ye-logo.v1.2

Рак простати - лідер із онкозахворювань

Здоров'я 3413 1

У групі ризику практично всі сексуально гіперактивні мачо, оскільки однією з причин його виникнення є інфекція, яка передається статевим шляхом.

Біда лікарям із пацієнтами чоловіками! Відчувши якісь негаразди у своєму організмі, вони починають панікувати, але візит до спеціаліста відкладають до останнього, сподіваючись, що все минеться. Та кожен представник сильної статі після 40 років повинен двічі на рік відвідувати уролога, щоб запобігти серйозним і поширеним чоловічим хворобам, серед яких і рак простати. Саме про цю чоловічу недугу та про методи лікування простати ми і ведемо розмову з ординатором урологічного відділення Хмельницької міської лікарні Олександром Курієм.
- Олександре Михайловичу, скажіть, що ж таке простата? Які функції вона виконує? 
- Простата - особливий і дуже важливий орган у чоловічому організмі, його ще називають другим серцем чоловіка. Це орган внутрішньої секреції, який відіграє активну роль у статевій функції. І зміни в передміхуровій залозі впливають на роботу усього організму. В молодому віці простата рідко про себе нагадує, хоча останнім часом простатит значно “помолодшав”. Він уже зустрічається в 20 років. Однак переважна більшість чоловіків починає відчувати її присутність після 40 років. З’являються проблеми з сечовиділенням, потенцією. Дехто робить спроби лікуватися самостійно, звертається до різних “спеціалістів”, знахарів. Як наслідок – задавнене, обтяжене всілякими ускладненнями захворювання, яке іноді доходить до гострої затримки сечовипускання. Слід наголосити, що хвороби простати - це не лише простатит і доброякісна гіперплазія простати (аденома), а й різноманітні пухлини, у тому числі злоякісні. Неправильне та нефахове лікування цих хвороб може призвести до важких, а часом непоправних наслідків.
- Які симптоми порушення функції простати? На що чоловіки повинні звертати увагу в першу чергу?
- На будь-який дискомфорт внизу живота, печію та утруднене сечовипускання з підвищенням температури, відчуття неповного спорожнення сечового міхура, біль у промежині, наявність крові у сечі, проблеми з ерекцією. При появі цих симптомів слід одразу ж звернутися до кваліфікованого спеціаліста-уролога.
- У Європі рак простати є найпоширенішою пухлиною у чоловіків. А як у нас?
- У нас також простежується така тенденція. Нині на рак простати хворіють навіть молоді чоловіки, а кількість значно зросла. Можливо це пов'язано з тим, що при доброякісній гіперплазії та при ракові простати в пацієнта нічого не болить і не турбує. І захворювання може досить довго бути місцевим процесом, який клінічно ніяк себе не проявляє. Тому кожен чоловік повинен двічі на рік обов'язково проходити профілактичний огляд.
- Які причини виникнення захворювань передміхурової залози? Хто у групі ризику?
- Серед основних причин захворювань простати — переохолодження. Чоловік посидів на холодному, перегрівся, застудився тощо. Інфекція потрапляє в передміхурову залозу або через кров гематогенним шляхом, або через сечовидільний канал — уретру. Гострий простатит може призвести навіть до абсцесу передміхурової залози. Ще одна причина — це інфекції, які передаються статевим шляхом. Тобто, бурхлива молодість не минає безслідно. Причини ж виникнення раку простати такі, як і для усіх онкозахворювань. Це і шкідливі звички, і умови праці, і наслідки Чорнобиля тощо. Тобто в групі ризику всі. Після 80 років рак простати та гіперплазія можуть бути в кожного чоловіка.
- А як діагностується рак простати?
- Обстеження не важке й не забирає багато часу. Це УЗД, ректальний огляд. У нашій лікарні є пістолет для проведення біопсії (взяття тканин простати для дослідження). А аналіз крові на простатоспецифічний антиген (ПСА) роблять у всіх лікувальних установах. Чоловікам слід пам'ятати, що чим раніше виявлено хворобу, тим легше її лікувати.
- Чоловіки бояться звертатися до лікаря, бо думають, що їх одразу ж покладуть на операційний стіл. Розкажіть, будь ласка, про консервативне лікування раку та гіперплазії простати. Наскільки воно ефективне?
- 95% раку простати — це гормональна пухлина, яка непогано піддається лікуванню. Існує багато методів та ефективних фармацевтичних препаратів. Але слід пам’ятати, що тактику лікування медикаментами повинен призначати фахівець, а не телевізійна реклама чи сусід. Спочатку потрібно поставити діагноз, а тоді вирішити, які саме ліки у кожному конкретному випадку можна застосувати.
- Вчені запевняють, що шлюб може врятувати від раку простати.
- Передміхурова залоза повинна постійно працювати й виконувати свої функції. І регулярне статеве життя відіграє у цьому важливу роль. Можна сказати, що це своєрідний метод профілактики. Але сексуальна гіперактивність також не вітається.
- Що ж корисно для простати?
- Передміхурова залоза “любить” гарбуз та петрушку. Варіть гарбузову кашу, пийте гарбузовий сік, їжте насіння. Цинк, який міститься в гарбузовому насінні, перешкоджає розростанню сполучної тканини в передміхуровій залозі, що спостерігається при аденомі й простатиті. Тому висушені зерна будуть украй корисні чоловікам з цією проблемою. Для ефекту достатньо з'їдати в день по 50-60 гарбузових зерен.
- Чи існують якісь профілактичні засоби для попередження хвороб передміхурової залози?
- Потрібно слідкувати за собою, відмовитися від шкідливих звичок, не переохолоджуватися. Взагалі чоловікам слід дотримуватися принципу: “Все, що нижче пояса, має бути в теплі!”.

 


 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую