ye-logo.v1.2
25 Січня, 2020

«Якщо Господь дав нам онкозахворювання, він стовідсотково дав, чим їх лікувати»

Лариса ШАНДОВСЬКА Здоров'я 10321 1
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ

Стверджує головний лікар Хмельницького обласного онкодиспансеру, заслужений лікар України Леонід Бриндіков.

За словами Леоніда Миколайовича, рак - це хронічне неспецифічне захворювання, а не «якийсь чорт з рогами». І людина, якщо вчасно звертається за допомогою, зовсім не приречена. А він і його колеги-онкологи намагаються працювати так, щоб довести, що їхні хворі - не безнадійні.
- Отож, основне для цієї недуги - не втратити час.
- Так. Існує дві позиції: західна, яка полягає в тому, що люди не приховують хворобу, контактують з протираковими громадськими організаціями, обмінюються досвідом щодо того, як жити, як боротися… Для прикладу, в Хмельницькому існує організація «Донна», мета якої - підтримка жінок з раком молочної залози.
І східна позиція, коли хворі затягують візит до лікаря і навіть, пройшовши лікування, замикаються у собі, впадають у депресію. Багато хто соромиться, боїться, і замість того, щоб стати на бік лікаря, бореться з хворобою самотужки. На жаль, боротьба недуги з людиною завжди закінчується не на користь хворого.
… Відомо багато випадків виліковування від раку. У книзі українського онколога Ярослава Шпарика «Рак: Жертви і переможці» на сотнях прикладів доведено, що рак - це не вирок. Олександр Солженіцин, Шон Коннері, Луї Армстронг… зуміли перемогти недугу. На жаль, жертвам його стали Зігмунд Фрейд, Наполеон, Інгмар Бергман, Лучано Паваротті…
Отож, щоб стати переможцем, треба не боятися. Тому що рак, якщо його вчасно діагностувати, лікувати за стандартними схемами, а ще при умові позитивного настрою хворого, можна перемогти.
- У Вашій практиці були незвичайні випадки самовиліковування?
– Звичайно. Справа в тому, що коли у хворого позитивно налаштовуються мозок, імунна система - хвороба зникає. Якось ми прооперували занедбаний рак шлунка у 62-річного чоловіка - розрізали і… зашили, тому що там була вже четверта група з метастазами. Але хворому сказали, що все пройшло успішно. Він запитує: «А лікарські рослини можна пити?». «Можна»….
І от, років через три, приїжджає до нас цей чоловік, який за всіма законами медицини мав уже давно померти, і каже: «Мене послали до вас зі ВТЕКу. Подивилися мої папери і кажуть, що я мав би померти»…
Але ж помилки з діагнозом бути не могло! Ми знову його обстежили, і ендоскопічний огляд показав, що там все чисто, залишилися лише маленькі рубчики…
Запитали, що він пив. Каже, лісову суницю (ягоди, корені, листя), а це справді - чудовий імуностимулятор. Пив настій з чаги, і ще багато трав, які допомогли підняти імунний статус до нормального.
Так само 22 роки тому я оперував жінку з запущеною стадією раку молочної залози. Увесь цей час я спостерігаю за нею, оскільки живемо поряд. З її діагнозом інший би вже давно пішов з цього світу, а вона виглядає і почувається пречудово. Просто жінка повірила в мої слова, в те, що в неї все добре, викинула з голови погані думки і живе нормальним життям.
А причина проста - в обох випадках після вдалої операції спрацював захисний імунітет, який є у здорових людей. Адже ракові клітини є у всіх, але цей самий захисний механізм їх знищує. Так само і в цих людей - вони вважають, що здорові, імунітет у них відновився, і вони справді стали здоровими. Словом, вийшло так, що людина сама налаштувала себе на одужання. Ну і, плюс, народна медицина, яку не можна відкидати. Адже, якщо Господь дав нам онкозахворювання, він стовідсотково дав, чим їх лікувати.
В мене є книга, де описані десятки подібних прикладів, коли люди, будучи безнадійними, повністю вилікувалися лише завдяки тому, що налаштували
себе на позитив. Найкраще це виходить у сільських мешканців, які викидали з голови думки про хворобу, займалися господарством… А от міський, а якщо ще й «грамотний», той сам себе з'їсть.
- А чи існують якісь правила, дієти для того, щоб уберегтися від виникнення онкозахворювання?
Відомий факт: коли студенти починають вивчати хвороби, зазвичай, вони знаходять у себе ознаки кожної з них. Тому менше вичитуйте в Інтернеті та журналах про симптоми раку. До нас часто приходять: «Я щось відчуваю». Таким я, зазвичай, кажу: «Якщо будете відчувати, через три роки отримаєте те, що відчуваєте».
Але коли, все таки, ви починаєте худнути, вас турбує невмотивована слабкість, з’являються якісь гульки, в такому випадку не затягуйте з відвіданням лікаря. До речі, ми не завжди застосовуємо хірургічні методи.
Треба бути обережними й тим, у кого часто виникають пневмонії, у таких людей є ймовірність захворіти на рак легень.
До речі, жінки, які палять або в родині яких палить чоловік (пасивне паління ще страшніше), на 30 відсотків частіше хворіють на рак молочної залози, легенів, кишківника. Адже, крім нікотину, вони отримують шкідливі смоли та малі дози радіації.
… У профілактиці онкозахворювань велику роль відіграє харчування. Можу з відповідальністю сказати, що рак «любить» солодке - тортики, цукерки… Для прикладу, коли нам треба виростити бактерії, для цього ми беремо агар (він солодкий). І вони прекрасно ростуть. Однак, варто потрапити туди кислоті, ріст припиняється. Звідси висновок: кисле харчування для бактерій смерті подібне. А от кислі фрукти, квашені (не мариновані) овочі повинні бути на вашому столі щодня.
Так само доведено, що тваринні жири сприяють виникненню злоякісних захворювань, тому вживання жирного м’яса, наприклад, свинини, варто обмежити.
А взагалі, є п’ять продуктів, споживання яких є профілактикою онкозахворювань. Це: маленький шматочок свіжого сала кожного дня, часник, цибуля, кисмололочні продукти, свіжі та квашені овочі. І дуже добре щодня натщесерце випивати склянку кип’яченої води з чайною ложкою яблучного оцту. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую