ye-logo.v1.2

Справа Сороченка: суд дізнався, чи одіозний блогер лікувався від туберкульозу

Кримінал 2272
Цього разу на розгляд справи знову не з'явилися ні обвинувачений, ні потерпілий
Цього разу на розгляд справи знову не з'явилися ні обвинувачений, ні потерпілий. Фото: автора

Тепер блогер «Квадрат» офіційно лікується амбулаторно у Бердичівській міській лікарні.

Сьогодні, 30 червня, Хмельницький міськрайонний суд провів чергове засідання у справі блогера Артура Сороченка (Квадрата), якого звинувачують у побитті учасника російсько-української війни Володимира Баули. Цього разу знов ні обвинувачений, ні потерпілий не з’явилися до суду. Проте орган правосуддя отримав відповідь, чи дійсно Артур Сороченко лікувався від туберкульозу.

За словами судді Олександра Трембача, Житомирська облдержадміністрація надіслала відповідь на запит щодо перебування Артура Сороченка у Житомирському обласному протитуберкульозному диспансері. Вказано, що обвинувачений дійсно стаціонарно лікувався у цьому медзакладі впродовж 3-14 березня цього року.

Під час судового засідання адвокат Артура Сороченка Анатолій Стасишин повідомив, що його клієнт не з’явився до суду, адже продовжує лікуватися за місцем свого проживання — у Бердичеві Житомирської області.

За його словами, зі своїм підзахисним він спілкувався у травні в телефонному режимі. Він повідомив, що досі погано себе почуває, тому не може з’явитися до суду.

Читайте також: На Хмельниччині судитимуть підрядника, який «нагрівся» на бюджетних коштах

«Його батько надіслав мені на електронну пошту копію довідки Бердичівської міської лікарні, що Артур Сороченко з 20 травня продовжує лікування у протитуберкульозному кабінеті цього медзакладу, — каже Анатолій Стасишин. — На жаль, це лише копія. Я поки що не отримав поштою оригінал цієї довідки».

За словами судді, у довідці вказано, що Артур Сороченко нині лікується амбулаторно. Проте у документі не зазначено, що він не може брати участі у судовому засіданні. Тому Олександр Трембач запитав, якщо обвинувачений не лікується стаціонарно, чому він не прибув до суду.

На це адвокат зазначив, що це може бути пов’язано з необхідністю переїздів та дією в країні карантину. Він пояснив, що це все, що йому відомо.

Прокурор Віталій Гринчук заявив, що за відсутності потерпілого та обвинуваченого неможливо провести підготовче судове засідання.

Тому суддя ухвалив перенести розгляд справи на 16-у годину 20 липня. До того часу він планує отримати довідку від Бердичівської міської лікарні щодо можливості участі Артура Сороченка у судовому засіданні та коли нарешті одужає обвинувачений.

Нагадаємо, Артур Сороченко не з’являється до Хмельницького міськрайонного суду з грудня минулого року. Під час останнього засідання за його участю у листопаді 2019-го місцеві активісти облили одіозного блогера чорною фарбою.

Під час останнього засідання, яке відбулося вже у травні цього року, суд отримав відповідь від Міністерства охорони здоров’я України щодо лікування Артура Сороченка у низці медичних закладів. Проте у міністерстві вирішили про це не казати, посилаючись на лікарську таємницю. Тоді також стало відомо, що блогер фігурує ще в одному кримінальному проваджені, але у Житомирській області.

Також нагадаємо, саме побиття Володимира Баули сталося у липні минулого року. За це Артурові Сороченку інкримінують вчинення злочину передбаченого частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство). Згідно з нею, йому загрожує від 8 тисяч 500 гривень до 17 тисяч гривень штрафу, або до шести місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі.

Читайте також: Полонський суд виправдав керівника ринку, якого звинуватили у порушенні карантину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую