ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Єгор Рудзінський: “У першу чергу бармен - це гарний психолог”

23 Лютого 2013 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 3111

Фото: Дмитра Скрипника

Бармен завжди знає всі плітки про постійних гостей закладу, він відкриває очі чоловікові-рогоносцеві й допомагає молоденьким дівчаткам вдало вийти заміж.

 Це та людина, яка знає все про алкоголь, коктейлі, про нічне життя, проте навіть у розпал найвеселішої вечірки залишається тверезою. “Проскурівський телеграф” розмовляє зі справжнім майстром коктейльної індустрії, барменом-флейрінгистом нічного клубу “Токіо” та буолінг-клубу “Energy” Єгором Рудзінським. Він провів сім років за барною стійкою, міксуючи напої, а нещодавно здобув звання “Найкращий бармен Хмельницького”.

- Єгоре, як Ви стали барменом та де навчалися цій професії?
- Став барменом випадково. Спочатку я працював офіціантом. Але як тільки вийшов за стійку, зрозумів, що це моє. Згодом я закінчив київську школу “Planet Z”. До речі, цей заклад дає барменську підготовку досить високого рівня. Там майбутні “королі шейкерів та пляшок” вивчають історію барної справи, міксологію, флейрінг та інші спеціальні предмети. Багатогранна підготовка виходить.

- Людина за стійкою вважається обличчям закладу. Якими якостями повинен володіти справжній бармен?
- У першу чергу бармен - це гарний психолог. Він повинен бути комунікабельним, тактовним, ввічливим, бажано ерудованим. Із такою людиною завжди приємно спілкуватися.

- Значить, у нас також прийнято ділитися з барменом тим, що обтяжує душу?
- Так. Хмельничани часто приходять поспілкуватися. Наші бармени намагаються “вийти на людину”, зрозуміти її. Їхнє основне завдання - вивести з депресії всіх, хто цього потребує. Ну, і вміти розвеселити тих, кому нудно. Такій роботі скрізь раді, наша країна - не виняток.

- Які напої та коктейлі найчастіше замовляють подоляни?
- Наші люди нині надають перевагу елітним спиртним напоям і все менше замовляють горілку. Це і віскі, і джин, і дорогі коньяки. Найпопулярніші коктейлі — класичні: віскі з колою та “Куба Лібре” (ром з колою). Коктейлі взагалі поділяються на класичні, екзотичні та тропічні. Влітку найчастіше замовляють “Мохіто” й інші освіжаючі мікси з великою кількістю льоду. Взимку — гарячі глінтвейни й різноманітні палаючі коктейлі. Екстремали просто обожнюють усілякі шот-дрінки типу “Хірасіми” (самбука, гренадін, абсент). Це “залпові” чоловічі коктейлі, які повинні бути випиті одним ковтком, що є найшвидшим і надійним способом втратити голову.

- А який алкогольний мікс можна назвати вашою “візитівкою”?
- В мене багато авторських коктейлів, і я постійно намагаюся експериментувати. Мій улюблений мікс - “Блек Джек” (поєднання віскі, кавового лікеру та кока-коли). Він легкий, ненав'язливий та в міру солодкий. Зазвичай, я запитую в клієнтів, що вони пили до цього, і вже тоді пропоную їм коктейль із аналогічними складниками.

- Які спиртні напої поєднуються найідеальніше, а які змішувати не варто?
- Як не дивно, будь-який напій ідеально “підкріплює” горілка. Основа коктейлю - це якийсь міцний алкогольний напій. А горілка не має жодного зайвого смаку та аромату, вона просто додає коктейлю міцності. Додаткові інгредієнти - це різні лікери, соки, кока-кола тощо. Вони створюють відповідну смакову гаму. Проте у всьому потрібно знати міру. Багато хто думає, що після поєднання певних спиртних напоїв обов'язково настає сильне алкогольне сп'яніння. Але, насправді, коктейлів, після вживання яких людина “вилітає у нірвану” просто не існує. Все залежить від кількості випитого. А змішувати не можна вершкові лікери з цитрусовими - вони згортаються.

- Як правильно готувати коктейлі?
- Кожен коктейль готується по-своєму, до кожного свій підхід. Одні потрібно збивати блендером чи змішувати в шейкері, інші виливати шарами. При не дотриманні рецептури змінюється не лише зовнішній вигляд напою, але і його смак. У більшості рецептів спочатку додаються цитруси, потім солодке, потім алкоголь, і лише тоді - лід. Останній має властивість танути, від цього якість коктейлю падає. Варто пам'ятати, що бокал для напоїв має бути охолодженим.

- Які зміни відбулися в споживанні алкогольних напоїв за останні роки?
- Люди більше починають пробувати, прагнуть відкривати для себе якісь нові смаки. Раніше вони були зациклені на простих віскі “Ред Лейбл” чи “Джин Бім”, тобто замовляли лише те, що було у всіх на слуху й активно рекламувалося. Нині клієнти все частіше цікавляться новинками, просять щось порадити. Єдине, що важко дається, це культура споживання коктейлів. Якщо, до прикладу, взяти класичні “Маргариту” чи “Космополітен”, які подаються в келиху для мартіні, то їх не п'ють через соломинку. Адже на склянці спеціально робиться облямівка з солі або цукру, яка довершує смак міксу. Проте, скільки ми не намагаємося пояснити це клієнтам, вони все одно хочуть, щоб їм давали соломинку.

 

Коментарі:

  Так  Ні, дякую