ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Непродовольчі ринки не можуть працювати у вихідні: Хмельницька ОДА

Економіка 9109
Роман Примуш зазначив, що керівництву ринків запропоновано змінити графіки роботи
Роман Примуш зазначив, що керівництву ринків запропоновано змінити графіки роботи. Фото: ілюстративне з архіву редакції

За словами Романа Примуша, на порушників карантину вихідного дня склали 31 адмінпротокол.

Сьогодні, 16 листопада, під час брифінгу перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш розповів про порушення карантину вихідного дня, які були зафіксовані на території краю впродовж суботи-неділі. Також він зазначив, що у вихідні можуть й далі працювати продовольчі ринки, а непродовольчі — ні.

За словами Романа Примуша, під час дії карантину вихідного дня у суботу та неділю продовольчі ринки можуть працювати у звичному режимі. Також подібний дозвіл розповсюджується на суб’єкти господарювання, які торгують непродовольчими товарами, передбаченими у постанові уряду. Це засоби гігієни, ліки, ветеринарні препарати й корми. Натомість не можуть у вихідні працювати підприємці, які продають решту видів непродовольчих товарів. Тобто це стосується роботи більшості непродовольчих ринків обласного центру.

«Ми проводимо відповідну роботу з керівниками таких ринків. Наприклад, у Хмельницькому з наступного тижня пропонуємо їм перенести робочий день на четвер чи понеділок — традиційно неробочі для них дні. Але ця робота триває, щоб забезпечити конструктивними шляхами виконання карантину вихідного дня», — заявив Роман Примуш.

Також він розповів, що впродовж суботи-неділі загалом жителі області дотримувалися обмежень карантину вихідного дня. Правоохоронці здебільшого займалися роз’яснювальною роботою. Де виявляли дрібні порушення, там обмежувалися попередженнями. Щодо грубих порушень, то їх найбільше зафіксували у Хмельницькому, Славуті та Городку.

«Загалом на порушників карантину вихідного дня правоохоронці склали 31 протокол. Найперше це заклади громадського харчування, які попри заборону продовжували працювати, — зазначає Роман Примуш. — Були питання й по речовому ринку в Хмельницькому. Також порушення були зафіксовані щодо роботи закладів побутового обслуговування населення. Наприклад, перукарень».

Нагадаємо, кореспонденти сайту «Є» вже дізналися позицію представників «Асоціації хмельницьких ринків» щодо роботи ринків обласного центру у наступні вихідні, 21-22 листопада. Зокрема, виконавчий директор цієї громадської організації Олександр Сніховський заявив, що позиція представників ринків така: «вони працювали у суботу та неділю й працюватимуть надалі».

«У постанові уряду жодного слова не сказано про ринки. Нині їх закрити означає вбити все, що можна (мається на увазі місцевий бізнес — авт.). Натомість варто вимагати дотримання санітарних правил, — каже Олександр Сніховський. — Крім того, усі наші продовольчі та непродовольчі ринки є ринками відкритого типу. Тобто вони розташовані просто неба, де рівень інфікування коронавірусом є меншим. Це не торгові центри зі замкнутими приміщеннями».

Також Олександр Сніховський додав, що правоохоронці не складали адмінпротоколи на ринки Хмельницького, як на суб’єктів господарювання, за порушення карантину вихідного дня. Поліція проводила роз’яснювальну роботу й вимагала у підприємців дотримуватися маскового режиму. Власне й складені адмінпротоколи стосувалися торгівлі без вдягненої захисної маски або респіратора.

Зазначимо, що напередодні запровадження карантину вихідного дня голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет заявив, що у суботу та неділю можуть працювати продовольчі ринки. Натомість його пояснення щодо роботи непродовольчих були позбавлені конкретики.

Читайте також: Укрзалізниця відновила у Славуті продаж квитків на потяги далекого сполучення

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую