ye-logo.v1.2

Як в умовах війни IT-спеціалісти переїжджають у Хмельницький

Економіка 3265
Через війну у Хмельницькому збільшилася спільнота ІТ-фахівців
Через війну у Хмельницькому збільшилася спільнота ІТ-фахівців. Фото: автора

Разом з підприємствами та виробництвами на Хмельниччину релокуються й айтівці.

Третій місяць в Україні триває широкомасштабне вторгнення російських загарбників. Поки українські захисники стримують окупантів у гарячих точках, у відносно спокійних регіонах важливо максимально підтримувати економіку. Однією з тих галузей, яка продовжує активно працювати і розвиватися в непростий час, – сфера ІТ.

Ноутбук і доступ до інтернету – основне, що потрібно ІТ-фахівцям для роботи. Опинившись у районах бойових дій, сидячи в укриттях, українські айтівці продовжили виконувати свою роботу. Зрештою, багатьом все ж довелося залишити рідні домівки. Найбільше з них відправилися у Львівську, Івано-Франківську області та Закарпаття. Частина спеціалістів обрала для тимчасового проживання Хмельницький. Тепер працівники глобальних компаній мешкають і працюють у нашому місті, тим самим далі підтримуючи економіку держави.

Серед тих айтівців, які рятуючись від війни, знайшли прихисток у Хмельницькому, – 22-річний Дмитро Мороз. Хлопець спершу не збирався покидати Маріуполь, але близько місяця тому все ж виїхав з оточеного міста.

Як розповідає молодий чоловік, через постійні обстріли життя ставало дедалі нестерпнішим. Над головою безупинно гуділи літаки та свистіли снаряди. Останні кілька днів в рідному місті Дмитро провів разом з сім’єю у підвалі, ховаючись від небезпеки. Його автівку знищив снаряд, який прилетів на подвір’я, а в будинку повибивало вікна. На щастя, родина залишилася ціла. Невдовзі було прийняте рішення виїжджати звідти.

Зараз Дмитро живе і працює в Хмельницькому та допомагає волонтерам.

Вибиралися з Маріуполя на автомобілі батьків його дівчини. В салоні помістилися п’ятеро дорослих, дитина, собака та кіт. У руках – невеликі рюкзаки з необхідним, робочий ноутбук, а попереду багато ворожих блокпостів.

Останні кілька тижнів Дмитро зі своєю дівчиною мешкають у Хмельницькому. Вони орендують квартиру, обоє працюють в сфері IT та активно допомагають тим, хто залишився в небезпечних регіонах. Збирають тут медикаменти і передають їх на схід, співпрацюють з волонтерами. А нещодавно з друзями купили дрон для військових. Говорить: працюватиме й далі та допомагатиме скільки буде потрібно. А після перемоги візьме відпустку і поїде допомагати відбудовувати рідний Маріуполь.

Найбільше українських IT-фахівців переїхало на захід країни.

Подібних історій тепер тисячі. Як розповідають в міжнародній компанії, де працює Дмитро, якщо на початку лютого в Хмельницькому в них нараховувалося понад 30 фахівців, то наразі в області працює вже чотири сотні їхніх айтівців.

«Багато IT -фахівців, які працювали в східних регіонах, частково в центральних, були змушені покинути свої домівки і переїхати в західні області. Вони продовжували працювати з бомбосховищ, підвалів і майже не випадали з робочого процесу. У результаті, IT-галузь на 90% показує таку ж продуктивність, яка була в минулому році. А це значить, що ми зможемо підтримати нашу економіку приблизно тією самою валютною виручкою, - говорить директор «EPAM System» у центральному регіоні України Сергій Редько. - Колеги розуміють свій вплив на економіку і важливість своєї роботи. Тому стараються працювати в будь-яких умовах. Саме робота їм допомагає трохи відволіктися від нинішніх реалій. Ми ж намагаємося допомогти швидше адаптуватися. Тому нам було важливо надати можливість працювати фахівцям не тільки вдома, але й на офісі».

Нині в ІТ зайнято понад триста тисяч українців. Сфера продовжує розвиватися, в тому числі й на регіональному рівні. А під час війни інтерес до цієї галузі збільшився в рази. До прикладу, у Хмельницькому розпочали проводити безкоштовні IT-курси для переселенців та людей, які залишилися без роботи. Подібні онлайн та офлайн навчання організовують на базах різних IT-компаній. Опанувати основи ІТ і здобути базові знання з розробки програмного забезпечення, українці можуть у програмі від EPAM.

«Ми запустили безкоштовний курс «IT Fundamentals», щоб підтримати людей, які втратили свою роботу або лише планують почати дорогу в IT. По Україні є вже більше 17 тисяч реєстрацій на програму. Випускники цих курсів зможуть вступити до наших навчальних програм і продовжити стажування у нас», - зазначає Сергій Редько.

Безпосередньо в Хмельницькому компанія також розпочала безкоштовно навчати потенційних працівників у співпраці зі Хмельницьким національним університетом. За угодою, EPAM допомагатиме з оновленням навчальних програм освітнього закладу та з проведенням практичних занять.

Додамо, на Хмельниччину евакуйовують університет з Херсона. Приміщення для колективу виділить Хмельницький національний університет.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую