ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Карамболь» – кав’ярня, яка більше нагадує закритий клуб

26 Травня 2014 р. Наталя Сідова Гурман 4423

Фото: автора

Помітивши у центрі Хмельницького, на вулиці Грушевського, нову кав’ярню, у голові промайнуло: «чергова нічим не примітна кафешка».

 Й, щоб перевірити правильність припущення, або, навпаки, його хибність, «Проскурівський телеграф» вирушив у новий заклад на «розвідку».
Інтер’єр
До кав’ярні, що розташувалась у частині одноповерхового будинку, веде доріжка, яка починається маленькою залізною хвірткою, висотою не вище колін. Переступивши поріг закладу, потрапляємо до невеликого прямокутного коридору із матово-білими скляними стінами, прикрашеними вишуканими вітражами-картинами. Під ними, літерою «г», дві ковані лави з дерев’яними спинками та сидіннями, оздобленими м’якими підкладками. Біля однієї з них – круглий елегантний стіл. У кутку, позаду лав, – дерев’яна тумба, на якій стоїть ваза із квітами.
Роздивившись «коридор» кав’ярні й відчинивши наступні двері, заходимо безпосередньо до закладу й завмираємо на кілька секунд. Перше враження – ми потрапили до елітного закритого клубу чи музею. Усі стіни – у листівках у рамках та картинах. В одній із ніш – раритетні грамофон та радіоприймач, яки мирно вживаються із спортивними кубками та кавомолками.

В інтер'єрі - чимало раритетів.

У трьох з чотирьох кутів приміщення – дерев’яні столи із невеликими коричневими диванами по обидва боки. У четвертому – сервант. Посередині кав’ярні – два більярдних столи, над ними – плазмові телевізори. Вздовж однієї зі стін – кілька київ, виставлених у ряд.

У закладі – напівтемрява, адже усі вікна прикриті шторами-жалюзями, приглушене світло йде від торшерів, розміщених на кожному столі. Стіни обклеєні бордовими шпалерами із золотавим розписом, які надають приміщенню особливого шарму.
Кухня та обслуговування

Меню закладу – невелике. Кілька видів кави – від 18 гривень за «Еспресо» до 25 за капучіно з сиропом. Трохи більше чаїв – від 20 до 25 гривень за чайник та кілька видів варення до нього. З десертів в наявності виявився лише десерт «Карамболь» за 25 гривень та сирний пиріг за 20. Незважаючи на те, що це кав’ярня, в її асортименті є два види салатів: пікантний за 25 гривень та овочевий за 20, гарячі бутерброди (20 гривень), печена картопля (10 гривень), омлет (15 гривень), пельмені зі сметаною (25 гривень), вареники з лівером та картоплею (по 20 гривень), млинці з м’ясом та сметаною за 25 гривень та телячі медальйони за 35 гривень.

Десерти красувалися на нашому столі через 10 хвилин після замовлення.

Ми зупинили свій вибір на молодому чаї «Срібні голки» з медом та горіхами (25 гривень за чайник), який нам порадила офіціантка, а також сирному пирогу та десерті «Карамболь». Пиріг на вигляд й на смак дуже нагадував сирну запіканку у тоненьких шоколадних коржах, присипану цукровою пудрою. Його прикрашали викладені в рядок підсушені вишеньки та листочки м’яти. А десерт «Карамболь» – це шарик морозива, полуничне варення та три кругленькі пончики-бісквіти, досить непогані на смак.

У кав’ярні можна не лише попити-поїсти, а й поганяти києм шари. Якщо ви вирішили пограти з 11 до 16 години, година такого задоволення коштуватиме 30 гривень, якщо пізніше – вдвічі дорожче.
До речі, як розповів один із відвідувачів, який на час нашого відвідування закладу ганяв шари за зеленим столом, це не звичайні більярдні столи, а для гри у «Карамболь», на честь якої названа й стилізована ця кав’ярня. Від нього дізнались, що такі столи в Україні можна на пальцях однієї руки перерахувати й що майже чотири роки це був закритий клуб, де збиралась невелика група любителів «Карамболя». А як заклад громадського харчування вони відкрились лише місяць тому.

Це не звичайні більярдні столи,  а для гри  у "Карамболь"


«Карамболь», Хмельницький, кав`ярня, інтер`єр, враження, кухня, обслуговування

Коментарі:

  Так  Ні, дякую