ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

«Трав’яна» кухня: усе, що є на городі — згодиться на нашому столі!

20 Квітня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 5352
Споживання різних трав називають мудрою «трав'яною» кулінарією.
Споживання різних трав називають мудрою «трав'яною» кулінарією. Фото: http://ogemorroe.com/

Запевняють досвідчені городниці, які зі звичайних трав готують справжні кулінарні шедеври

«Слово «авітаміноз» моїй сім’ї незнайоме!»

У домі полончанки Іванни Білоус споживають і грицики, і медунку, і спориш, і подорожник із лободою. На її столі салати з первоцвітів та кульбаби займають особливе шановане місце. А однією з улюблених страв є «веселі» вареники (бо зелені) з молодого споришу, до якого додають домашній сир та городній кріп.

«Споживання різних трав я називаю мудрою «трав'яною» кулінарією, — ділиться пані Іванна. — Завдяки такому харчуванню слово «авітаміноз» членам моєї сім’ї не знайоме взагалі. Дуже ми полюбляємо ранковий солодкий салат із листя кропиви, сниті, подорожника, медунки, мокрецю. Щоб надати страві солодкості, слід потерти велике кисло-солодке яблуко та додати декілька ложок меду. Трави слід ретельно мити. Подрібнють за бажанням — можна крупно, а можна дрібно. Такий сніданок очищує печінку й сприяє схудненню. А також дає великий заряд енергії на цілий день. Якщо любите солоні салатики, то спробуйте поєднати зелень та сир: великий пучок петрушки та кропу, кропиву, зелену цибулю помити та подрібнити. Вичавити у трав'яну суміш декілька зубків часнику, додати домашній сир, заправити сметаною. Посолити та поперчити. Ретельно перемішати. Гурманам сподобається салатик із фетою, настурцією та червоною лободою. Для його приготування помідори та огірки помити й нарізати великими кубиками. Додати подрібнену зелень кропиви, червоної лободи та настурцію. Притрусити сиром та оливками. Полити олією та посолити. Все ретельно перемішати».

 

«Застосовуємо трави у компотах та чаях»

«Майже весь «городній сезон» я та мій чоловік живемо на дачі в селі Чабани,рoзповідає гoлова грoмадської oрганізації «Крoкус», яка oб’єднує горoдників та садівників Деражнянщини Світлана Макаренко. – Городнім господарством захопилися ми давно, а як вийшли на пенсію, то взагалі почали вирощувати все підряд. Окрім овочів та фруктів маємо понад два десятки сортів лікарських трав. Серед них як відомі аптечні, так і малопопулярні рослини, які більшість городників вважають бур’янами. Регулярно у нашому раціоні є гінкго гілоба, лофанд, материнка, ехінацея, золотий корінь, канупер, ісоп, мордовник, валеріана, тархун, монарда. Останню рослинку ми часто споживаємо в чаях із написом «бергамот». А таким рослинам як вівсяний корінь, селера, пастернак, синюха блакитна взагалі ціни не має! Кожна травинка має свої унікальні властивості. До прикладу, ехінацея — це чудовий імунний стимулятор, скорцонера (чорна морква) — здатна виводити з організму радіонукліди. Спрагу ми тамуємо корисними цілющими напоями на основі травичок, які вирощуємо. Найбільше мені подобається компот «Живчик»: на 3-літрову банку слід взяти 2-3 грона винограду, 3-4 яблука, лимон, 3 квітки ехінацеї пурпурової, декілька гілок тархуну та меліси лимонної, склянку цукру. Все залити водою, стерилізувати й закатати залізними кришками. Коли ви скуштуєте цей напій, то більше не захочете закривати жодні інші компоти. Він має дуже приємний смак та аромат, чудово освіжає та тонізує.

Варто також приготувати та регулярно вживати чай для стимулювання організму й профілактики застудних та кишково-шлункових захворювань. В його основі — ромашка, материнка парило, звіробій, лофанд, монарда та ягоди шипшини. Все слід брати у рівних частинах, подрібнити та залити окропом. Потім процідити. Підсолоджувати краще медом чи варенням».

 

порадник, трави, трав`яна кухня, страви з ранніх трав, трави на нашому столі, господині діляться досвідом, вітаміни, весняні салати

Коментарі:

  Так  Ні, дякую