ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar
23 Листопада, 2019

Чим швидко відчистити сковорідку та духовку?

22 Вересня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 2587
Для експерименту ми традиційно придбали декілька зразків засобів для видалення жиру від різних виробників.
Для експерименту ми традиційно придбали декілька зразків засобів для видалення жиру від різних виробників. Фото: автора

Працівники редакції в рамках чергового дослідження випробовували засоби для видалення жиру та кіптяви на кухні

Кожна господиня знає, що відчистити від підгорілих рештків їжі та жирних бризків сковорідку, гусятницю, мікрохвильовку, духовку, фритюрницю та інші кухонні гаджети не так вже й просто. На допомогу «йдуть» всілякі металеві щітки, губки, порошки для чищення тощо. Проте впоратися із застарілими забрудненнями за їх допомогою досить важко, на відміну від хімічних засобів «антижир». Найдієвіші з них мають рідку консистенцію і продаються в пляшках з розпилювачем. Вони досить «агресивні» за складом, проте діють практично миттєво, значно полегшуючи життя господині. Саме на таких «спреях» ми й вирішили зупинити свій вибір.

Для експерименту традиційно придбали декілька зразків засобів для видалення жиру від різних виробників. Кожен випробували на різних поверхнях і застосували для різного ступеню забруднення. А саме: чистили старі сковорідки, дно каструль, решітки від газових плит, внутрішню частину духовок, гриль тощо.

Слід зазначити, що практично кожен засіб впорався із поставленою задачею. Відмінності були лише в швидкості, з якою рідина розщеплювала жир, та її токсичності (дія на шкіру, дихальні шляхи тощо). 

Результати дослідження:

 «Well Done» (Угорщина, виробник: «WELLDONE»). Дуже ефективний і сильний засіб, який здатний буквально за хвилину прибрати застарілий жировий наліт. Якщо ж зачекати 5-10 хвилин, то ви зовсім не впізнаєте свою кухню. Він видаляє будь-який вид бруду і до того ж є антисептичним засобом (принаймні так написано в інструкції). Серед мінусів — неприємний запах, який подразнює слизові оболонки носоглотки. Тому варто одягати не лише гумові рукавички, але ватномарлеву пов’язку. Не зайвим буде «боротися» із жиром при відчиненій кватирці. Таким засобом можна відчистити плиту, витяжку, сковорідку, мікрохвильовку, каструлі й навіть кахель. Ціна: 81,10 грн. Об’єм: 750 мл.

«Cillit Bang» (Польща, виробник: «Cillit Bang»). Чудово впорався із забрудненнями різного типу й навіть цвіллю. Крім того, засіб дії не лише як «антижир», але й надає виробам блиску. Він не такий агресивний, як попередній спрей, але шкіру рук все одно подразнює. Незважаючи на приємний запах, не рекомендується застосовувати спрей без захисної маски й рукавичок. Добре відчищаються від жиру скляні, пластикові, керамічні, хромовані й нержавіючі поверхні. Впорався навіть із жиром на витяжній шафі й внутрішній поверхні СВЧ. Ціна: 53,30 грн. Об’єм: 620 мл.

«Містер Чістер» (м. Вінниця, виробник: ПрАТ «Вінницяхім»). Засіб призначений для плит, сковорідок, духової шафи, що й підтвердилося в процесі нашого експерименту. Він також чудово впорався з іншим кухонним начинням.  Легко видаляє не лише жир, але й нагар та кіптяву. Термін впливу — 3-5 хвилин. Заради безпеки слід одягати рукавички. Ціна: 40,20 грн. Об’єм: 500 мл.

«Мілам» (с. Васищеве, Харківська обл., виробник: ТОВ ДТ «ПІРАНА»). Трохи програє за ефективністю попереднім засобам. Щоб рідина подіяла, потрібно зачекати більше часу. Та й не всі забруднення він здатен видалити. Якщо жирні плями занадто старі, то краще протерти їх теплою водою, а лише потім обробити «Міламом», зачекати хвилин 15 й відтерти губкою. Сильно забруднену поверхню, кіптяву й нагар цим засобом годі й відчистити. При застосуванні необхідні рукавички. Ціна: 22,10 грн. Об’єм: 500 мл.

«Фрекен Бок» (м. Київ, виробник: ТОВ «Люксус-С»). Мабуть, це єдиний засіб, який містить в своєму складі натуральний інгредієнт — екстрат грейпфруту. На упаковці зазначено, що завдяки спеціальній еко-формулі він має ефективно розщеплювати жири та забруднення. Але поверхні зі свіжими масними плямами чистяться добре, а ось застарілий бруд не розчиняється взагалі. Засіб гарно пахне й не викликає опіків. Проте зі своєю місією практично не справляється. Ціна: 38,75 грн. Об’єм: 500 мл.

Підсумовуючи наш експеримент, можна зробити такий висновок. Практично всі магазинні засоби, які покликані видаляти жир, застарілий бруд та кіптяву є ефективними, швидкодіючими й економними. До мінусів слід віднести — неприємний запах та небезпечність для рук, очей, дихальних шляхів.

порадник, кухня, жир, наш тест, дослідження, засоби проти жиру, антижир, засоби для чищення духовки, духовка, сковорідка

Коментарі:

  Так  Ні, дякую