ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Черешневий джем із корицею та бад’яном

5 Липня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 3395
Джем виходить ідеальний – не нудотний, з легкою кислинкою та пряними нотками глінтвейну.
Джем виходить ідеальний – не нудотний, з легкою кислинкою та пряними нотками глінтвейну. Фото: автора

Розкішний смаколик із пряною ноткою глінтвейну.

Якщо перед вами постало питання, куди подіти щедрий врожай черешні, то вам однозначно сюди! Більшість господинь лінуються робити заготовки на зиму з цієї ягоди через кісточки, які слід видаляти. Проте, повірте, зварити на пробу дві-три баночки такого неймовірно смачнючого джему – воно того варте! Раніше я надавала перевагу варенню з ціленькою черешенькою. Додавала і лимон, і ванілін, оскільки сама ягода не має яскраво вираженого смаку та аромату. Але тепер точно знаю, що знайшла свій рецепт! Черешневий джем у рази смачніший, ніж варення.

Інгредієнти:

5 кг черешні (краще темної, тоді колір буде красивішим; у мене цього разу рожева, ал дуже солодка),

2,5 кг цукру,

1 ч. л. лимонної кислоти,

велика паличка кориці,

2-3 зірочки бад’яну,

1 пакетик конфітюрки (пектин природнього походження; в черешні його практично немає, тому без нього джем варитиметься надто довго й відповідно втратить аромат, колір та вітаміни).

Приготування:

На початку слід зробити найнеприємніше – видалити з черешні кісточки (я залучила до цієї справи своїх чоловіків, тому мій манікюр не постраждав!). Покласти ягоди в каструлю, засипати цукром і розмішати. Залишити на декілька годин, щоб він розчинився (я залишила на ніч).

Коли у черешні виділиться багато соку, поставити каструлю на вогонь. Після закипання проварити 20 хвилин, не забуваючи знімати пінку.

Відлити трохи сиропу (у мене черешня щепова, крупна й дуже соковита, тому сиропу я відлила цілий сотейник). Ягоди із соком, які залишилися в каструлі подрібнити блендером до стану пюре.

Суміш охолодити. Потім знову поставити на вогонь і варити на маленькому вогні ще 15 хвилин (не забувайте помішувати – джем може підгоріти!). Після охолодження черешню проварити ще один раз, додавши паличку кориці, зірочки бад’яну та лимонну кислоту.

Наприкінці додати пакетик конфітюрки (чи желфіксу), ретельно перемішати й дати покипіти декілька хвилин.

Гарячий джем розлити в стерильні банки й закрутити кришками. Перевернути банки й залишити в такому положенні до охолодження. Зберігати при кімнатній температурі.

P.S. З цієї порції у мене вийшло 3,5 л варення + невеличка піалочка до чаю. Сироп, який залишився, я ще раз перекип’ятила й теж закатала в банку. Потім його можна буде використати для просочення бісквітів у тортиках.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: я не люблю занадто солодкі джеми, а цей вийшов якраз на мій смак – не нудотний, з легкою кислинкою. В будь-якому випадку кількість цукру можна регулювати. Врахуйте, що черешня буває різна. Тому, якщо джем занадто густий, влийте необхідну кількість сиропу й доведіть до кипіння. Якщо ж рідкий – додайте ще пакетик желфіксу чи конфітюрки. Дівчата на кулінарних форумах додають у джеми простий желатин і запевняють, що теж виходить непогано. Загалом, регулюйте густину за своїм бажанням, але пам’ятайте, що після охолодження, джем стає густішим.

варення, домашні заготовки, черешня, конфітюр, повидло, черешневий джем з корицею та бад`яном, джем, погрібець, консервація, заготовки на зиму

Коментарі:

  Так  Ні, дякую