ye-logo.v1.2

Чи працюватимуть хмельницькі ринки у наступні вихідні: позиція асоціації ринків

Економіка 11075
«Наша позиція: ринки у суботу та неділю працювали й будуть працювати», — Олександр Сніховський
«Наша позиція: ринки у суботу та неділю працювали й будуть працювати», — Олександр Сніховський. Фото: ілюстративне з архіву редакції

За словами Олександра Сніховського, у постанові Кабміну не має жодного слова про роботу ринків.

Пропри запровадження карантину вихідного дня у суботу та неділю, 14-15 листопада, більшість ринків обласного центру продовжили працювати. А правоохоронці вже повідомляли, що у перший день запровадження нового виду карантину два ринки Хмельницького порушили його обмеження. Відповідно працівники поліції склали на них адмінпротоколи. Кореспонденти сайту «Є» поцікавилися ситуацією у представників «Асоціації хмельницьких ринків». Зокрема, чи будуть й надалі вони працювати у вихідні дні.

За словами виконавчого директора громадської організації «Асоціація хмельницьких ринків» Олександра Сніховського, впродовж цих вихідних на жоден з ринків обласного центру, як на суб’єктів господарювання, ніхто не складав протоколів за порушення карантину вихідного дня. Поліція проводила роз’яснювальну роботу й вимагала у підприємців дотримуватися маскового режиму. Власне й складені адмінпротоколи стосувалися торгівлі без вдягненої захисної маски або респіратора.

Він зазначив, що у цю неділю також проходила робоча нарада за участю представників ринків, міського управління торгівлі та представників правоохоронних органів. Перші заявили свою позицію. Вона полягає у тому, що вони й надалі мають працювати у вихідні дні.

«У постанові уряду жодного слова не сказано про ринки. Нині їх закрити означає вбити все, що можна (мається на увазі місцевий бізнес — авт.). Натомість варто вимагати дотримання санітарних правил, — каже Олександр Сніховський. — Крім того, усі наші продовольчі та непродовольчі ринки є ринками відкритого типу. Тобто вони розташовані просто неба, де рівень інфікування коронавірусом є меншим. Це не торгові центри зі замкнутими приміщеннями. Тому наша позиція: ринки у суботу та неділю працювали й будуть працювати».

Також він додав, що нині на ринках серйозніше будуть дотримуватися правил маскового режиму та дезінфекції. Це питання обговорили на робочій нараді 15 листопада.

Про цю робочу нараду повідомили й у секторі комунікації поліції Хмельницької області.

Представники поліції та органів контролю запропонували ринкам перенести вихідні з понеділка й четверга на суботу та неділю. Фото: hm.npu.gov.ua

Представники поліції та органів контролю запропонували ринкам перенести вихідні з понеділка й четверга на суботу та неділю. Фото: hm.npu.gov.ua

За інформацією пресслужби правоохоронців, тоді з керівниками ринків обласного центру зустрілися начальник Південно-західного відділення поліції Валерій Рибак та представники інших державних органів контролю. Останні запропонували змінити графік роботи ринків. Перенести вихідні з понеділка й четверга на суботу й неділю на час дії карантину вихідного дня.

Щодо зміни графіків роботи ринків, то на такий крок вже вирішили піти у Нетішині. Щоправда, там запровадили додатковий ринковий день.

«Через запровадження карантину вихідного дня міський ринок запроваджує додаткові робочі дні. Крім четверга й суботи, він працюватиме ще й у вівторок. Додатковий ринковий день необхідний задля задоволення споживчих потреб громади», — повідомила пресслужба виконавчого комітету з посиланням на адміністрацію комунального підприємства «Нетішинський міський ринок «Торговий центр».

Нагадаємо, 13 листопада на брифінгу голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет розповів, що продовольчі ринки можуть працювати. Але його відповідь про роботу непродовольчих, зокрема речового, була позбавлена конкретики.

«Наразі ми пропрацьовуємо це питання з підприємцями. І по факту ви побачите, чи працюватиме він у вихідні, чи ні, — каже Дмитро Габінет. — Якщо детально трактувати постанову Кабміну, то тут є свої нюанси. Якщо брати до уваги, що це речова група, то з одного боку такий ринок не може працювати, з іншої сторони тут є свої нюанси».

Крім того, він заявив, що у понеділок буде відомо, чи когось з представників ринків оштрафують.

Натомість виконавчий директор громадської організації «Асоціація хмельницьких ринків» Олександр Сніховський тоді заявив, що усі продовольчі та непродовольчі ринки Хмельницького будуть працювати у суботу та неділю. За його словами, це спільна позиція підприємців, асоціації та міської влади.

Читайте також: Симчишин звільнив Анатолія Нестерука з посади заступника міського голови

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую