ye-logo.v1.2

На Хмельниччині триває приватизація державного майна

Економіка 2210
Недобудовану споруду лікеро-горілчаного заводу в Кам
Недобудовану споруду лікеро-горілчаного заводу в Кам'янці-Подільському цьогоріч продали за 3,5 мільйона гривень. Фото: privatization.gov.ua

Крім того, законодавчі зміни внесли новації щодо його оренди.

Наразі на приватизацію заплановано передати понад десять державних підприємств, які працюють на території Хмельницької області. Серед них є «Дунаєвецький хлібокомбінат» і «Нігинський кар’єр». А впродовж цього року завершено приватизацію 16 об’єктів, завдяки чому держбюджет було поповнено на понад дев’ять мільйонів гривень. Про цей процес днями розповіли під час пресконференції представники регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях. Крім того, вони торкнулися питання законодавчих змін у механізмі оренди державного майна.

За словами заступника начальника регіонального відділення Фонду держмайна України Ольги Кукури, впродовж цього року різні державні органи запропонували винести на приватизацію 30 об’єктів, які розташовані на території Хмельницької області. Серед них є гаражі, адміністративні будівлі та недобудовані приміщення. З них на аукціонах вже було продано 16 об’єктів. Таким чином до державного бюджету було спрямовано 9 мільйонів 413 тисяч 140 гривень.

«Зокрема, у цьому році ми продали незавершену будівлю лікеро-горілчаного заводу у Кам’янці-Подільському. Він був збудований на 60 відсотків, а його балансова залишкова вартість становила понад мільйон гривень, — розповідає Ольга Кукура. — Його на аукціоні продали за 3,5 мільйони гривень. Головною умовою приватизації цієї незавершеною споруди було її подальша добудова й використання під промислові потреби».

Заступник начальника регіонального відділення, начальник управління забезпечення реалізації повноважень у Хмельницькій області Наталія Андрушко додала, що процес приватизації триває й далі. Крім продажу об’єктів малої приватизації, заплановано й винесення на аукціони цілісних майнових комплексів державних підприємств. Для цього в управління Фонду державного майна України передано 13 держпідприємств області. Центральний апарат вже прийняв рішення про майбутню приватизацію «Дунаєвецького хлібокомбінату» та «Нігинського кар’єру».

«Приватизація усіх об’єктів проходить публічно на порталі «Prozorro.Продажі». Тому кожен охочий може долучитися до цього процесу. Хочемо, щоб жителі Хмельницької області теж купували запропоновані для приватизації об’єкти для розвитку власного бізнесу», — зазначила Наталія Андрушко.

Новації в оренді державного майна: що змінилося

Начальник відділу оренди регіонального відділення Фонду держмайна Зоя Буяр розповіла, що з 1 лютого цього року набув чинності новий Закон України, який стосується питань оренди державного та комунального майна. А з червня — механізм цього процесу. Все це передбачає кілька новацій, які стосуються орендарів.

Наприклад, укладання нових чи продовження старих договорів оренди державного майна буде проходити на порталі «Prozorro.Продажі». Крім того, орендар зможе змінювати цільове призначення майна під власні потреби. Виключенням є випадки прописані у договорах.

«Тепер збільшеного базовий термін оренди державного майна. За старим Законом він становив три роки. Нині він збільшений до п’яти років. Також чинне законодавство розширило дозволену для оренд площу державного майна до 400 квадратних метрів. Раніше ця норма становила до 200 квадратних метрів», — розповіла Зоя Буяр.

Також вона додала, що за цей період оренди державного майна на території Хмельницької області до бюджету було спрямовано орієнтовно чотири мільйони гривень. Насправді це досить низький результат. Для порівняння, за аналогічний період минулого року було спрямовано до десяти мільйонів гривень. Це пояснюється дією карантину, адже Кабмін на його час його дії звільнив деяких підприємців від сплати оренди або запровадив знижки. Фактично це залежить від типу державного майна.

«Наприклад, повністю звільнено від сплати оренди приміщень у корпусах навчальних закладів державної форми власності, фізкультурно-спортивних закладів, бібліотек, музеїв. Право на 50-відсоткову знижку мають орендарі, які використовують державну нерухомість для розміщення закладів харчування, ксерокопіювальної техніки, комп’ютерних клубів та інтернет-кафе, торговельних об’єктів з продажу промислових товарів, виставок непродовольчих товарів без здійснення торгівлі, готелів, офісних приміщень тощо», — зазначила Зоя Буяр.

Читайте також: Для добудови енергоблоків Хмельницької АЕС шукатимуть інвесторів — міністр

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую