ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Як правильно виходити з посту?

14 Квітня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 2797
«За святковим столом їжте невеликими порціями, тобто ніколи не забувайте про головне правило — не переїдайте!» - каже дієтолог.
«За святковим столом їжте невеликими порціями, тобто ніколи не забувайте про головне правило — не переїдайте!» - каже дієтолог. Фото: автора

Лікар-дієтолог Альона Брянцева радить, щоб розговіння відбувалося поетапно. Бажано вводити по одному тваринному продукту в кожен прийом їжі.

Одне з найчастіших порушень у харчуванні — це різкий перехід після закінчення посту до звичного режиму харчування, тобто від пісної, фактично вегетаріанської їжі до прийому жирних продуктів тваринного походження. За словами лікаря-дієтолога Альони Брянцевої, це може викликати гострий панкреатит, холецистит, жовчнокам'яну хворобу, гастрит або загострення наявних уже хронічних захворювань.

«Переходити на звичайне харчування після посту треба поступово, вводячи по одному продукту тваринного походження в кожен прийом їжі, причому в невеликій кількості і в дієтичному (відвареному, паровому) вигляді, — каже Альона Леонідівна. — Загалом весь процес адаптації має тривати не менше тижня. Після найсуворішого (1-2-денного) посту (це фактично голодування на воді), не варто 1-2 дні вживати підсолену їжу. За цей період організм не отримував кухонну сіль, він «знесолений» і при потраплянні навіть незначної кількості активно поглинає її. А як відомо, натрій, який є в солі, тягне за собою воду. Це в свою чергу провокує набряки, а, отже, і підвищення артеріального тиску, що дестабілізує роботу серцево-судинної системи у відновлювальний період.

Після посту ферментативна активність підшлункової залози, печінки, шлунка і тонкого кишківника різко знижена. Тому у перші дні розговіння бажано поступово, м'яко, делікатно вводити жирні, білкові продукти (м'ясо, яйця, риба) і їжу багату рафінованими вуглеводами (цукор, джеми, варення, хлібобулочні, борошняні вироби). При вживанні зазначених продуктів у великих кількостях, відбувається різка активація ослаблених органів із подальшим порушенням їхнього функціонування. Можуть розвинутися панкреатит, діабет, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. Не виключені серйозні алергічні ускладнення.

До прикладу, якщо з ранку при розговіння після Великого посту молодий, здоровий чоловік може з'їсти на Великдень без шкоди для здоров'я 2-3 яйця, то літній людині більше одного вживати не варто. При цьому краще їсти їх у парі з овочами. А ось відразу ж після яєць споживати жирну, смажену, копчену, гостру їжу не рекомендується, оскільки вона може викликати подразнення слизової шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози. Зачекайте з цими продуктами до обіду. За святковим столом їжте невеликими порціями, тобто ніколи не забувайте про головне правило — не переїдайте!»

 

Брянцева Альона, порадник, дієтолог, як правильно виходити з посту, піст, розговіння

Коментарі:

  Так  Ні, дякую