ye-logo.v1.2

Організму гіпертонікам та гіпотонікам спека не до вподоби. Стежте за прогнозом погоди.

Здоров'я 5695

Будь-які дискомфортні погодні умови можуть призвести до зростання тиску - чи то спека, чи холод, чи сильний вітер. Відомо, що підвищення температури тіла на 1 градус - це пришвидшення серцебиття на 10 ударів і ди¬хання на 3-5 вдихів.

Гіпертонік потрапляє в замкнуте коло: спекотної погоди в нього частішає серцебиття, що призводить до невеликого підвищення тиску. Хворий це відчуває і знає, що погане самопочуття неминуче. В результаті тиск піднімається не лише від спеки, а й від хвилювання.
Якщо синоптики обіцяють спекотний день, то під сонячні промені бажано не виходити. Обов'язково багато пити - якщо рідини не вистачає, виникає ще й ризик тромбоутворення. Якщо спека все ж вплинула, то гіпертоніку варто присісти у холодку, випити трохи води і заодно зволожити обличчя. За можливості, виміряти тиск та, якщо необхідно, випити ліки, призначені лікарем.
Від спеки потерпають і гіпотоніки. Коли тіло перегрівається, відкриваються додаткові судини, кров відливає на периферію й затримується в руках, ногах. Відтік крові від серця призводить до ще більшого зниження тиску, тому людині, в якої він й так невисокий, стає погано.
ЯКЩО Взяти в руки лід, а ноги зану¬рити в миску з прохолодною водою - тиск нормалізується. Можна пити щось тепле й тонізуюче, наприклад - чорний чай чи каву. Або ж зайти до прохолодного приміщення, присісти, ноги підібрати під себе та облитися холодною водою.
Люди погано почуваються спекотної погоди не лише від коливань тиску. Часто буває, що літнім людям погано, а тоно¬метр не показує жодних відхилень. Не треба відмовлятися від госпіталізації, якщо її рекомендує лікар «швидкої допомоги», незважаючи на нор¬мальний тиск. На жаль, сучасні хвороби мають тенденцію протікати безсимптомно. Причиною можуть бути різні фактори - передозування вітамінами, біодобавками чи препаратами, про¬писаними лікарем.
Буває, що випивши рекомендовані півпігулки ліків, хворий, через п'ять хвилин зміряв тиск - не допомогло, випив ще одну, потім ще. В результаті через 20-30 хвилин починають діяти вже не півпігулки, а дві-три-чотири - різко знижується тиск, сповільнюється пульс.
Ще одна поширена у літніх лю¬дей хвороба - дисбактеріоз: у них слабкий кишківник, і, варто порушити дієту, виникає закреп. А значить, токсини не видаляються, всмоктуються в кров людина при цьому почувається погано, тому що організм піддається інтоксикації.
Якщо нездужання затягується більш ніж на добу, значить, в організмі є хворобли¬вий процес, який потрібно знайти й усунути. Погане самопочуття без приводу, тільки від однієї погоди, буває вкрай рідко.
Чинники ризику підвищення тиску
Огрядна людина автоматично потрапляє в групу ризику. Жир потрібно носити, живити, забезпечувати кров'ю, тому серце і судини товстуна працюють в посиленому режимі.
Якщо ваші мама або тато - гіпертоніки, вже починаючи з 25 років, потрібно як мінімум двічі на рік вимірювати тиск.
Коли серце не тренується, воно слабне, і тоді будь-яке, навіть невелике навантаження для нетренованої людини стає неадекватним.
Де є стрес, там - адреналін та звуження судин. Щоб штовхати кров зі зміненим руслом, серце повинно докладати додаткових зусиль.
Спекотна погода - стрес для всіх, хоча поняття «спека» індивідуальне. Комфортною вважають температуру від +22 до +26 °С. Лікарі рекомендують орієнтуватися по тому, чи почала людина пітніти: якщо шкіра волога - значить, організм захищається від перегрівання.
Коли ж людина відчуває біль у серці, оніміння обличчя, слабкість у руках та ногах, потрібно негайно звернутися до лікарів, адже у такому разі потрібна невідкладна допомога.
Та навіть якщо спека переноситься легко, не слід забувати, що будь-яке відхилення від звичної для людини температури (+25 °С) — це вже навантаження на організм.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую