clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwayt
food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_16food_17food_18food_19food_20warningstar

Гурман

22 Грудня 2016 р. Світлана ЯСЬКОВА 416

Яка «лікарська» найкраще смакуватиме в «Олів’є»


Oсновною сировиною для ковбаси «Лікарська» мають бути: свинина, яловичина, вода, сіль, спеції, молоко і яйця. Фото: автора

Кореспонденти ye.ua перед Новорічним святом провели чергову дегустацію

Як запевнили нас у громадській організації із захисту прав споживачів «Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ», основною сировиною для ковбаси «Лікарська» мають бути: свинина, яловичина, вода, сіль, спеції, молоко і яйця. Крім того дозволяється додавати аскорбінову кислоту і її солі (аскорбат, ізоаскорбати). Це азбука натурального смаку. Всі інші компоненти — гості з таблиці Менделєєва. Бажані і не дуже. Ні сої, ні курятини, ні барвників, ні ароматизаторів із підсилювачами смаку, ні желеутворюючих інгредієнтів типу камеді й карагенана в «Лікарській» ковбасі вищого сорту, виготовленій згідно з ДСТУ, бути не повинно.

Рожевий свідчить про барвники, сірий — про наявність курятини
Більшість покупців віддають перевагу ковбасі з приємним рожевим відтінком. Але не варто забувати, що звичайне варене м'ясо має сіруватий колір. Яскраво-рожевий відтінок ковбасним виробам надають барвники й нітрит натрію (закріплювач кольору). Однак занадто сіра гама може свідчити про наявність курячого м'яса в складі, а його там бути не повинно. Консистенція вареної ковбаси повинна бути пружна. І ніяких сірих плям і порожнеч!

Вивчаємо склад
Нітрит натрію. Відомий ще як добавка Е250. Він потрібен в ковбасі для додання їй рожевого кольору. По суті ця добавка потрібна лише в декоративних цілях. У тих концентраціях, в яких нітрит натрію зустрічається в ковбасі, він практично нешкідливий. Однак в цілому може викликати важкі отруєння. Тому чим бліднішого кольору буде ковбаса, тим менше в ній Е250 і тим вона безпечніша.
Соєвий білок. Як не дивно, ДСТУ допускає його додавання в певних кількостях у варену ковбасу. Шкоди він не несе, але краще все ж таки обирати ковбасу без нього.
Карагенан. Це спеціальний загущувач, який виготовляється з морських водоростей. Він необхідний в ковбасі для додання їй щільної консистенції. Але якісну «Лікарську» виготовляють без його використання.
Крохмаль. Допустима норма цього компоненту згідно з ДСТУ складає лише 5%. В принципі, шкоди від нього теж не буде, але покупка ковбаси з крохмалем — все одно що покупка картоплі за ціною шинки. Як обрати «Лікарську» з невеликим вмістом крохмалю? Це зробити досить просто: потрібно взяти скибочку ковбаси і згорнути її в трубочку. Якщо вона ніде не поламається, значить, крохмалю в продукті не має або його кількість мінімальна. До речі, на смак варена ковбаса з надлишком крохмалю буде віддавати «папером».

Тест: «сліпе куштування»
Ми зупинили свій вибір на 7 марках вареної ковбаси «Лікарська» вищого сорту. Перевагу надавали виробникам, які додали до продукту упаковку з маркуванням із зазначеним складом. Вкотре зауважимо, що жоден учасник нашої дегустації навіть не здогадувався, яку саме ковбасу він пробує. Ми завчасно приховали усі можливі етикетки та пронумерували тарілки, на які, власне, і виклали наші зразки. 

*Наша дегустація абсолютно незалежна й заснована на смакових відчуттях працівників редакції. Ви, шановні читачі, завжди можете скласти свою думку. За якість купленого товару перед споживачем відповідає не тільки виробник, а й продавець!

порадник, дегустація, лікарська ковбаса, Олів’є, варена ковбаса

До теми

Різдвяні страви в різних країнах: англійці готують пудинг, німці печуть штолен
порадник
Світлана ЯСЬКОВА 672
Практично в кожній країні є свої особливості святкування Різдва, у тому числі й кулінарні.
У рік Півня приготуйте багато домашньої випічки та канапок, й утримайтеся від курятини
порадник
Світлана ЯСЬКОВА 883
Кожна господиня заздалегідь починає продумувати святкове меню, маючи намір порадувати рідних і близьких всілякими смаколиками та кулінарними шедеврами. Важливо не лише красиво декорувати обідній стіл, але й взяти до уваги вподобання господаря прийдешнього року, щоб він був вдалим і щедрим.
Святковий декор: прикрашаємо стіл до Нового року
порадник
Світлана ЯСЬКОВА 682
Чим яскравішим і різноманітнішим буде дизайн новорічного столу, тим більше він сподобається господареві 2017 року – Вогняному Півню
Вергуни, балабушки та кльоцки: хто є хто в українській кухні?
порадник
Світлана ЯСЬКОВА 443
Традиційні та забуті борошняні страви.
Показати ще
Коментарів - 0: