ye-logo.v1.2

Кіберполіція області зареєструвала випадки продажу неіснуючих масок і антисептиків через Інтернет

Кримінал 2015
Поліція зареєструвала перші випадки продажу неіснуючих масок і антисептиків
Поліція зареєструвала перші випадки продажу неіснуючих масок і антисептиків. Фото: автора

Перші зареєстровані факти є як у місті Хмельницькому так і в області.

Про випадки шахрайства в мережі Інтернет правоохоронні органи та медіа повідомляють чи не щодня. Хтось купив неіснуючий товар, хтось замовив послуги, чи доставку продукції, сплатив гроші і… ні грошей, ні товару. А з початком карантину шахраї наживають ще й на антисептичних засобах та медичних масках. Виявити таких «фіктивних» продавців складно. Але, за даними кіберполіції у Хмельницькій області, від початку оголошеного карантину вони зафіксували уже два випадки продажу неіснуючих товарів.

«Від початку карантинних заходів у хмельницькій області зареєстровано два звернення про продаж в мережі Інтернет неіснуючих товарів, які зараз дуже актуальні – це антисептичні засоби і медичні маски. Ці звернення зафіксовані та направлені до органу досудового розслідування для визначення кваліфікації та прийняття рішення згідно чинного законодавства», – каже начальник відділу протидії кіберзлочинам у Хмельницькій області департаменту кіберполіції Національна поліція України Олег Дядик.

За його словами, один із випадків зафіксований у місті Хмельницькому, інший – в одному із районів області.

Такі дії кваліфікуються як «Шахрайство» і згідно з ч1 ст 190 кримінального кодексу України «Заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою» карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 850 гривень, або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Загалом, з початку року кіберполіцією Хмельницької області було зареєстровано 130 заяв від громадян. А з початком карантину в Україні кіберполіція зафіксувала 139 випадків шахрайств під час купівлі засобів індивідуального захисту. 

До теми: Шахраї виманили у жителів області майже 80 тисяч гривень

Коментарі:

Я 26.03.2020 19:28

Автор статьї Ви кажете неіснуючі засоби, але по тексту не зрозуміло чому неіснуючі......?! Хтось купив ?!!!! Чи поліція закупку робила!!!! Пишіть якось зрозуміліше

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую