ye-logo.v1.2

Хмельницька АЕС святкує ювілей

Економіка 2823
Диплом, за підписом в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Віссаріона Кіма, виданий колективу «ВП Хмельницька атомна електростанція» за вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України.
Диплом, за підписом в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Віссаріона Кіма, виданий колективу «ВП Хмельницька атомна електростанція» за вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України.. Фото: adm.km.ua

Цьогорічі «Відокремлений підрозділ Хмельницька атомна електростанція» відзначає двадцятип’ятирічний ювілей з початку роботи першого енергоблоку. І саме цього року колектив ХАЕС заслужив право називатись найкращим у галузі.

Про це, зокрема, свідчить Диплом, за підписом в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Віссаріона Кіма, виданий колективу «ВП Хмельницька атомна електростанція» за вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України, високі показники у праці, прихильність принципам культурної безпеки – запоруки безпечної експлуатації ядерних установок». Крім того, нагороджено також низку найкращих підрозділів і працівників Хмельницької АЕС за кращу реалізацію та популяризацію принципів культури безпеки. Про це повідомляє "Енергоатом".

Хмельницька АЕС давно і впевнено входить в число найкращих атомних електростанцій не лише України. Після введення в експлуатацію другого енергоблоку і проведення масштабних модернізаційних заходів, ХАЕС щорічно виробляє понад 13 мільярдів кіловат-годин електроенергії, демонструючи при цьому прекрасні показники щодо гармонії з навколишнім середовищем, безаварійну роботу, високу економічну ефективність.

Вдруге за останні двадцять п’ять років атомна галузь переживає серйозні випробування через масштабні аварії на Чорнобильській АЕС та АЕС «Фукусіма-1» в Японії. Після аварії на АЕС «Фукусіма проведено значний обсяг робіт, пов’язаних з оцінкою стану безпеки енергоблоків ХАЕС. Рада Національної безпеки України, Держкоатомрегулювання поставили перед атомниками завдання провести позачергову цільову переоцінку безпеки «стрес-тести». Цю роботу на Хмельницькій АЕС, як і на інших атомних електростанціях України, виконали в листопаді 2011 року. Розглянуто ймовірні природні впливи на атомну станцію - виключно екстремальні: вітрові навантаження і смерчі, температури, опади, зокрема сніг, лісові пожежі, зовнішня ударна хвиля, землетрус.

Нині на ХАЕС розпочато впровадження заходів, які випливають із результатів аналізу. Вони увійшли в Комплексну (зведену) програму підвищення безпеки атомних електростанцій, схвалену Кабінетом Міністрів України.

Загалом, кожний період історії Хмельницької АЕС позначений творчим підходом до удосконалення, переживанням людей за справу. Тому і є плоди - надійність, висока культура експлуатації. Це відзначено міжнародними експертами - місіями МАГАТЕ, Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій.

Хмельницька АЕС була і залишається найпотужнішим наповнювачем бюджету області, станція зробила вагомий внесок у розбудову соціальної сфери прилеглих територій, покращення добробуту її мешканців. Найближчі перспективи хмельницьких атомників – будівництво 3-го та 4-го енергоблоків.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую