ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Наша дегустація: якими мають бути кукурудзяні палички? (відео)

21 Вересня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 6567
Всі зразки, які брали участь у нашій дегустації, не містили в своєму складі ані «пальму», ані шкідливих домішок.
Всі зразки, які брали участь у нашій дегустації, не містили в своєму складі ані «пальму», ані шкідливих домішок. Фото: автора

Кукурудзяне борошно, пудра й олія — саме таким має бути ідеальний склад хрумких ласощів родом із дитинства. В рамках чергової аматорської дегустації ми визначали найсмачніші кукурудзяні палички.

Відповідно до технології, для приготування кукурудзяних паличок використовується кукурудза твердих, склоподібних сортів. Вона подрібнюється до стану крупи чи борошна — це основний інгредієнт ласощів (становить приблизно 98-99% від загальної маси готового виробу). Також до складу паличок завжди входить рафінована олія (частіше соняшникова), сіль. Поверхня смаколиків часто глазурується за допомогою цукрової пудри. Це ідеальний склад кукурудзяних паличок. Вони хрусткі й тануть у роті. Проте не варто забувати, що це дуже калорійний продукт, тому не варто ним зловживати людям із зайвою вагою. Приємно порадувало те, що склад всіх п’яти зразків, які ми придбали для дегустації, не містив шкідливих добавок. На упакуванні кожного зразка було зазначено лише крупу кукурудзяну, цукрову пудру, олію соняшникову рафіновану дезодоровану, молоко сухе цільне, воду питну, сіль та ванілін (ароматизатор натурально-ідентичний). І, на наше здивування, жодних домішок, «пальми» та консервантів, що неймовірно порадувало. Адже навіть у дієтичному печеві «Марія» та простій соломці ці шкідливі складові присутні.

Як вибрати палички з величезного різноманіття в магазині?

Для початку прочитайте етикетку зі складом — штучних інгредієнтів там не має бути. Подивіться і на колір — якщо барвників немає, він буде злегка жовтуватим. Коли ж у кукурудзяних паличок він занадто яскравий, ймовірно, що в процесі виготовлення, був доданий «підфарбовувач», і явно не натуральний. Кукурудзяні палички бувають глазурованими й вкритими цукровою пудрою, солоними та зі смаком різних прянощів — знайти варіант до душі не складе труднощів. Але головне — щоб продукт хрустів! Якщо відкрили пачку й зрозуміли, що палички злегка відсирілі — підсушіть їх у мікрохвильовці. Це дозволить повернути продукту властиву йому хрусткість.

Підсумовуючи вищевикладене, хочеться відзначити, що солодкі й хрусткі палички — це десерт, а не основна їжа, тому вживайте їх у помірній кількості й не щодня. Здорова альтернатива — яблуко або жменя сухофруктів.

Результати дегустації:

*Абсолютним чемпіоном нашої аматорської дегустації стали кукурудзяні палички «Хрустішка», виробництва ПП «УКРКОРН», с. Мошни, Черкаська обл. І хоча пачка у 45 г коштує найдорожче (аж 13,50 грн!), більшість пробантів зазначила, що саме цей продукт вирізняється збалансованим смаком та ідеальною текстурою. Остання у цих паличках дрібна та дрібнозерниста. Загальна оцінка: 4,6 бала.

*На другому місці палички «Мак-Дак», ФЛП Макаренко, м. Васильків, Київська обл. Цей зразок набрав 3,6 бала. Стати лідером йому завадила недостатня кількість цукрової пудри. Проте структура та зовнішній вигляд сподобалися усім — палички тоненькі, дрібнозернисті й коротенькі. Вага паличок: 175 г. Ціна: 15,50 грн.

*Заслужену бронзу взяв ФОП Лотоцький, м. Тернопіль. Вага: 175 г. Ціна: 10,75 грн. Дехто з дегустаторів зазначив, що ці кукурудзяні палички мають найтрадиційніший смак та класичну середньозернисту структуру. Цей зразок до того ж суттєво відрізняється від своїх інших «побратимів» завдяки великому розміру. Загальна оцінка: 3,4 бала.

*«StarSnack» виробництва ТОВ «РМФ», м. Теребовля, Тернопільська обл. посів четверту сходинку, набравши 3,05 бала. Пробантам не сподобалися прісний смак та недостатня кількість цукрової пудри. Вага: 100 г. Ціна: 15,25 грн.

*«Золоте зерно», ПрАТ «Дніпропетровський комбінат харчових концентратів», м. Дніпро пасе задніх із середньою оцінкою — 2,7 бала. Більшість народних дегустаторів зазначила, що ці кукурудзяні палички більше нагадують пінопласт, жуються наче папір. Кількість цукрової пудри мінімальна, проте колір занадто жовтий. Найнасиченіший зі всіх зразків. Вага: 200 г. Ціна: 14,25 грн.

 

порадник, кукурудзяні палички, дегустація, солодощі, наша дегустація, відео, відеорецепт, відеорецепти, відеодегустація

Коментарі:

  Так  Ні, дякую