ye-logo.v1.2

Уряд ініціюватиме законопроєкт щодо можливості передачі газорозподільчих мереж у комунальну власність

Економіка 1939
Денис Шмигаль розповів про ситуацію за тарифами на газ, його розподіл і теплопостачання
Денис Шмигаль розповів про ситуацію за тарифами на газ, його розподіл і теплопостачання. Фото: ілюстративне з фейсбуку Дениса Шмигаля

Також Денис Шмигаль каже, що до кінця цього опалювального сезону не будуть змінюватися тарифи на тепло й гарячу воду.

Про це повідомила пресслужба Кабміну з посиланням на виступ прем’єр-міністра Дениса Шмигаля в ефірі одного зі загальнонаціональних телеканалів.

Під час свого виступу очільник уряду нагадав про встановлення тимчасових граничних тарифів на блакитне паливо та його розподіл. Зокрема, члени Каміну вирішили, що до кінця цього опалювального сезону або карантину вартість газу не має перевищувати 6 гривень 99 копійок за кубометр. А згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, нині граничний тариф на транспортування блакитного палива становить 1 гривні 79 копійок без врахування податку на додану вартість (з ПДВ — 2 гривні 15 копійок).

«Прем’єр-міністр наголосив, що штрафи та пеня за невчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть. Крім того, тарифи на теплопостачання та гарячу воду не будуть змінюватися до кінця опалювального сезону», — зазначили у пресслужбі Кабміну з посиланням на слова голови уряду.

Втім, нарахування пені чи штрафів за несвоєчасну сплату за комунальні послуги й так заборонено до кінця дії карантину та впродовж 30 днів з дати його скасування. Такі законодавчі зміни Верховна Рада прийняла ще у березні минулого року

До теми: Тариф на доставку газу: що у нього входить і чи можливо забрати мережі у комунальну власність

Денис Шмигаль також додав, що наразі уряд спільно з профільним комітетом парламенту ініціюватиме законопроєкт, який стосується питання транспортування блакитного палива. У ньому буде прописана можливість передачі газорозподільчих мереж органам місцевого самоврядування. На думку прем’єр-міністра, таке рішення забезпечить справедливість формування ціни на розподіл природного газу.

Крім того, уряд чекає на результати розслідування Антимонопольного комітету України та на встановлення прозорих правил на ринку газу.

«Річний продукт стане основним для газорозподільчих компаній. Тобто ціна на газ буде встановлюватися один раз на рік, як це робиться в більшості країн Європи», — розповів Денис Шмигаль.

До теми: Як змінити постачальника газу: хмельничанин ділиться досвідом

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую