ye-logo.v1.2

Робота речового ринку під час карантину вихідного дня: позиція голови Хмельницької ОДА

Суспільство 14566
«Гарантую, що різких дій не буде. Де є чітке трактування, там і будуть вживатися заходи», — Дмитро Габінет
«Гарантую, що різких дій не буде. Де є чітке трактування, там і будуть вживатися заходи», — Дмитро Габінет. Фото: ілюстративне з архіву редакції

За словами Дмитра Габінета, в облдержадміністрації з’ясовують всі юридичні аспекти нової урядової постанови.

Сьогодні, 13 листопада, під час брифінгу голова Хмельницької облдержадміністрації Дмитро Габінет відповів на питання кореспондентів сайту «Є», чи в умовах карантину вихідного дня можуть працювати ринки. Однак його пояснення щодо роботи непродовольчих ринків, зокрема речового, має широке поле для трактувань.

За словами Дмитра Габінета, у суботу та неділю зможуть й надалі працювати усі заклади, зокрема ринки, які торгують товарами, визначеними у постанові Кабміну щодо протидії COVID-19. Це продукти харчування, корми, медикаменти… Але ці товари мають займати не менше 60 відсотків торговельної площі.

Однак відповідь Дмитра Габінета щодо роботи речового як і решти непродовольчих ринків немає конкретики. Тобто він сказав, що люди самі побачать, чи буде працювати речовий ринок у вихідні.

«Наразі ми пропрацьовуємо це питання з підприємцями. І по факту ви побачите, чи працюватиме він у вихідні, чи ні, — каже голова Хмельницької облдержадміністрації. — Якщо детально трактувати постанову Кабміну, то тут є свої нюанси. Якщо брати до уваги, що це речова група, то з одного боку такий ринок не може працювати, з іншої сторони тут є свої нюанси».

Крім того, глядачі онлайн-трансляції брифінгу запитали у посадовця, чи правоохоронці штрафуватимуть підприємців речового ринку, які продовжать торгівлю у вихідні.

«Давайте ми у понеділок поговоримо, чи будуть оштрафовані. Це питання вже по факту, коли вони будуть оштрафовані. Ми самі з’ясовуємо всі юридичні аспекти нової постанови уряду. Гарантую, що різких дій не буде. Де є чітке трактування, там і будуть вживатися заходи», — заявив Дмитро Габінет.

Нагадаємо, кореспонденти сайту «Є» вже пробували з’ясувати, чи у вихідні працюватимуть продовольчі та непродовольчі ринки Хмельницького. Виконавчий директор громадської організації «Асоціація хмельницьких ринків» Олександр Сніховський розповів, що попри карантин вихідного дня всі ринки обласного центру продовжать роботу у звичному режимі.

«Ринки міста Хмельницького й надалі будуть працювати у суботу та неділю, — наголошує Олександр Сніховський. — Це спільна позиція підприємців, нашої асоціації та міської влади. Крім того, у недолугій постанові Кабміну нічого не сказано про ринки. Тому вони будуть працювати».

Також нагадаємо, що завтра, 14 листопада, починає діяти карантин вихідного дня. Він набуває чинності з опівночі суботи до опівночі понеділка й передбачає низку заборон.

Зокрема, під час дії карантину вихідного дня у суботу та неділю закладам громадського харчування буде заборонено приймання відвідувачів. Дозволено лише доставка їжі та продаж її на виніс. Це ж стосується роботи торгово-розважальних центрів та інших закладів торгового та побутового обслуговування громадян.

Виключенням з цього правила є магазини та супермаркети, в яких 60 відсотків торговельної площі передбачена для реалізації харчів, пального, медикаментів, ветеринарної продукції. Заборонено й роботу закладів культури, спортивних залів, фітнес-центрів.

Втім, карантин вихідного дня не передбачає додаткових заборон щодо роботи громадського транспорту.

Читайте також: Протидія корупції та допомога бізнесу: у Хмельницькому запрацював геоінформаційний портал

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую