ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Дегустаційна зала: які крабові палички найкраще смакують у піст? (відео)

26 Лютого 2018 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4857
Практично всі крабові палички містять у своєму складі глютамат натрію.
Практично всі крабові палички містять у своєму складі глютамат натрію. Фото: автора

Працівники редакції продегустували один із найпопулярніших продуктів українських салатів й обрали найсмачніший

Крабові палички незмінно користуються попитом. Покупців не зупиняє навіть той факт, що в цьому продукті немає крабів, а виготовляється він із інгредієнтів сумнівного походження, які виробники іменують «рибний фарш сурімі». В 2014 році ми вже проводили дегустацію крабових паличок, але тоді більшість випробуваних нами зразків були російського виробництва. Нині ж ситуація на ринку змінилася, з’явилися нові торгові марки та постачальники. Тому ми вирішили провести ще одну контрольну закупку, аби перевірити їхню якість. Традиційно придбали декілька зразків — «Водный мир», «Своя лінія», «Розумний вибір» та «Vici». Попередньо приховали назву виробника й представили їх на розсуд редакційних дегустаторів-аматорів.

Під час виробництва жоден краб не постраждав!

Перше, на що звернули увагу ще в магазині, що на українському ринку абсолютним монополістом у виробництві крабових паличок є ТОВ «Аквафрост». Саме це підприємство виготовляє «псевдокраби» для всіх відомих торгових марок та супермаркетів. Принаймні ми знайшли єдиний не «аквафростівський» зразок для нашої дегустації — крабові палички «Vici», які привозять до України з Литви (раніше цю марку постачала Росія!).

Основним інгредієнтом якісних крабових паличок є сурімі — фарш зі свіжої океанічної білої риби, ретельно промитий, відфільтрований і спресований, у якого немає ні запаху, ні вираженого смаку. В ідеалі його виготовляють із риб тріскових порід (минтая, хека, путасу) або тропічних риб (ітойорі, кроакер). При цьому частка сурімі в крабових паличках має бути не меншою 40%. Проте, коли ми детальніше вивчили упаковку придбаних зразків, то виявили, що в їхньому складі рибний фарш не є домінуючим інгредієнтом. Лише ТМ «Водный мир» відповідає зазначеним вимогам. Основну ж масу всіх інших становить вода, за якою впевнено йдуть крохмаль та борошно. Експерти ж запевняють, що фактична кількість риби в крабових паличках ще менша, оскільки виробники хитрують і додають у сурімі кістки, нутрощі, шкірку й інші неїстівні рибні відходи.

Дивимося, що всередині

Велике значення має зовнішній вигляд крабових паличок: вони повинні бути пофарбовані лише з одного боку. Колір має варіюватися від світло-рожевого до рожево-червоного. Яскравий відтінок напівфабрикату свідчить про надлишкову кількість барвника в складі. Також крабові палички повинні бути гладенькими, рівними й пружними. Не варто купувати продукт, який ламається і кришиться. Сурімі — дуже еластична маса, яка піддається деформації. Спробуйте зігнути паличку. Якщо вона лише злегка потріскалася в місці згину — продукт якісний. Зламається — в напівфабрикаті занадто багато крохмалю. Також варто спробувати розгорнути її. Якщо така маніпуляція вдається, в крабових паличках більше сурімі, ніж вуглеводів — крохмалю чи борошна.

Результати тестування:

ТМ «Водный мир», ТОВ «Аквафрост» (с. Бурлача Балка, Одеська обл.).

Вага: 240 г. Ціна: 33,90 грн. Виготовлений згідно з ТУ. Єдиний зразок, у якому заявлено 40% фаршу сурімі в складі. Проте він містить глютамат натрію. Що ж до барвників та ароматизаторів, то вони натуральні — інгредієнти ракоподібних, кармін та паприка. Переважній більшості наших дегустаторів вони здалися смачними та соковитими (як, до речі, і в 2014 році). Оцінка: 4,2 бали.

«Своя лінія», ТОВ «Аквафрост» (с. Бурлача Балка, Одеська обл.).

Вага: 240 г. Ціна: 20,90 грн. Виготовлений згідно з ТУ. Кількість рибного фаршу у продуктів — 35%. Містить глютамат натрію, барвники та ароматизатори — натуральні. Палички в міру соковиті, пружні. Але декому вони видалися солонуватими. Оцінка: 4,0 бали.

«Vici», ЗАТ «Плунгес кооператіне прякіба» (м. Плунге, Литва).

Вага: 200 г. Ціна: 27,25 грн. Фарш рибний сурімі — 33%. Продукт виготовлений на ріпаковій олії (всі інші — на соняшниковій). Єдиний зразок, який не містить глютамату натрію, проте в складі зазначено штучний ароматизатор. Барвники — натуральні. Палички соковиті й смачні. Дехто з пробантів зазначив, що вони найбільше схожі на продукт, який їм доводилося куштувати в дитинстві. А іншим не сподобалася їхня занадто м’яка структура. Хоча це єдиний зразок, який вдалося розгорнути, що є свідченням незначної кількості крохмалю. Оцінка: 3,06 грн.

«Розумний вибір», ТОВ «Аквафрост» (с. Бурлача Балка, Одеська обл.).

Вага: 200 г. Ціна: 16,20 грн. Виготовлений згідно з ТУ. У складі 32% сурімі. Що, відповідно, відобразилося на смаку. Палички суховаті, більшість дегустаторів назвала їх несмачними. Зразок також містить підсилювач смаку — глютамат натрію, а ось ароматизатори та барвники виробник застосував натуральні. Оцінка: 2,0.

*Наша дегустація абсолютно незалежна й заснована на смакових вподобаннях працівників редакції. Ви, шановні читачі, завжди можете скласти свою індивідуальну думку. За смак та товарний вигляд продукту відповідальність несе не лише виробник, але й продавець.

дегустація, крабові палички, порадник, відео, відеорецепт, відеорецепти, редакційна дегустація, якість продуктів

Коментарі:

  Так  Ні, дякую