ye-logo.v1.2

Верховна Рада відклала обов’язкове використання касових апаратів для частини ФОПів

Економіка 2485
Раніше передбачалося, що більшість ФОПів мали обов
Раніше передбачалося, що більшість ФОПів мали обов'язково застосувати РРО з 1 квітня 2021 року. Фото: ілюстративне istockphoto.com

Також прийнятий законопроєкт скасував механізм «кешбеку».

Сьогодні, 1 грудня, народні депутати прийняли законопроєкт щодо внесення змін до чинного законодавства, яке стосується діяльності фізичних осіб-підприємців. Зокрема, проголосовані парламентом новації передбачають відтермінування обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для більшості груп ФОПів.

Згідно з тестом законопроєкту, передбачалося, що більшість категорій фізичних осіб-підприємців спрощеної форми оподаткування були зобов’язані використовувати РРО з 1 квітня 2021 року. Проте цю вимогу нині відтермінували до 1 січня 2022-го. Крім того, нині законотворці «прив’язали» ліміти для обов’язкового застосування РРО до мінімальної заробітної плати. Втім, це не стосується критичних форм бізнесу. Наприклад, торгівлі медикаментами чи побутовою технікою, яка підлягає гарантійному ремонту.

Від обов’язкового застосування РРО звільнили деякі категорії ФОПів, які торгують у мережі Інтернет, вживаними товарами в магазинах, окремі види діяльності ресторанів, кафе та ресторанів швидкого обслуговування. А також — деяких підприємців, які надають туристичні та готельні послуги.

Прийнятий законопроєкт також скасував запровадження частини штрафів. Найперше це стосується стягнень, які представники органів контролю могли накладати на ФОПів, отримавши скаргу від покупця їх товарів чи послуг. Відповідно скасовується й так званий механізм «кешбеку», що передбачав винагороду для таких скаржників.

Отож, цей законопроєкт підтримало 319 народних депутатів. Натомість один нардеп проголосував проти, четверо — утрималися, 27 — не голосували.

Нардепи від Хмельниччини голосували так:

  • Віктор Бондар (депутатська група «Партія «За майбутнє») — за;
  • Руслан Стефанчук (позафракційний) — відсутній;
  • Володимир Ватрас (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олександр Герега (депутатська група «Партія «За майбутнє») — відсутній;
  • Юрій Заславський (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олексій Жмеренецький (фракції «Слуга народу») — за;
  • Олена Копанчук (фракції «Слуга народу») — за;
  • Сергій Лабазюк (депутатська група «Партія «За майбутнє») — за;
  • Сергій Мандзій (фракції «Слуга народу») — за;
  • Ігор Марчук (фракції «Слуга народу») — за;
  • Денис Монастирський (фракції «Слуга народу») — відсутній;
  • Микола Стефанчук (фракції «Слуга народу») — за.

Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада України провалила голосування за подібний законопроєкт, який також передбачав відтермінування обов’язкового запровадження РРО для більшості фізичних осіб-підприємців спрощених груп оподаткування. Опісля деякі нардепи пояснили, що голосували проти через недоліки у його тексті.

Загалом раніше обов’язкове використання касових апаратів було передбачене для двох категорій підприємців спрощених груп оподаткування. Серед них були ФОПи, які торгують складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту, та ті, хто продає лікарські засоби й медичні вироби. Проте торік прийняті Верховною Радою законодавчі зміни зробили обов’язковим використання РРО для всіх ФОПі. Їх запровадження розбили на кілька етапів.

Читайте також: Завершився підготовчий етап добудови енергоблоків Хмельницької АЕС

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую