ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Короп гарячого копчення – швидко, просто й смачно

20 Вересня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 24363
Короп гарячого копчення чудово поєднується з пивом і білим вином. Рекомендую вживати з соусами та свіжими овочами.
Короп гарячого копчення чудово поєднується з пивом і білим вином. Рекомендую вживати з соусами та свіжими овочами. Фото: автора

Люблю коропа в будь-якому вигляді. А якщо цю рибку закоптити в домашній коптильні, то смачнішого делікатесу годі й шукати!

Я вже неодноразово хвалилася рибними трофеями мого чоловіка й ділилася у «Гурмані», що з цим самим уловом можна зробити. А нещодавно мій коханий власноруч виготовив невеличку коптильню й ми вирішили спробувати закоптити коропа. При цьому поставили собі за мету зробити це швидко й максимально просто. У цій замітці я викладу рецепт коропа гарячого копчення під пиво. Хоча і з печеною картопелькою така рибка неабияк смакує!

Інгредієнти:

Короп свіжий (тушка 2-3 кг; у нас дві тушки),

100 г солі,

10 г цукру,

3-4 т. л. соєвого соусу,

лавровий листок, перець горошком,

запашний перець, коріандр,

вода (щоб покривала рибу при засолюванні),

тріски для копчення (бажано вільхові й черешневі).

Приготування:

Для того, щоб риба швидко просолилася й добре прокоптилася її потрібно ретельно почистити та випатрати, голову відрізати (з неї потім можна зварити рибну юшку).

Приготувати розчин для засолювання: розчинити у воді цукор і сіль (з розрахунку на 1 л води 100 г солі і 10 г цукру). Додати соєвий соус, спеції та лавровий лист.

Рибу покласти в ємність для засолювання і залити вже охолодженим розсолом. Відправити в холодильник на добу (час від часу перевертати).

Після засолювання рибу потрібно добре промити в чистій і холодній воді, ретельно обсушити серветками чи ганчірками (якщо риба буде надто вологою, то варитиметься, а не коптитиметься).

Для копчення коропа чоловік обрав вільхову тріску, яка ідеально підходить для риби й черешневу – для надання легкого смоляного аромату. Піддон коптильні краще встелити фольгою, рибу розкласти на решітку (оскільки ми коптили рибку вперше, то вирішили одного коропа готувати цілим, а іншого – розрізати стейками; потім порівняти – який смачніший). На рибу можна розкласти кружальця яблук - вони дають цікаву фруктову нотку м’ясу.

Зверху коропчики прикрити фольгою (з огляду на, що риба попередньо не в’ялилася і не підсушувалася, то при копченні буде виділятися багато вологи, яка у вигляді чорного нагару може капати на коропа, фольга в цьому випадку допомагає запобігти цим чорним плямам).

Ідеальна температура коптильні під час приготування коропа має бути в діапазоні 170-200°С, але наш саморобний «агрегат» термометром не оснащений, тому ми коптили наосліп. Час приготування – 30-35 хвилин.

Після копчення короп повинен охолонути кілька годин, за цей час копчені аромати рівномірно розподіляться по рибі й вона стане реально смачнішою.

 

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: короп гарячого копчення чудово поєднується з пивом і білим вином. Рекомендую вживати з соусами та свіжими овочами.

А це фото-"похвастушка" - мотивація для чоловіків, які не люблять риболовлю:

пікнік, мангал, вугілля, барбекю, страви для пікніку, багаття, гриль, коптильня, гаряче копчення, короп, риба та морепродукти, короп гарячого копчення, копчена риба

Коментарі:

  Так  Ні, дякую