ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Гранола – ідеальний корисний сніданок по-американськи

23 Квітня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 8035
Набагато вигідніше готувати гранолу власноруч, оскільки це не лише дешевше, ніж у магазині, але й набагато смачніше
Набагато вигідніше готувати гранолу власноруч, оскільки це не лише дешевше, ніж у магазині, але й набагато смачніше Фото: автора

Всі, хто куштує ці чарівні хрумкі засушені в меду мюслі, набувають стійку залежність від них на все життя.

Вперше зустріла згадування про гранолу в провокаційному романі Е. Л. Джеймс «50 відтінків сірого». За сюжетом головна героїня дуже її полюбляла й відповідно щоранку снідала нею. Пам’ятаю, що вже тоді була неабияк заінтригована. Згодом я зустріла гранолу в супермаркеті й, скуштувавши її з молоком, полюбила з першої ж ложки. А ось приготувати вдома чомусь не наважувалася. Поки не натрапила на цей рецепт в кулінарному блозі Андрія Рудьковського (в народі просто – Енді Шеф).

Якщо хтось ще не знає, поясню: гранола – це традиційна для США їжа для сніданку, яка складається із вівсяних мюслі, горіхів, насіння, сухофруктів і меду, іноді повітряного рису. І вся ця краса запечена до хрусткого стану й карамельного кольору. Вона схожа на мюслі, але в рази смачніша!  

Головне правило приготування домашньої граноли – чітко дотримуватися пропорцій. А в іншому ви можете експериментувати з урахуванням тих продуктів, які є під рукою. Тобто використовувати будь-які горіхи й насіннячка, в довільному поєднанні, але їхня загальна кількість має бути незмінною. Це дуже зручно, коли можна підлаштовувати рецепт десерту під себе, при цьому абсолютно не ризикуючи втратити текстурні або інші базові властивості продукту. Так само можна брати щоразу інші сухофрукти, сік та вид меду. І не лякайтеся, що так багато тексту – готувати елементарно і значно швидше, ніж пояснювати!

Інгредієнти:

300 г вівсяних пластівців (можна швидкого приготування або ж готова суміш мюслі),

180 г горіхів та насіння (у мене – волоські, арахіс, мигдаль, кунжут, насіння льону, соняшника та гарбузове),

125 г яблучного соку (магазинного з пакету),

125 г меду (бажано зважити),

60 г олії (цей інгредієнт важливий, він додає хрусткої структури гранолі, тому не намагайтеся його виключити чи замінити вершковим маслом),

2 ст. л. кориці (я брала 1 ст. л.),

по дрібці солі та перцю,

180 г сухофруктів (у мене – журавлина, фініки, цукати; родзинки були безпосередньо в самих мюслях).

Приготування:

Горіхи (попередньо підсушені на сковорідці) нарізати шматочками комфортного для вас розміру та з’єднати з насіннячком. Потім змішати в мисці разом із пластівцями.

Розчинити в сотейнику мед, сік, олію, корицю, сіль і перець (кип'ятити нічого не потрібно!).

Вилити гарячу рідину в сухі інгредієнти й ретельно все перемішати (не лінуйтеся!).

Потім викласти у форму, встелену пергаментом, розрівняти.

Випікати в духовці при 160°С від 40 хвилин до години (в мене режим «верх-низ-конвекція»; я наприкінці посипала ще трішки ванільним цукром).

ВАЖЛИВО! Діставати форму слід через кожні хвилин 10 й ретельно все перемішувати. Це потрібно для того, щоб гранола добре й рівномірно пропеклася.  

Після того, як вийняли деко з духовки – дайте суміші повністю охолонути. Спершу вона буде досить м'якою, навіть вологою. Не лякайтеся, при охолодженні стане саме тією, правильною і хрусткою текстурою. Орієнтуйтеся на колір – він має бути золотаво-бурштиновим. В готову гранолу додати подрібнені сухофрукти на свій смак і знову все перемішати.

Скласти у будь-яку ємність із кришкою - банку з-під чаю чи кави, скляну, парцелянову. Можна пересипати гранолу у пластиковий контейнер.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: гранолу їдять із молоком, додаючи ягоди та фрукти. Розбавляють йогуртами та соками. І навіть роблять дієтичні батончики. Я ж можу хрустіти нею взагалі без нічого, як зернятами (поки зібрала карамельні мюслі з дека в банку, то «зхрумкала» добру половинуlaughing. В закритій ємності вона простоїть декілька тижнів, абсолютно не втрачаючи своєї хрусткої текстури, властивостей та смаку. Кажу чесно – не перевіряла. Ми з’їли гранолу буквально за декілька днів. Тому наступного разу робитиму дві, а то й три порції!

 

швидкі сніданки, сніданок, корисні сніданки, десерти, крупи та страви з борошна, мюслі, гранола, американська кухня, пластівці, горіхи, сухофрукти

Коментарі:

  Так  Ні, дякую