ye-logo.v1.2

На Хмельниччині росте захворюваність на вітряну віспу: з початку року 12 пацієнтів госпіталізували з ускладненнями

Здоров'я 1665
Запобігти хворобі можна завдяки вакцинації
Запобігти хворобі можна завдяки вакцинації. Фото: SHUTTERSTOCK

Майже третина випадків припадає на обласний центр.

За 2023 рік у Хмельницькій області було зафіксовано 1972 випадки вітряної віспи, з яких 486 в місті Хмельницькому (432 дитини). За чотири місяці цього року кількість більша. Наразі в області зареєстровано 2213 випадків, з них у Хмельницькому – 603.

Про це повідомила завідуюча дитячого інфекційного відділення Хмельницької інфекційної лікарні Вікторія Леньга.

За її словами, особливістю сучасної вітряної віспи є збільшення важких бактеріальних ускладнень на тлі недуги. Почастішала госпіталізація хворих з важкими ускладненими формами хвороби. Цього року майже в усіх госпіталізованих – пневмонія. За чотири місяці 2024 року в медзакладі проліковано 12 пацієнтів, з них майже у всіх хвороба ускладнилась пневмонією, у 4 пацієнтів флегмоною, в 1 пацієнта важким багатовогнищевим некротизуючим фасциїтом.

Вікторія Леньга звертає увагу, що запобігти хворобі можна завдяки вакцинації. 

«Вакцинацію можна розпочати з 9 місяців. Дітям і дорослим необхідно ввести 2 дози вакцини з інтервалом 6 тижнів. Екстрена вакцинація проводиться протягом 72-96 годин після контакту з людиною хворою на вітряну віспу однією дозою», - зазначила завідуюча дитячого інфекційного відділення.

За наявності ознак нездужання, підвищення температури та появи на цьому тлі висипань на тулубі, обличчі і волосистій частині голови — необхідно звернутись до лікаря.

Читайте також: Для хмельницької лікарні придбали унікальний апарат для лікування судинних захворювань

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую