ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Як зварити інвертний сироп вдома: що це таке та коли він потрібен?

28 Грудня 2017 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 33265
Інвертний сироп використовують не лише як замінник патоки в домашній випічці. Багато виробників тортів, тістечок та хліба.
Інвертний сироп використовують не лише як замінник патоки в домашній випічці. Багато виробників тортів, тістечок та хліба. Фото: автора

Найідеальніший замінник патоки, без якої не приготуєш красивої дзеркальної глазурі та не спечеш смачного різдвяного кексу!

Напевно вам неодноразово зустрічалися рецепти, в яких одним із інгредієнтів виступає патока. І що ви робили в подібних випадках? Певно відмовлялися від ідеї втілити смаколик на своїй кухні, оскільки вважали, що знайти цю саму патоку нереально... І абсолютно даремно, адже зробити суміш на кшталт патоки на своїй кухні простіше-простого! Якщо ви приготуєте інвертний сироп, то зможете готувати будь-які страви, де є патока, кленовий або кукурудзяний сироп (а це, до речі, не тільки випічка, але навіть напій Кривава Мері й соус Цезар!) Зробити замінник примхливих солодких інгредієнтів — інвертний сироп — в домашніх умовах зовсім просто. Більше того, приготувати його можна про запас і використовувати за потреби!

Інгредієнти:

350 г цукру,

155 мл гарячої води,

2 г лимонної кислоти (дві третини чайної ложки),

1,5 г соди (чверть чайної ложки).

Приготування:

Всипати в каструлю цукор. Влити гарячу воду.

Розмішати, щоб цукор розтанув е страшно, якщо розтане не до кінця).

Поставити на маленький вогонь і довести до кипіння. Всипати в киплячий сироп лимонну кислоту. Кастрюлю накрити щільною кришкою. Варити хвилин 20 до світло-золотавого кольору. Зняти з вогню.

Соду залити десертною ложкою води. Вилити содову воду в сироп (відбудеться реакція — погашення соди кислотою, яке буде супроводжуватися утворенням великої кількості піни).

Через 10-15 хвилин, коли піна поступово зійде нанівець, сироп готовий.

Хороший інвертний сироп повинен бути світло-жовтого кольору, рідкої, схожої на молодий мед консистенції, без запаху.

ПОРАДИ З ПРИГОТУВАННЯ:

*Не варіть сироп занадто довго, оскільки він змінить колір зі світлого на темний і набуде карамельного смаку.

*Якщо після додавання соди на поверхні сиропу довго (довше 15 хвилин) зберігається пінка, спробуйте його на смак. Якщо він кислить, значить не вся лимонна кислота нейтралізувалася. Додайте трохи води й підігрійте.

*Варіть сироп вукаструлі з товстим дном і накривайте кришкою, яка щільно прилягає щоб випарювання було мінімальним.

*Зберігайте готовий сироп у скляній банці, яка добре закручується, при кімнатній температурі.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: інвертний сироп використовують не лише як замінник патоки в домашній випічці. Багато виробників тортів, тістечок, хліба використовують його і на виробництві, про що вказують у складі інгредієнтів. Інвертний сироп виходить шляхом гідролітичного розщеплення сахарози на фруктозу й глюкозу. Іншими словами, в результаті повільного кипіння цукрового сиропу з лимонною кислотою (інверсії) відбувається розщеплення сахарози на глюкозу й фруктозу в рівних кількостях.







порадник, соус, соуси, інвертний сироп, сироп, патока, кукурудзяний сироп, компоненти для випічки, дзеркальна глазур

Коментарі:

  Так  Ні, дякую