ye-logo.v1.2

Показник захворюваності на інсульти в області перевищує середньодержавний на сорок відсотків

Здоров'я 3358

Підсумки роботи галузі охорони здоров'я Хмельниччини за дев'ять місяців обговорювали на колегії обласного управління охорони здоров'я

“За дев'ять місяців цього року захворюваність дорослого населення області, порівняно з цим же періодом минулого року, зросла на 2,8 відсотка і складає 14 433,7 на 10 тисяч населення, - повідомив заступник начальника обласного управління охорони здоров'я Анатолій Козак. - Найбільшу питому вагу у структурі поширеності хвороб складають хвороби системи кровообігу. Найпоширеніші серед недуг цього класу – гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця та цереброваскулярні захворювання. За підсумками минулого року область мала найвищий рівень захворюваності населення на гостру цереброваскулярну патологію – тобто інсульти. Показник Хмельниччини на сорок відсотків перевищує середньодержавний”.

Надзвичайною проблемою для області є злоякісні новоутворення, які посідають друге місце в структурі причин смертності та інвалідизації. “За 9 місяців на цю хворобу занедужали 5 233 особи, - продовжив Анатолій Євгенович. - Усього на обліку в закладах охорони здоров'я перебуває 27 121 хворий з онкопатологією. Щодо локалізації пухлин, то найчастіше трапляються пухлини органів травлення, жіночих і чоловічих статевих органів, органів дихання, лімфатичних тканин, молочної залози. Найвищий рівень захворюваності на рак у цьому році зареєстрований у Віньковецькому, Волочиському, Дунаєвецькому, Летичівському, Новоушицькому, Теофіпольському районах. Найнижчий – на Ізяславщині”.

Хоч ситуація з туберкульозом залишається на рівні минулого року, але є регіони, де таких хворих стало значно більше. Приміром, на Славутчині їхня кількість зросла удвічі. На Полонщині захворюваність на туберкульоз знизилася, але все одно за кількістю хворих район посідає друге місце в області. І на третій сходинці – Білогірський район.

“Загрозливою залишається ситуація щодо захворюваності населення на ВІЛ, - зазначив Анатолій Козак. - За 9 місяців взято на облік 224 ВІЛ-інфікованих, у тому числі 60 дітей. Діагноз СНІД встановили 127 хворим. Станом на 1 жовтня в області на обліку перебувають 1 899 ВІЛ-інфікованих, у тому числі 162 дітей. Найвищий рівень поширеності ВІЛ-інфекції - в обласному центрі, Полонському, Хмельницькому, Ізяславському та Ярмолинецькому районах. Найвищу питому вагу у структурі передачі ВІЛ-інфекції займає статевий шлях”.

Фінанси

Фактичні витрати коштів з місцевих бюджетів на одного мешканця, в середньому, склали 364,33 гривні. Найкраще фінансування – у Кам'янці-Подільському та Хмельницькому, а також Дунаєвецькому, Городоцькому, Красилівському, Славутському районах. Але пріоритети у структурі видатків дуже різняться. “До прикладу, - каже Анатолій Євгенович, - Теофіпольський район за рівнем фінансування у розрахунку на одного мешканця займає досить високе місце. Однак, видатки на медикаменти у стаціонарі з розрахунку на ліжко-день складають 1,33 гривні, у той час як середньообласний показник - 5,33 гривні. Низькі видатки на медикаменти у Кам'янець-Подільському, Новоушицькому, Летичівському, Деражнянському, Білогірському, Старосинявському районах”.

Реформування

“Видатки на галузь охорони здоров'я області щорічно зростають, - пояснив Анатолій Євгенович. - Але щоб вирішити питання нормального забезпечення коштами медицини, потрібно відмовитися від механічного зростання фінансування. Варто шукати шляхи максимальної віддачі витрачених коштів. І перед нами гостро стоїть питання реформування галузі. Серед розмаїття проблем, які стоять на цьому шляху, однією з найгостріших є реформа стаціонарної допомоги. Забезпеченість ліжками у нас одна з найвищих в Україні. За цей рік в області проведена інтенсивна робота щодо оптимізації ліжкового фонду стаціонарів, і за 9 місяців скорочено 564 ліжка. Найактивніше цей процес пройшов в Красилівському, Чемеровецькому, Городоцькому, Кам'янець-Подільському районах. І зараз ліжковий фонд області складає 11 088 ліжок, що складає 83,76 на 10 тисяч населення. Однак, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, нашій області визначено норматив – 80 на 10 тисяч населення. З початку року чимало дільничних лікарень реформовано в сільські амбулаторії загальної практики сімейної медицини, а Лісоводська і Сатанівська лікарні Городоцького району та Ямпільська Білогірського району реорганізовані у сільські дільничні лікарні. Сьогодні в області функціонують 25 сільських дільничних лікарень, і їхню реорганізацію необхідно продовжити. В кінеі минулого року область мала найчисленнішу в Україні мережу фельдшерсько-акушерсmких пунктів (ФАПів). 23 ФАПи, які обслуговують менше 200 жителів, вже реформовано. Але ще 187 ФАПів обслуговують по 200 та менше жителів, 23 з них – менше 100. Згідно з наказом МОЗ України, у структурі поліклінічних закладів потрібно створювати центри первинної медико-санітарної допомоги. А згодом такі центри мають стати окремими структурами”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую