ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Їжа з приставкою «еко» і з чим її їдять

6 Березня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 6079
Але для того, щоб перейти на органічну їжу, не обов’язково ходити за покупками у спеціалізовані крамнички.
Але для того, щоб перейти на органічну їжу, не обов’язково ходити за покупками у спеціалізовані крамнички. Фото: zelenyj-sakvoyazh.ru

Органічні продукти можна купувати не лише в спеціалізованих крамницях, але й у магазинах, аптеках та на базарі

 

В сучасній кулінарії простежується позитивна тенденція — люди все частіше замислюються про те, що саме вони їдять. Тому росте популярність вегетаріанства, сироїдіння, оздоровчих дієт та правильного харчування в цілому. Разом із тим неабияк збільшується попит на органічні продукти, які позбавлені консервантів та шкідливих домішок. У чому саме переваги споживання такої їжі і чи по кишені вона простим середньостатистичним споживачам, ми запитали у консультанта крамнички здорового харчування Олени Склянчук.

«Існує думка, що еко-продукти дорогі, але це далеко не так, — каже пані Олена. — Є низка товарів здорового харчування, які можуть собі дозволити мешканеці нашої країни із середнім рівнем достатку. Органічними вважаються продукти, які не містять генетично модифікованих продуктів, хімічних консервантів, барвників, ароматизаторів та загущувачів. Крім того, вони виготовляються без застосування шкідливих технологій, а сировина вирощується якнайдалі від промислових центрів. Основний асортимент органічної крамниці — крупи, борошно, каші, насіння, олії, горіхи та сухофрукти. Особливою популярністю користується локшина з борошна грубого помелу — пшеничного та житнього, висівки, нутове та горіхове борошно, полба (праматір сучасної пшениці), індійська чорна сіль тощо. Натуральні продукти — це не сучасний модний бренд. Це швидше необхідність, яка викликана потребою людини стежити за своїм здоров’ям».

Але для того, щоб перейти на органічну їжу, не обов’язково ходити за покупками у спеціалізовані крамнички. Винахідливі послідовники еко-трапез запевняють, що «чиста» їжа продається і в супермаркетах, і в аптеках, і навіть на базарі.

«Я дотримуюся здорового харчування ось уже п’ять років, — розповідає Оксана Гедзь. — Коли тільки починала, то знайти відповідні товари було вкрай важко. Це нині практично у кожному місті є крамнички із позначкою «еко» та й через Інтернет замовити органічну їжу завжди можна... А раніше доводилося викручуватися. До прикладу, висівки я купувала в аптеці, за борошном грубуго помелу їздила до мірошників, у селян брала горіхи, ягоди та овочі, мед постачав знайомий бджоляр. До речі, щоб здешевити закупи не обов’язково «затарюватися» в спеціалізованих магазинах, де може бути значна накрутка. Вівсяне, рисове та гречане борошно, каву з кореня цикорію я купую у супермаркетах — так дешевше. А ось соєві биточки та фарш, сочевицю, нут, маш — в еко-крамниці. Перейшовши на такий спосіб харчування, я навіть почала заощаджувати сімейний бюджет, адже ціни на рибу та м’ясо нині кусаються, а я їх не купую взагалі. Основа мого раціону — це овочі та фрукти. За ними йду на базар. При цьому купую лише у бабусь та обираю некрасиві плоди: яблука та груші — з чорними цятками, моркву та картоплю — непрезентабельну, яка не має товарного вигляду. Якщо плоди дуже красиві, велика вірогідність, що вони з нітратами».

 

 

дегустація, порадник, еко-їжа, органіка, органічні продукти, крамничка здорової їжі, живі продукти, продукти еко

Коментарі:

  Так  Ні, дякую