ye-logo.v1.2

Для добудови енергоблоків Хмельницької АЕС шукатимуть інвесторів — міністр

Економіка 1119
Наразі третій енергоблок Хмельницької АЕС зведений на 75 відсотків, а четвертий (на фото) — на 15 відсотків
Наразі третій енергоблок Хмельницької АЕС зведений на 75 відсотків, а четвертий (на фото) — на 15 відсотків. Фото: з архіву редакції

За словами Ольги Буславець, Україна відмовилася від проєкту, в рамках якого мали запустити нові енергоблоки.

Про це сьогодні, 11 вересня, під час брифінгу заявила виконувачка обов’язків міністра енергетики України Ольга Буславець.

За її словами, раніше планувалося, що добудова третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС відбуватиметься в рамках проєкту «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз». Проте наразі він став не актуальним, тому від нього варто відмовитися.

«Якщо цей проєкт можна було реалізувати ще три роки тому, то він мав би сенс і свої переваги. Проте ми визначили, що повністю технічно синхронізуємося з європейськими енергетичними системами. Тому не взагалі не розглядаємо реалізацію «Енергетичного мосту», — зазначила Ольга Буславець.

Тому вона розповіла, що для добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС шукатимуть інші джерела фінансування. Зокрема, використавши механізм державно-приватного партнерства, щоб залучили на це інвестиції (мається на увазі співфінансування добудови держави й приватних інвесторів — авт.).

Загалом Ольга Буславець додала, що вважає потрібним добудову нових енергоблоків на українських атомних електростанціях.

Нагадаємо, 9 вересня під час робочої поїздки президент України Володимир Зеленський побував на Хмельницькій АЕС. Там Володимир Зеленський зазначив, що вважає за потрібне добудувати третій та четвертий енергоблоки ХАЕС. 

«Я побачив цифри (мається на увазі ціна добудови двох енергоблоків — авт.). Вони дійсно не прості для українського бюджету, але є вихід. Зокрема, я бачив пропозиції директора Хмельницької АЕС, де ми можемо знайти гроші та у які терміни. Якщо ж запустимо третій і четвертий блоки, то під час їх добудови й запуску загалом по країні з’явиться ще 100 тисяч робочих місць», — заявив Володимир Зеленський.

Також нагадаємо, що виконувач обов’язків президента державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповідав, що до кінця цього року мають остаточно розв’язати питання добудови двох енергоблоків Хмельницької АЕС. Щоб запустити цей процес, за необхідний законопроєкт має проголосувати Верховна Рада України.

За словами Петра Котіна, за нинішніми цінами їх добудова коштуватиме 76,8 мільярда гривень.

Читайте також: Хмельницький очолив рейтинг конкурентоспроможності міст України

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую