ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Наш експеримент: щоб праска знову парувала

28 Квітня 2018 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 3442
Аби підібрати найоптимальніший спосіб проти накипу в прасках, ми перевірили дію найрозповсюдженіших засобів боротьби з цією проблемою.
Аби підібрати найоптимальніший спосіб проти накипу в прасках, ми перевірили дію найрозповсюдженіших засобів боротьби з цією проблемою. Фото: автора

Ми намагалися видалити накип у старих прасках за допомогою різних засобів, аби перевірити, які із них найдієвіші.

З появою накипу в прасці може зіткнутися кожен власник цього корисного побутового приладу, тому всім буде корисно дізнатися, як від нього можна самостійно, легко й швидко позбутися. Накип — це твердий наліт, який утворюється на нагрівальних елементах праски в процесі її експлуатації. Навіть використання очищеної і кип'яченої води не застрахує вас від появи цього скам’янілого нашарування. Ситуацію ускладнює те, що накип утворюється не лише в резервуарі для води, в якому вона нагрівається, але й у сотах (дірочках) із яких виходить пара під час прасування і відпарювання білизни. Для того, аби підібрати найоптимальніший спосіб проти накипу в прасках, ми перевірили дію найрозповсюдженіших народних засобів боротьби з цією проблемою та придбали чотири магазинних.

Результати тестування:

«AntiKalk» («Sano», Ізраїль). Концентрований порошок для видалення нальоту з кавників, чайників, самоварів та прасок. Для того, аби почистити праску, потрібно 2 ст. л. порошку розчинити в 2 склянках води. Суміш залити в резервуар для води в електроприладі й зачекати 5 хвили. Потім розчин рекомендується вилити. Чесно кажучи ми навіть не очікували на якийсь позитивний результат за такий короткий проміжок часу. Але стара праска, яку не використовували із функцією «парування» роками вмить отримала нове життя. З отворів приладу вийшов не лише накип, але й іржа та бруд. Цей антинакипін був нами також протестований на електрокавоварці, з накипом у якій уже не справлялися народні засоби на кшталт лимонної кислоти та оцту. Результат також порадував, всі відкладення розчинилися вмить. До плюсів слід віднести економічність засобу, адже в пакетику його дуже багато й використовувати порошок можна неодноразово. Також зазначено, що він оберігає прилади від подальшого утворення накипу, тобто відтерміновує період його нашаровування. Єдиний мінус — на упаковці не вказано склад засобу й про походження порошку залишається лише здогадуватися. Вага: 200 г. Ціна: 104 грн.

«Tytan» («УНІЯ», Польща). Рідкий засіб для дрібної електротехніки. Аби застосувати його для праски потрібно 250 мл рідини розчинити в 250 мл води. Прилад ввімкнути й зачекати доти, поки він не почне парувати, що відбулося практично одразу ж. Тобто процес видалення накипу успішно розпочався. Величезний мінус — на упакуванні є інформація, що процедуру слід повторити двічі-тричі. А засобу в пляшечці рівно на один раз. Про це більшість споживачів, які не звикли читати етикетки в магазині, дізнаються лише вдома. В кращому разі перед використанням антинакипіну. Вага: 250 мл. Ціна: 18 грн. До речі, ми ще протестували «Tytan» у порошку, пакетик якого також розрахований на одноразове використання. І хоча коштує він трішки дорожче свого рідкого «побратима» (28 грн.), їхня дія аналогічна.

«Кумкумит» («Bagi», Ізраїль). Концентрований рідкий засіб для видалення накипу в чайниках, прасках, кавниках, душевих кабінах, раковинах та унітазах. 50-100 мл розчину слід розчинити у 500 мл води, залити в праску й залишити на 15-20 хвилин. Як і попередні два зразки зі своїм прямим призначенням цей антинакипін впорався на відмінно. Розчарувало лише те, що відомості про склад на етикетці, як і в першому протестованому зразку, відсутні. Вага: 350 мл. Ціна: 82 грн.

«Антинакипін» (ТОВ НПКК «ІнтерТехКомплект», м. Черкаси). Засіб для видалення накипу, іржі та вапняного нальоту навіть у холодній воді. Проводить дезінфекцію і захищає від корозії. Використовується для очищення чайників, кавоварок, прасок, пральних і посудомийних машин, а також для різних видів робочих поверхонь: металевих, скляних, керамічних, пластикових або інших стійких до дії кислоти. Роботу з засобом рекомендується проводити в гумових рукавичках і захисних окулярах за умови, що приміщення добре провітрюється. І це важливо! Ми, проігнорувавши попередження, неабияк пожалкували про це. Квартирою розповсюдився такий їдкий сморід, що потім протягом декількох годин ми не могли його позбутися. Вага: 50 г. Ціна: 12,84 грн.

порадник, споживачу на замітку, наш тест, засоби проти накипу, чистимо праску, праска, накип

Коментарі:

  Так  Ні, дякую