ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

«Баняк»: українська кухня та колорит

26 Січня 2014 р. Наталя Сідова Гурман 5807


А ще – меню «від руки» в учнівському зошиті, інтригуючі назви страв, чек у рукавичці-прихватці, дерев’яна діжка-рукомийник та умивальник-корито у вбиральні: це далеко не весь перелік того, що запам’яталось нам у новому закладі громадського харчування, який нещодавно відкрився майже у самісінькому це

Інтер’єр
Знаходиться «Баняк» у великій білій пластиковій палатці, ззовні й зсередини розписаній орнаментом з червоних маків та дубового листя. У закладі усе в українському стилі – і ганок із хмизу, і більше десятка чималеньких дерев’яних столів із лавами, і предмети оздоблення, якими, напевно, користувались ще наші діди та прадіди. Інтер’єр у «Баняку» витриманий у білих тонах, а стеля – у вигляді блакитного неба із невеличкими хмаринками. Більшу частину великого квадратного приміщення відведено під залу, меншу – під кухню із п’єцом, які від відвідувачів відділяє невисока перегородка. Для тих, хто хоче усамітнитись й подалі від зайвих очей спробувати страви закладу, є три кабінки, зроблені з фарбованого у білий колір хмизу, в яких дверима слугують вишиті шторки-рушники, а стіни прикрашають невеликі картини-килимки.
Обслуговування та кухня
Не встигли ми переступити поріг «Баняка» й хоча б трохи роздивитись, як до нас підійшов офіціант, який запропонував часу дарма не гаяти, а приступити до вивчення та вибору страв у їхньому меню. Й вручив нам із подругою – професійним кухарем по учнівському зошиту «радянського» зразка, на заглавних сторінках яких каліграфічним почерком було виведено «Меню «Баняк». А ще – показав їхній імпровізований гардероб у куточку закладу. Поки ми сиділи в кабінці й вивчали цей рукописний опус-меню, дивуючись фантазії його укладника, офіціант приніс й поставив на стіл прозору пляшку, з горла якої стирчали зубчики виделки. Побачивши наші здивовані погляди, пояснив: «Це дзвоник для виклику офіціанта. Визначитесь зі стравами, покалатайте».
«Риб’яче збіговисько» з хамси, оселедця, товстолобика слабосоленого, які подаються з печеною картоплею, цибулею та грінками з ікрою оселедця за 20 гривень, фірмовий форшмак за рецептом тьоті Соні з житніми грінками за 14 гривень, «Музикальний» гороховий суп з копченостями і мисливськими ковбасками за 14 гривень, вінегрет з кількою та квашеною капустою за 15 гривень та салат «Від бодуна» за 22 гривні дивували не лише назвами, а, подекуди, й поєднанням інгредієнтів. Ми ж вирішили спробувати салат «Колгоспний» із гарячою печеною картоплею, свіжими овочами, солоними огірками та зеленню за 12 гривень, кашу гречану з грибами за 18 гривень та голубці за 28 гривень, які нам порадив офіціант. З напоїв обрали вишневий сік (шість гривень за «гранчак»), хоча заклад пропонує й міцніші напої.
Вже за кілька хвилин після замовлення на нашому столі стояли два «гранчаки» із соком та рукавичка-прихватка, в якій ми «знайшли» по дві виделки й ножі (в подібній рукавичці нам пізніше принесуть рахунок). А ще за п’ять хвилин ми пробували салат «Колгоспний», який подали на капустяному листі у витесаній із дерева імпровізованій прямокутній тарілці. Не забарились й голубці та гречка з грибами у маленьких банячках на дерев’яних підставках. «Не знаю, як ви, а я люблю їсти гречку ложкою, – зазначив офіціант й спер ложку на баняк із гречкою. – А ще, спробуйте нашого хлібчика – самі печемо». До речі, лише з чека ми дізнались, що цих чотири шматочки хліба коштуватимуть нам п’ять гривень. Як зазначила моя подруга-кухар, він був смачний, але «задорогий для кількох шматочків». А ще їй настільки сподобався салат «Колгоспний», що вона записала його інгредієнти до блокнота й вже наступного вечора радувала ним своїх рідних. І хоча гречка здалась їй сухуватою, зате голубці – м’ясними. Загалом же наша проста, але смачна вечеря у «Баняку» обійшлась у 75 гривень.

Баняк, Хмельницький, ресторан, кухня

Коментарі:

  Так  Ні, дякую