ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Скільки “єшок” у пресервах оселедця “Матьє”?

2 Грудня 2013 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 7766


Мало хто не любить ніжне філе оселедця з олією та витонченим ароматом прянощів!

 Зголодніли? А ось чи не зіпсують вашого апетиту бензонат натрію, фосфат, консерванти та стабілізатори, які входять до переліку інгредієнтів пресервів оселедця “Матьє”? Як серед великого асортименту баночок-близнюків знайти якісний продукт, з'ясовували кореспонденти “Проскурівського телеграфу”.

“Матьє” - це вид рибки та спосіб засолювання
Слово «Матье» - голландське. В Європі так називають статевонезрілий оселедець, якого спіймали наприкінці червня (він ще не встиг відкласти ікру). Така риба має високий вміст жиру, білка, поліненасичених кислот і вітамінів. Одночасно “Матьє” - це і спосіб приготування, який винайшли голландці. Вони вважають цю страву делікатесною і “величають” такого оселедця королем, адже це дорогий продукт преміум-класу. До нас в Україну “Матьє” прийшов із деякими відмінностями, тому правильніше називати цей спосіб “щось на зразок Матьє”. До прикладу, якщо при виробництві справжнього “Матьє” визріває ціла риба, то при приготуванні оселедця “аля Матьє” використовується філе, яке дозріває в спеціальному розчині з додаванням харчових кислот, прянощів тощо. Класичне “Матьє” - це сезонний продукт, а український оселедець виробляється в промислових масштабах протягом року.

Куди зникають кістки з оселедця?
Ми всі пам'ятаємо, як у радянські часи під новий рік годинами виймали кісточки, щоб приготувати знаменитий “Оселедець під шубою”. І що ми бачимо нині? Гладенькі шматочки філе, залиті олією, без вад, кісточок та шкірки. Ніхто кістки в оселедця не розчиняє. Разом із дрібними кісточками, які не змогли вийняти при вирізанні центральної кістки, вони вирушають в упаковку, а під дією лимонної кислоти, яка використовувалася на стадії дозрівання і засолювання просто стають дуже м'якими. Але деякі виробники додають у маринад спеціальні домішки – пірофосфати, фосфати, цитрати, харчові кислоти, які досить швидко розм’якшують кістку всередині риби. Виробник, котрий поважає свого покупця, таким методом ніколи не користуватиметься. Адже таке “щедре частування” домішками призводить у найкращому випадку до печії, у найгіршому - до гастритів та виразок.

Школа якості
Якщо ви вирішили купити пресерви, обов’язково зверніть увагу, як саме вони зберігаються в магазині. Оселедець має стояти лише в холодильнику, з температурою не менш ніж нуль градусів. Відповідно до стандарту у складі оселедця “Матьє” має бути: філе оселедця, соняшникова олія, винний або звичайний оцет, сіль, цукор та інші спеції і домішки. Проте більшість цього продукту, який є на прилавках магазинів, зроблено згідно з ТУ. Тому він може містити в своєму складі що завгодно. Не забувайте: чим коротший і зрозуміліший склад, тим якісніший перед вами продукт. Упаковка пресервів має бути щільно закрита, а соус, у якому міститься філе — прозорим. Обов’язковою є наявність на упаковці дати виготовлення продукту, умов його зберігання та терміну придатності. І пам’ятайте: після того, як ви відкрили пресерви, вони мають зберігатися виключно у холодильнику.

Тест: “сліпе куштування”
Для перевірки якості пресервів оселедця маринованого в олії шматочками нами було обрано дев'ять найпопулярніших серед споживачів марок цього продукту. До них увійшли й п'ять зразків, які виробляються у Хмельницькому, — “Главрибпром”, “Кристал сервіс”, “Кусто”, “Улов” та “Інтерпродсервіс”.

порадник, дегустація, тест, оселедець, поради, споживач

Коментарі:

  Так  Ні, дякую