ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Світле пиво: висока ціна не завжди є запорукою ідеальної якості

18 Липня 2014 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 6168
В хорошому пиві піна густа, стійка, кремоподібна...
В хорошому пиві піна густа, стійка, кремоподібна... Фото: Дмитра Скрипника

У розпал “високого пивного сезону” “Проскурівський телеграф”, провівши чергову дегустацію, вирішив визначити найкращий світлий зразок “пінного”.

 Простіше кажучи, наші експерти-аматори з'ясовували: яке світле пиво найсмачніше?

Аромат солоду, гіркота хмелю, післясмак смаженого ячменю... Немає нічого кращого в літню спеку, ніж випити келих янтарного, прохолодного, пінного напою. Проте пиво слід купувати саме те, яке знаходиться в холодильнику. Адже холод підтримує свіжість цього напою. Навіть якщо пиво щільно закупорене, але пролежало при кімнатній температурі декілька тижнів, то у нього з'являється несвіжий присмак. Також холод уповільнює окислення пива. Слід обов'язково звернути увагу на термін придатності. Природно, що, чим ближче термін підходить до кінцевої дати, тим вища ймовірність придбання некондиційного пива. Якщо напій знаходиться в місці, на яке падають сонячні промені, і ще в прозорій тарі, то його брати теж не слід. Випромінювання ультрафіолету здатне зруйнувати пиво так само, як і тепло з повітрям. І в жодному разі не слід купувати пиво на розпродажі. Знижена ціна свідчить про те, що у продукта майже закінчився термін придатності або вся партія була невдалою.

Як оцінити пиво “на вигляд”?
Перше, що робить гурман, беручи до рук гальбу з “пінним”, – “пробує” його поглядом. Своєрідна візитна картка бурштинового напою – це його “шапка”. В хорошому пиві піна густа, стійка, кремоподібної консистенції, майже зовсім біла. Тобто, якісний напій відзначається тривалою піностійкістю. Осідає піна поступово, злегка прилипаючи до стінок, утворюючи на склянці “мереживо”. Інша важлива характеристика – колір пива. Світлі сорти повинні бути золотавими та прозорими. Добре пиво має приємний запах, що досягається дотриманням технології виробництва та застосуванням натуральної добірної сировини. Смак та післясмак пива – один із найважливіших критеріїв для вибору “пінного”. У правильно звареному напої відчутна тонка гіркота хмелю, яка зникає після ковтка та не залишає післясмаку. Якісне пиво не повинно бути кислим, й не повинно мати надмірної гіркоти.

Пиво найкраще смакує охолодженим
Напій перед подачею слід охолодити до +10-12°С. Але не варто його класти в морозильну камеру, оскільки при переохолодженні він може стати каламутним. Крім цього, пиво стає “порожнім” на смак. При нагріванні помутніння зникає, проте такі “температурні ванни” можуть спричинити утворення осаду при подальшому зберіганні.

Думка експерта

Альона Брянцева, головний дієтолог області: “Чоловікам можна споживати не більше 0,5 мл пива, а жінкам — вдвічі менше”
“Пиво містить трішки вуглеводів, етиловий спирт, невелику кількість мікроелементів (калій, залізо), вітаміни групи В. Останніх у нефільтрованому пиві набагато більше, ніж у фільтрованому. Само по собі пиво в розумній кількості не впливає на збільшення ваги людини, але здатне посилювати апетит. Крім того, цей продукт ми звикли вживати “в прикуску” з креветками, сушеною чи копченою рибою, солоними горішками, чіпсами, животиками лосося тощо. А це зайві жири та калорії. А в тандемі з пивом ці “закуски” утворюють велику кількість нетрозосполук, які потім переростають у канцерогени. Тому цей напій краще пити без нічого, а якщо і закусувати, то супом або якоюсь другою стравою. Що ж стосується дозування, то чоловікам можна споживати не більше 0,5 мл пива, а жінкам — вдвічі менше. І то за умови, що у ньому не високий вміст алкоголю. Найкориснішим є світле нефільтроване пиво, яке ще називають “живим”. За своїми якостями воно найбільше схоже на домашній квас. Кожен інгредієнт цього напою сам по собі дуже корисний. До прикладу, солод — це за своєю суттю пророслий ячмінь, багатий на вуглеводи, білки, вітаміни і мінерали. Дріжджі є чудовим джерелом білка та всієї низки вітамінів групи В. Хміль містить компоненти, які заспокійливо впливають на нервову систему. Проте це не означає, що пивом можна “заливатися”. Надмірна кількість “пінного” може навіть викликати галюциногенну дію. Протипоказаний цей напій людям зі шлунково-кишківниковими захворюваннями, в тому числі з гастритами із пониженою кислотністю, оскільки може спровокувати виразку. Біогенні аміни, яких у пиві велика кількість, підвищують артеріальний тиск, що може стати причиною інсульту. Протипоказане воно також людям із ішемічною хворобою серця та захворюваннями нирок, які супроводжуються набряками. Хочу застерегти чоловіків, які зловживають пивом. Цей напій містить такі речовини, які мають назву фітоестрогени — рослинні аналоги жіночих статевих гормонів. Тому з часом у “пивоманів” сильної статті можуть розвинутися жіночі статеві ознаки. Таких мачо легко розпізнати по округлому “пивному” животику. Я не хочу сказати, що від пива слід відмовитися взагалі. Його можна вживати здоровим людям у розумних межах: в невеликій кількості та, звісно, не щодня”.

 

Тест: “сліпе куштування”
Ми зупинили свій вибір на 10 марках класичного світлого пива. Була обрана продукція тих виробників, які мають найбільшу популярність серед хмельницьких “пивоманів”. Для чистоти експерименту все пиво на дегустацію ми придбали у пляшках.
Вкотре зауважимо, що жоден учасник нашого аматорського тестування навіть не здогадувався, яке саме пиво він пробує. Ми завчасно приховали усі можливі етикетки та пронумерували тару, у якій були наші зразки.

пиво, порадник, Альона Брянцева, споживач, дегустація

Коментарі:

  Так  Ні, дякую