ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Квашені баклажани, фаршировані овочами

2 Жовтня 2018 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 25498
. Баклажанчики виходять смачнючі – гостренькі, пікантні, з приємною кислинкою.
. Баклажанчики виходять смачнючі – гостренькі, пікантні, з приємною кислинкою. Фото: автора

Рецепт із категорії «натуральних самоквасів», адже готуються овочі без єдиної краплі оцту!

Це одна з моїх улюблених осінніх страв. Баклажанчики виходять смачнючі – гостренькі, пікантні, з приємною кислинкою. Вони чудово смакують і з картоплею, і з кашею, і з локшиною. Та й на святковому столі кращої закуски не знайти!

Інгредієнти:

2 кг баклажанів,

400 г моркви,

250 г солодкого болгарського перцю,

200 г цибулі,

3-4 зубки часнику,

1 ст. л. солі,

кілька горошин перцю,

половинка перчика чилі,

кріп, петрушка, селера.

Приготування:

Баклажани помити й обрізати плодоніжки. Скласти в каструлю, залити водою, трішки підсолити й накрити кришкою.

Довести до кипіння й варити  близько 10 хвилин (овочі мають легко проколюватися сірником і водночас залишатися пружними). Злити воду, дати баклажанам трохи охолонути.

Овочевий фарш: моркву натерти на грубій тертці. Перець та чилі порізати соломкою. Цибулю – півкільцями.

Часник та зелень – подрібнити.

Цибулю обсмажити на олії до прозорості, додати моркву й перець.

Тушкувати до розм'якшення моркви. Всипати сіль, перемішати. Вимкнути вогонь, додати зелень, часник і знову все перемішати.

Ще теплі баклажани розрізати повздовж, але не до кінця.

Начинити фаршем.

Притиснути половинки з овочами, надаючи їм форму цілого овочу.

На дно емальованої миски чи каструлі скласти гілочки селери, потім фаршировані баклажани. Зверху гілочки петрушки й перець горошком.

Якщо залишився фарш – заповнити ним прогалини. Накрити тарілкою або кришкою, поставити гніт (у мене трилітрова банка із закрутками).

Через кілька годин має з'явитися рідина з баклажанів.

Квашення відбувається у власному соку при кімнатній температурі від 3 до 7 днів (слід час від часу відрізати шматочок і куштувати баклажани на смак; важливо не дати овочам перекиснути. Цього разу для заквашування мені вистачило 4 доби. Все залежить від температури в приміщенні – чим тепліше, тим швидше відбуватиметься цей процес). Потім баклажани слід перекласти в скляну тару: банку, каструльку чи контейнер. Зберігати в холодильнику.

Перед подачею на стіл нарізати шматочками завширшки 1,5-2 см. За бажанням можна полити баклажани запашною олією і посипати зеленню.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: за бажанням квашені баклажани можна заготовити й на зиму. Для цього після чотириденного заквашування в каструлі їх потрібно скласти в банки місткістю 1 л, накрити кришками й поставити стерилізуватися на 40 хвилин із моменту закипання. Потім закатати. Заготовка прекрасно зберігається при кімнатній температурі. Чим довше стоїть, тим краще заквашується. Найсмачніші баклажани ближче до весни. Можна замість перцю до морквини додавати нашатковану білоголовкову капусту. В цьому випадку баклажани заквашуються довше й до весни не так перекисають.

баклажани, закуска, закуски, овочеві страви, страви з овочів, овочі, квашені баклажани, страви з баклажанів, домашні заготовки, соління, квашені овочі

Коментарі:

  Так  Ні, дякую