ye-logo.v1.2

Аукціон на розробку гранітного родовища на Шепетівщині виграли кияни

Економіка 5944
Спецдозвіл продали за 5 мільйонів
Спецдозвіл продали за 5 мільйонів. Фото: uk.wikipedia.org

Вартість спецдозволу - понад 5 мільйонів гривень.

Київське ТОВ “Контур” перемогло в аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами Тростянецького родовища, яке розташоване у Шепетівському районі. Вартість договору має скласти 5,18 мільйона гривень. Про це йдеться на сайті “Прозорро.Продажі”.

Мова йде про родовище граніту. Як раніше писав сайт “Є” максимально доступна площа для розробки родовища складає 30 гектарів. Було геологічне дослідження ділянки площею 12 гектарів. На поверхні грунту є маса граніту, придатного для розробки. Родовище розташоване на території Берездівської сільради колишнього Славутського району Хмельницької області.

У документах аукціону вказано, що спеціальний дозвіл на користування надрами Тростянецького родовища пропонується до виставлення на аукціон з метою видобування граніту, придатного для виробництва бутового каменю і щебеню, відходи від виробництва щебеню придатні для дорожнього будівництва.

Промислова розробка родовища має розпочатися не пізніше, ніж через 6 років після отримання спеціального дозволу. Дозвіл на видобування надається терміном на 20 років.

Стартова ціна спецдозволу складала 4,14 мільйона гривень. У аукціоні взяли участь три фірми. Так, ТОВ “Сухий порт” пропонувало придбати дозвіл за 4,149 мільйона гривень. Засновниками підприємства є Оксана Базилевич, ТОВ “Видавничий центр “Центр фінансової інформації” та КУА “Фінекс-капітал” в особі інвестиційного фонду “Блінд”. Останні дві фірми керуються фінансистом Ігорем Когутом з Харкова.

Кілька років тому харківські ЗМІ писали, що КУА “Фінекс-капітал” виплачує дивіденди Геннадію Кернесу, коли він був мером Харкова, та Ігорю Терехову, який тоді був заступником мера, а зараз є діючим міським головою.

ТОВ “Сухий Порт”, за даними порталу YouControl, раніше мало назву ТОВ “Інвестиційна компанія “Лусон”, а серед її засновників була Олена Винник - ексдружина Ігоря Терехова.

Другим учасником аукціону стало ТОВ “ШВК”. Директором підприємства є Сергій Загребельний, засновником - Віталій Кульба. Фірма зареєстрована у селі Шамраївка Київської області.

Їх пропозиція на аукціоні склала 4,164 мільйона гривень.

Найбільшу суму запропонували представники ТОВ “Контур”. Директором є Володимир Малахатько, а засновниками Ірина Біжан та Олег Абдуллін.

Цікаво, що за даними системи Youcontol, за однією адресою з Іриною Біжан зареєстрований Сергій Кадісов, засновник ТОВ “Перша гранітна компанія”, яка минулого року виграла аукціон на придбання спецдозволу на видобування гранітів родовища Луполівське (Кіровоградська область).

Київська компанія запропонувала заплатити за спецдозвіл 5,15 мільйонів гривень.

Зараз триває процедура оформлення документів.

Варто зазначити, що минулого тижня в Україні відбулися 8 аукціонів з продажу спецдозволів на користування надрами.

Компанії українських бізнесменів Валентина Шеветовського і Юрія Біжана здобули перемогу в 7 із 8 аукціонів з продажу спецдозволів, про це повідомляє NADRA.info із посиланням на дані Державної служби геології та надр України і ДП «Прозорро.Продажі».


Якраз це видання відносить ТОВ “Контур” до впливу власника ТОВ “Октава” Юрія Біжана, який контролює низку компаній-надрокористувачів (група COMSPEC): ТДВ «Рокитнянський спецкарєр»; ТОВ «ВП «Богуславський гранітний карєр»;ТДВ «Ігнатпільський карєр» тощо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую