ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Скільки кримінальних справ за підроблені Covid-сертифікати відкрили на Хмельниччині

Кримінал 1852
Наприкінці жовтня поліція Хмельницької області повідомляла про декілька випадків, коли медики торгували Covid-сертифікатам
Наприкінці жовтня поліція Хмельницької області повідомляла про декілька випадків, коли медики торгували Covid-сертифікатам. Фото: з архіву

Наразі факти підробки документів розслідує поліція.

Сім кримінальних проваджень відкрито сьогодні на Хмельниччині щодо фактів підробки Covid-сертифікатів. Про це сьогодні під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації повідомив Сергій Тюрін, заступник голови Хмельницької ОДА.

«Наразі нам відомо про сім кримінальних проваджень в області, усі вони ініційовані у зв’язку з використанням підроблених сертифікатів, - розповідає Сергій Тюрін. - Ці факти розслідує поліція. Загалом в Україні таких кримінальних справ близько восьмиста».

Додає, що деталі справ, тобто інформація про те, у яких медзакладах підробляли такі Covid-сертифікати та чи відсторонені від роботи медики, причетні до цього, наразі таємниця слідства. Інформацію зможуть озвучити після завершення розслідування та передачі справ до суду.

«Стаття Кримінального кодексу, яка тягне за собою відповідальність за підробку документів, залежно від обставин справи, передбачає як штраф, так і обмеження волі, - додає посадовець. - В окремих випадках, якщо буде доведено, що злочин вчинено із можливістю доступу до медичної бази даних лікарів чи посадовців, то відповідальність передбачає навіть ув’язнення».

Нагадаємо, наприкінці жовтня Поліція Хмельницької області повідомляла про декілька випадків, коли медики торгували Covid-сертифікатами. Так, 28 жовтня правоохоронці викрали лікаря-травматолога, який разом зі своїм посібником торгував сертифікатами по 5 тисяч гривень.

А 23 жовтня правоохоронці повідомляли, що посадовці однієї з медичних установ області вносили до бази «eHealth» неправдиві дані про щеплення від COVID-19. Внаслідок цього сертифікати про вакцинацію отримали люди без щеплень. За словами правоохоронців, таким чином медики хотіли приховати факт втрати вакцини від COVID-19.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую