ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Свиняча рулька з яблуками та чорносливом за рецептом Ігоря Місевича

30 Липня 2018 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 6255
Існує безліч рецептів приготування свинячої рульки. Але завдяки порадам Ігоря Місевича вона вийде у вас на диво м'якою та соковитою.
Існує безліч рецептів приготування свинячої рульки. Але завдяки порадам Ігоря Місевича вона вийде у вас на диво м'якою та соковитою. Фото: автора

Дехто вважає, що свиняча рулька – це жорстке м'ясо. Однак, якщо ви приготуєте її за фірмовим рецептом учасника проекту «МайстерШеф», то вона вийде у вас м'якою, соковитою, ніжною, ароматною і на диво смачною!

Існує безліч рецептів приготування свинячої рульки. Але завдяки порадам Ігоря Місевича вона вийде у вас на диво м'якою та соковитою. І головне дуже смачною! Вона буквально танутиме в роті! При цьому готувати її легше легкого. Описувати процес довшеJ Просто хотілося все чітко розказати, щоб результат вас порадував, як і нас.

Інгредієнти:

Свиняча рулька (у мене 1,6 кг),

1 головка часнику,

сіль.

Для маринаду:

корінь імбир (близько 30 см),

мускатний горіх,

70 мл соєвого соусу,

0,5 ст. л. гірчиці,

мелений чорний перець.

Для бульйону:

лавровий листок,

чорний перець горошком,

гвоздика, кардамон,

1 цибулина,

1 морквина,

сіль.

Для запікання:

4-5 кислих незрілих яблук,

жменя чорносливу,

квашена капуста (за бажанням, я не додавала; мені здається, що це більше зимовий варіант, коли спробую – відзвітую).

Приготування:

Рульку почистити від ворсинок на шкірі, можна обсмалити їх на вогні просто на газовій плиті (я не обпалювала, оскільки моя рулька була чистенька й зачищена якісно). Нашпигувати її сіллю з часником, щоб вона рівномірно просолилася. Для цього 6-7 зубків нарізати пластинками й вимішати їх із 1 ст. л. солі.

Ножем під кутом 45 градусів зробити проколи в рульці завглибшки 1 см, а в місцях де багато м'яса – 1,5 см (ніж прокручувати навколо осі, відстань між проколами – 3-4 см).

Часникові пластинки встромити в місця проколів (за словами Ігоря, багато господинь припускаються помилки, занурюючи рульку просто в солону воду. Це, нічого не дасть, оскільки свиняча шкіра тверда й сіль рівномірно не просочить м’ясо).

Для того, щоб рулька була смачною та соковитою її потрібно перев'язати ниткою. Тоді соки не будуть мати куди витікати. Міцно обв'язати ніжку, намагаючись притиснути ниткою місця проколів із нашпигованим часником.

Наступний етап – відварювання: (щоб пришвидшити запікання, в результаті м'ясо буде ніжним і м'яким). Рульку покласти в ГАРЯЧИЙ бульйон, для того, щоб вона зразу «запечаталася» і не віддала свої соки воді, в якій варитиметься. Додати лавровий листок, перець горошком, кардамон, гвоздику, цілу цибулю й моркву.

Вода повинна вкривати рульку на 2 см. Накрити кришкою, дати закипіти, зменшити вогонь до мінімуму й варити 1,5 години.

Маринад: корінь імбиру натерти на тертці. Влити соєвий соус, додати гірчицю, мускатний горіх, перець і все перемішати.

Витягнути рульку з бульйону, зняти нитку.

Щедро змастити її маринадом (він запобігатиме висиханню м'яса; при високій температурі, утворюється скоринка, яка не дасть виходити сокам). Залишити на 15-20 хвилин промаринуватися.

Запікання: фольгу розстелити в два шари, на неї викласти яблука, нарізані великими кубиками, та чорнослив із кісточкою.

Зверху поставити рульку, обмащену маринадом. Решту маринаду вилити зверху.

Обгорнути все фольгою й поставити в нагріту до 250°С духовку на 10 хвилин (при такій температурі утворюється скоринка).

Потім зменшити температуру до 160°С і випікати ще 20-25 хвилин. В процесі один раз перевернути рульку дном догори (наприкінці я розрізала фольгу й запікала ще декілька хвилин під грилем).

Готову рульку вийняти на тарілку, накрити фольгою й залишити так до охолодження. Потім нарізати її вздовж по кісточці.

Подавати разом із яблуками та чорносливом, які запікалися разом із рулькою.

Не полінуйтеся до рульки приготувати соус на основі сметани, кетчупу чилі,карі, гірчиці та часнику. Він чудово підкреслює смак м'яса.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: краще брати рульку вагою 1,2-1,5 кг. Оскільки це є запорукою, що вона з молодої свині (до 1,5 року). Таке м’ясо можна приготувати за дві години. Рулька яка має понад 2 кг, зазвичай, зі старої свині, і м'ясо у неї жорсткіше. Її потрібно буде готувати 5-6 годин. З молодої свині рулька світла, майже біла, на відміну від старої свині, в якої вона має жовтіший колір та грубішу шкіру.

м`ясо та субпродукти, рулька, МайстерШеф, Ігор Місевич, рулька з яблуками та чорносливом, свиняча рулька, закуски, закуска, м`ясні закуски

Коментарі:

  Так  Ні, дякую