ye-logo.v1.2
3 Квітня, 2020

Енергоблоки ХАЕС будуть найсучаснішими

Економіка 1507
Фото: uk.wikipedia.org

Третій і четвертий енергоблоки Хмельницької атомної електростанції відповідатимуть усім сучасним вимогам безпеки, екологічності та економічності.

Про це заявив генеральний представник Росатома в країнах Східної Європи та Україні, віце-президент компанії "РуСат Оверсіз" Олександр Мертен.

Як пишуть Українські новини, представник Росатому зазначив, що проект розвитку Хмельницької АЕС реалізує Росатомом спільно з українськими контрагентами. Це дає змогу локалізувати підряди в Україні і створити нові робочі місця в атомній галузі.

Олександр Мертен зазначив, що запропоновані технології є абсолютно референтними. "За аналогічною технологією ми будуємо енергоблоки в Росії, Індії та Китаї Це - абсолютно референтний продукт, який враховує всі вимоги безпеки, в тому числі - постфукусімські".

Будівництво 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС було призупинено в 1990 р. після введення Верховною Радою мораторію на будівництво нових АЕС в Україні.

У 2008 р. російська компанія "Атомстройекспорт" стала переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, запропонувавши проект реакторної установки типу ВВЕР-1000/В-392Б.

У 2010 р. уряди Росії та України домовилися про співробітництво з добудови 3 і 4 енергоблоків ХАЕС. Третій блок ХАЕС планується ввести в експлуатацію в 2018 році, четвертий - в 2020-му.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую