ye-logo.v1.2

Не дозволяйте своїм дітям сидіти біля комп’ютера!

Здоров'я 6141

Адже самі він є основною причиною втрати зору

Сьогодні рідко який школяр може похвалитися стовідсотковим зором. Причина цьому те, що наші діти перевантажують його: як у школі, так і вдома - біля телевізора, комп’ютера та при підготовці домашніх завдань. Про негативний вплив цих факторів говорить те, що кожного дня у місті виявляється до десяти дітей із пониженим зором. Про те, через що наші школярі (і не тільки вони) стрімко втрачають зір і як цьому запобігти, розповідає завідуюча очним відділенням Хмельницької міської дитячої лікарні Валентина Войцехова:

- На сьогодні структура офтальмологічних захворювань складається з вроджених аномалій і набутих захворювань. Причому, вроджених стає більше, оскільки причина їх - проблеми під час вагітності, генетичні вади, збільшення кількості недоношених дітей... Дитячих офтальмологів сьогодні дуже хвилюють і набуті захворювання очей у дітей. Щодня до нас в кабінет на перевірку приходить 5-6 дітей, в яких ми виявляємо понижений зір, причому, не з 70-90 відсотками, а з 10-30. Причина в тому, що наші діти витримують надмірні зорові навантаження: у школі, в гуртках, при підготовці домашніх завдань, позакласних занять з репетиторами.
На жаль, якщо раніше проблема погіршення зору відмічалася у підлітків, то сьогодні вона торкнулася учнів початкових класів. Крім того, нинішні діти важче піддаються лікуванню. І якщо ще років 10 тому ми вдягали окуляри, і вони носилися роками, то тепер ми кожних півроку їх посилюємо, бо зір і надалі падає. І лише своєчасне звернення батьків, своєчасна діагностика і лікування здатні припинити втрату зору в дитини. Мало того, ми можемо повернути зір з 30-40 відсотків до 100!
А от у запущених випадках ми хоча би намагаємося втримати його від погіршення. Адже нерідко буває таке, що мама звертає увагу на проблему із зором у дитини, коли вона вже мружиться і не бачить номера тролейбуса. І хоча зір у школі перевіряють щорічно, батьки навіть не цікавляться цією перевіркою. Можна прийти й до нас, і хоча до окуліста великі черги, але кожна дитина може потрапити на прийом до лікаря, який майже щодня приймає по 60-80 дітей.
… Мене часто запитують, скільки часу дитині можна сидіти за комп’ютером. Дітям дошкільного віку взагалі - ніскільки. Подивіться на високорозвинених японців, у них 90 відсотків населення має поганий зір, і норма там не 100 відсотків, як у всьому світі, а 80. Дітям молодшого шкільного віку можна користуватися комп’ютером 15 хвилин в день і лише двічі на тиждень. Старшим - 30 хвилин двічі на тиждень. Адже тривале перебування за комп’ютером - це навантаження для всього організму, особливо того, що росте. Страждають: зоровий аналізатор, м’язи, хребет, нервова система… Задокументований навіть випадок інсульту після тривалого перебування за комп’ютером у 12-річної дитини.
Тому не варто забувати про вітаміни, гімнастичні вправи для очей (і верхнього плечового поясу), частіше кліпати, оскільки власна сльоза зволожує око, що запобігає виникненню комп’ютерного синдрому, який призводить до сухості, почервоніння і світлобоязні.
І пам’ятайте, комп’ютер це річ, яку ми купуємо не в іграшковому відділі, тому нехай ваші діти краще граються і спілкуються не в соціальних мережах, а з однолітками. На жаль, в мене є пацієнти - фанати комп’ютерних ігор, в яких через півроку зір зі 100 відсотків впав до 50.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую