ye-logo.v1.2

Газ за ціною собівартості: чому Хмельницький хоче судитися з Укргазвидобуванням

Економіка 3426
За словами Василя Новачка, продаж тепловикам українського газу без націнок посередників дозволить утримати нинішню ціну на опалення
За словами Василя Новачка, продаж тепловикам українського газу без націнок посередників дозволить утримати нинішню ціну на опалення. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Місцеві теплокомуненерго нині повинні курувати газ через посередників.

Акціонерне товариство «Укргазвидобування», на яке припадає левова частка добутого в країні блакитного палива, відмовило Хмельницькому у співпраці. Його представники відповіли на лист місцевої влади й заявили, що напряму не продаватимуть газ комунальним теплопостачальним підприємствам. Про це повідомив заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок. Він заявив, що попереду «судові позови».

За словами Василя Новачка, на початку серпня міський голова звернувся до АТ «Укргазвидобування» з пропозицією укласти прямі договори на постачання газу українського видобутку комунальним підприємствам «Хмельницьктеплокомуненерго» та «Південно-Західні тепломережі».

«Зараз отримали відповідь. У ній нам кажуть — ні. Що ж, далі судові позови. Ми вважаємо, що хмельничани мають право на доступні ціни на енергоносії. Як відомо, газ українського видобутку значно дешевший, ніж імпортований. Якщо укласти прямі договори без націнок «Нафтогазу» тепловики зможуть утримати тариф на теплопостачання на рівні до 1 тисячі 500 гривень за гігакалорію», — зазначив Василь Пилипович.

Як зазначено у відповіді АТ «Укргазвидобування», обсяги блакитного палива власного видобутку законтрактовані до кінця року. Також товариство не здійснює продаж з ресурсу власного видобутку 2022 року. Натомість представники цього акціонерного товариства, що входить у групу НАК «Нафтогаз України», рекомендують звернутися у «Нафтогаз» для придбання блакитного палива.

Нагадаємо, міський голова Олександр Симчишин 3 серпня розповів про направлення цього листа представникам АТ «Укргазвидобування». За його словами, саме воно видобуває більшість українського газу. Далі продає його «Нафтогазу», а той — своїм дочірнім компаніям. В останніх його зі значними надбавками купують теплокомуненерго.

Відтак для хмельницьких теплопостачальників блакитне паливо коштує 7 тисяч 583 гривні за тисячу кубометрів. Такий тариф стосується лише газу, призначеного для підігріву гарячої води для населення. До того ж тут не враховується вартість його транспортування. Надалі цей тариф може зрости, що спровокує стрибок вартості опалення та гарячої води. Натомість ціна газу для підігріву води для комунальних підприємств нині становить 15 тисяч гривень за тисячу кубометрів.

«Експерти оцінюють собівартість газу українського видобування на рівні 3,6-4 тисяч гривень за тисячу кубів. Якщо до його собівартості додати прибуток «Укргазвидобування», він коштуватиме приблизно 4 тисячі 500 гривень. Купуючи такий газ теплокомуненерго, не потрібно буде підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду», — підкреслив Олександр Симчишин.

Він додав, якщо місто отримає відмову, воно подасть до суду на «Укргазвидобування». На такий крок вже, наприклад, пішов Київ.

До теми: Новий тариф на електроенергію: хто платитиме менше

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую