clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail
food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar
26 Лютого 2018 р. Світлана ЯСЬКОВА 1799

Дегустаційна зала: які крабові палички найкраще смакують у піст? (відео)

Практично всі крабові палички містять у своєму складі глютамат натрію.
Практично всі крабові палички містять у своєму складі глютамат натрію. Фото: автора

Працівники редакції продегустували один із найпопулярніших продуктів українських салатів й обрали найсмачніший

Крабові палички незмінно користуються попитом. Покупців не зупиняє навіть той факт, що в цьому продукті немає крабів, а виготовляється він із інгредієнтів сумнівного походження, які виробники іменують «рибний фарш сурімі». В 2014 році ми вже проводили дегустацію крабових паличок, але тоді більшість випробуваних нами зразків були російського виробництва. Нині ж ситуація на ринку змінилася, з’явилися нові торгові марки та постачальники. Тому ми вирішили провести ще одну контрольну закупку, аби перевірити їхню якість. Традиційно придбали декілька зразків — «Водный мир», «Своя лінія», «Розумний вибір» та «Vici». Попередньо приховали назву виробника й представили їх на розсуд редакційних дегустаторів-аматорів.

Під час виробництва жоден краб не постраждав!

Перше, на що звернули увагу ще в магазині, що на українському ринку абсолютним монополістом у виробництві крабових паличок є ТОВ «Аквафрост». Саме це підприємство виготовляє «псевдокраби» для всіх відомих торгових марок та супермаркетів. Принаймні ми знайшли єдиний не «аквафростівський» зразок для нашої дегустації — крабові палички «Vici», які привозять до України з Литви (раніше цю марку постачала Росія!).

Основним інгредієнтом якісних крабових паличок є сурімі — фарш зі свіжої океанічної білої риби, ретельно промитий, відфільтрований і спресований, у якого немає ні запаху, ні вираженого смаку. В ідеалі його виготовляють із риб тріскових порід (минтая, хека, путасу) або тропічних риб (ітойорі, кроакер). При цьому частка сурімі в крабових паличках має бути не меншою 40%. Проте, коли ми детальніше вивчили упаковку придбаних зразків, то виявили, що в їхньому складі рибний фарш не є домінуючим інгредієнтом. Лише ТМ «Водный мир» відповідає зазначеним вимогам. Основну ж масу всіх інших становить вода, за якою впевнено йдуть крохмаль та борошно. Експерти ж запевняють, що фактична кількість риби в крабових паличках ще менша, оскільки виробники хитрують і додають у сурімі кістки, нутрощі, шкірку й інші неїстівні рибні відходи.

Дивимося, що всередині

Велике значення має зовнішній вигляд крабових паличок: вони повинні бути пофарбовані лише з одного боку. Колір має варіюватися від світло-рожевого до рожево-червоного. Яскравий відтінок напівфабрикату свідчить про надлишкову кількість барвника в складі. Також крабові палички повинні бути гладенькими, рівними й пружними. Не варто купувати продукт, який ламається і кришиться. Сурімі — дуже еластична маса, яка піддається деформації. Спробуйте зігнути паличку. Якщо вона лише злегка потріскалася в місці згину — продукт якісний. Зламається — в напівфабрикаті занадто багато крохмалю. Також варто спробувати розгорнути її. Якщо така маніпуляція вдається, в крабових паличках більше сурімі, ніж вуглеводів — крохмалю чи борошна.

Результати тестування:

ТМ «Водный мир», ТОВ «Аквафрост» (с. Бурлача Балка, Одеська обл.).

Вага: 240 г. Ціна: 33,90 грн. Виготовлений згідно з ТУ. Єдиний зразок, у якому заявлено 40% фаршу сурімі в складі. Проте він містить глютамат натрію. Що ж до барвників та ароматизаторів, то вони натуральні — інгредієнти ракоподібних, кармін та паприка. Переважній більшості наших дегустаторів вони здалися смачними та соковитими (як, до речі, і в 2014 році). Оцінка: 4,2 бали.

«Своя лінія», ТОВ «Аквафрост» (с. Бурлача Балка, Одеська обл.).

Вага: 240 г. Ціна: 20,90 грн. Виготовлений згідно з ТУ. Кількість рибного фаршу у продуктів — 35%. Містить глютамат натрію, барвники та ароматизатори — натуральні. Палички в міру соковиті, пружні. Але декому вони видалися солонуватими. Оцінка: 4,0 бали.

«Vici», ЗАТ «Плунгес кооператіне прякіба» (м. Плунге, Литва).

Вага: 200 г. Ціна: 27,25 грн. Фарш рибний сурімі — 33%. Продукт виготовлений на ріпаковій олії (всі інші — на соняшниковій). Єдиний зразок, який не містить глютамату натрію, проте в складі зазначено штучний ароматизатор. Барвники — натуральні. Палички соковиті й смачні. Дехто з пробантів зазначив, що вони найбільше схожі на продукт, який їм доводилося куштувати в дитинстві. А іншим не сподобалася їхня занадто м’яка структура. Хоча це єдиний зразок, який вдалося розгорнути, що є свідченням незначної кількості крохмалю. Оцінка: 3,06 грн.

«Розумний вибір», ТОВ «Аквафрост» (с. Бурлача Балка, Одеська обл.).

Вага: 200 г. Ціна: 16,20 грн. Виготовлений згідно з ТУ. У складі 32% сурімі. Що, відповідно, відобразилося на смаку. Палички суховаті, більшість дегустаторів назвала їх несмачними. Зразок також містить підсилювач смаку — глютамат натрію, а ось ароматизатори та барвники виробник застосував натуральні. Оцінка: 2,0.

*Наша дегустація абсолютно незалежна й заснована на смакових вподобаннях працівників редакції. Ви, шановні читачі, завжди можете скласти свою індивідуальну думку. За смак та товарний вигляд продукту відповідальність несе не лише виробник, але й продавець.

дегустація, крабові палички, порадник, відео, відеорецепт, відеорецепти, редакційна дегустація, якість продуктів

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

До теми

Соєвий соус: як ми обирали якісний (відео)
порадник, відеорецепти
Світлана ЯСЬКОВА 3136
Варто навчитися відрізняти натуральний і корисний продукт від його хімічного сурогату, адже останній може не лише погіршити смак ваших страв, а й обдарувати небезпечними речовинами.
Дегустаційна зала: який молочний шоколад смакує найкраще?
порадник
Світлана ЯСЬКОВА 2757
Заодно спробували визначити, в яких плитках найбільше горішків.
Дегустаційна зала: Як обрати печиво «Соломка»?
порадник
Світлана ЯСЬКОВА 3067
Солона або солодка, з цибулею, маком або кмином — соломка ідеально підходить для перекусу, і саме її ми вважаємо безпечним продуктом. Чи так це насправді, дізнавалися кореспонденти сайту «Є».
При приготуванні крабових паличок жоден краб не постраждав
порадник
Світлана ЯСЬКОВА 2176
«Сімейна газета» вирішила дізнатися, який виробник реалізує смачніші крабові палички, і влаштувала серед працівників редакції дегустацію цього біло-червоного замороженого продукту
Показати ще
Коментувати:
Коментарів - 0: