ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Ароматні салатні заправки від Сергія Калініна

5 Травня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4084
На своєму кулінарному майстер-класі відомий кулінар та блогер Сергій Калінін поділився рецептами авторських заправок до салатів.
На своєму кулінарному майстер-класі відомий кулінар та блогер Сергій Калінін поділився рецептами авторських заправок до салатів. Фото: автора

Екс-суддя «МайстерШеф» та постійний кулінарний експерт передачі «Все буде смачно» поділився, як урізноманітнити смак звичайних салатів

На своєму кулінарному майстер-класі відомий кулінар та блогер Сергій Калінін запевнив, що навіть звичайний буденний салат із огірків та помідорів заграє яскравими барвами та подарує нову палітру смаків, якщо заправляти його щоразу новою заправкою. І не потрібно вишукувати якісь ультрамодні складові для неї. Достатньо ароматизувати олію та оцет різними пахучими інгредієнтами. «Приготувати ароматну олію можна двома способами: гарячим та холодним, — ділиться досвідом Сергій. —Для гарячого методу краще брати рафіновану олію, оскільки температура її горіння 220ºС, на відміну від нерафінованої, яка починає горіти вже при 160ºС. Перевага такого продукту очевидна, адже одна й та ж сама страва смакуватиме щоразу по-іншому, даруватиме нові смакові відчуття. Найчастіше я готую розмаринову, часникову та цитрусову олію. Крім того, додатково ароматизую оцет. Таким чином у вас щоразу будуть різні складові для змішування заправок. Готувати їх слід також у певних пропорціях. В кулінарному світі існують два варіанти заправок — французька та італійська. Перша — це коли з’єднується 1 частина кислих інгредієнтів із 4 частинами маслянистих. Тобто, ви берете 4 ст. л. олії, додаєте до неї 1 ст. л. оцту й отримуєте французьку заправку. Італійська заправка передбачає наявність 3 частин олії на 2 частин оцту чи лимонного соку. Проте ніхто не забороняє експериментувати й готувати так, як подобається особисто вам. Смаки у всіх різні, тому сміливо корегуйте та експериментуйте!».

З «калінінської» кулінарної скарбнички:

Часникова олія (холодна фільтрація): на 1 л будь-якої олії потрібно взяти 300 г часнику. Давити зубки через прес не варто, краще нарізати їх пластинками. Настоювати 24 години. «Найкраще часникова олія підходить для пасерування овочів, особливо для шпинату, — запевняє Сергій. — Також вона чудово смакує у стравах, приготованих на грилі та салатних заправках».

Цитрусова олія (холодна фільтрація): на 500 мл олії (соняшникової, оливкової, кукурудзяної тощо) знадобиться цедра одного лимона та 1-2 стручки перця чилі. Настоювати 4-5 днів. «Я використовую олію, ароматизовану цитрусовими, для риби, морепродуктів та курятини, — каже кулінарний експерт.

Олія, ароматизована розмарином (гаряча фільтрація): на 250 мл рафінованої олії — 2 гілочки свіжого розмарину (краще свіжого). Покласти його в скляну пляшку з хорошою пробкою. Розігріти олію на плиті чи в мікрохвильовій печі. Вона має бути досить гарячою, але не киплячою! Потім залити нею розмарин у пляшці, закрити пробку, й дати настоятися в темному місці. Приблизно через тиждень олія насититься ароматами й стане чудовою заправкою в овочевих салатах. Можна її використовувати при приготуванні м’ясних страв, адже розмарин до них підходить якнайкраще.

Ванільний оцет: у 250 мл білого винного оцту покласти 2 стручки ванілі.

Оцет із бадьяном: на 0,5 л червоного винного оцту — 4-5 зірочок спеції.

«Ароматизований оцет можна використовувати не лише у салатах. Він чудово доповнює маринади для м’яса та риби, — ділиться Калінін. — Єдина порада — не намагайтеся економити й купуйте якісний оцет. Краще у виробників, які спеціалізуються на виготовленні цього продукту. Винний оцет українського виробництва — це далеко не той продукт, який можна назвати якісним. Він не далеко пішов від звичайного спиртового. Слід також запам’ятати, що для ароматизації в оцет не можна додавати свіжі трави, лише сухі!»

 

порадник, Калінін Сергій, МайстерШеф, кулінарний експерт, ароматичні олії, заправки до салатів, майстер-клас

Коментарі:

  Так  Ні, дякую