ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Курсант-дезертир, який повернувся в Україну, щоб піти її захищати, отримав вирок суду

Кримінал 25491
Суд визначився з покаранням
Суд визначився з покаранням. Фото: slovoidilo.ua

Через чотири роки чоловік повернувся до України, щоб піти у військкомат.

Військовослужбовцю-контрактнику, який втік з частини та переховувався у Європі, присудили до п’яти років позбавлення волі умовно. Про це стало відомо з вироку Кам`янець-Подільського міськрайонного суду.

Суд встановив, що обвинувачений в травні 2018 року самовільно залишив військову частину. У листопаді 2018 року він перетнув державний кордон України та переїхав до однієї з країн ЄС. Таким чином чоловік скоїв дезертирство.

Обвинувачений в суді пояснив, що дійсно служив курсантом. Але через проблеми в сім`ї, вирішив кинути службу. Він залишив частину без дозволу командування, а пізніше вирішив їхати на роботу за кордон.

Чоловік перебрався в одну з країн Євросоюзу, де працював на будівництві.

В грудні 2022 року він повернувся, мав намір поновитись на службі й захищати Україну, пішов у військкомат. Але його не мобілізували, оскільки повідомили, що у нього не розірваний попередній контракт.

У суді обвинувачений стверджував, що бажає служити у Збройних Силах й тому свідомо під час воєнного стану повернувся в Україну.

Суд дослідив обставини справи і визнав чоловіка винним у дезертирстві. Він призначив йому до п’яти років позбавлення волі, але звільнив від покарання з випробувальним терміном три роки.

Нещодавно сайт "Є" писав, що на Хмельниччині суд визнав винним у шахрайстві та оштрафував молодшого сержанта, який збирав гроші для частини, але витратив на себе. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую