ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Яблучні булочки Сінабон у карамельному соусі

15 Листопада 2018 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 10520
Французькі кондитери порівнюють ці булочки з маленькими гіпнотичними монстрами, які здатні викликати звикання!
Французькі кондитери порівнюють ці булочки з маленькими гіпнотичними монстрами, які здатні викликати звикання! Фото: автора

Цей витвір французького кондитерського мистецтва доводить, що навіть у наш час ще можна придумати щось цікаве, просте й зрозуміле. Ця випічка захопила весь світ у свій солодкий полон!

Мало хто може встояти перед теплими булочками Сінабон – вони ваблять своїми ароматами, різноманітними начинками й білосніжною «шапочкою» з крему. Найніжніші, м'які, довго не черствіють... Їхній аромат відчуваєш здалеку, а бажання з'їсти декілька смаколиків виникає практично миттєво, як тільки бачиш ці пишні «равлики». Є сотні рецептів приготування тіста та варіантів подачі. Я вже готувала класичні Сінабон із родзинками, корицею та сирним кремом (Французькі булочки «Сінабон» (Cinnabon rolls). Проте нещодавно спробувала інший варіант і… пропала! Цього разу тісто вийшло ще пишнішим, ще повітрянішим та ніжнішим. Ці булочки можна буквально розбирати на м'які волокна й насолоджуватися процесом поїдання цього маленького гіпнотичного монстра. Французькі кондитери запевняють, що чим більше обертів тіста закрутити, тим магічнішими будуть ваші Сінабон. Подейкують, що на п'ятому оберті можна назавжди втратити волю перед ними. Усередині найлогічніша й улюблена начинка до кориці – яблука. А запікається вся ця краса в ніжному, тягучому, неймовірно смачному карамельному соусі.

Інгредієнти:

Для тіста:

300 мл кефіру,

1 яйце,

100 мл рафінованої олії (без запаху!),

80 г цукру,

2 ч. л. сухих швидкорозчинних дріжджів,

дрібка солі,

ванільний екстракт (або ванільний цукор),

500-550 г борошна.

Для карамельного соусу:

100 г цукру,

50 г вершкового масла,

200 мл жирних вершків (20-30%) + 100 мл для розведення карамелі,

дрібка солі.

Вихід – 260 мл (для булочок знадобиться 150 мл, але рекомендую готувати всю порцію, адже така смакота довго не лежатиме на поличці холодильника – карамельним соусом можна поливати морозиво, запіканки, сирники, оладки тощо).

Для начинки:

400 г яблук (почищених від шкірки та серцевини),

50 г цукру,

1 ч. л. кориці,

по 50 г родзинок та фініків (їх можна міксувати, а можна використовувати поодинці),

1 ст. л. лимонного соку,

1 ст. л. бренді.

Для помадки:

4 ст. л. згущеного молока,

5 ст. л. густої сметани (з гіркою).

Приготування:

Карамельний соус: я готувала його напередодні, щоб пришвидшити потім процес приготування булочок. У сковорідку чи сотейник із товстим дном всипати цукор і розтопити його (перемішувати не потрібно, щоб не розпочався процес кристалізації, а нам потрібно, аби він саме розплавився й став рідким; можна лише злегка струшувати посудину). Зняти з вогню й додати вершкове масло, розмішуючи до повного його розчинення. Всипати сіль і влити гарячі вершки. Розмішати, повернути на плиту й проварити ще близько 10 хвилин (карамель має злегка загуснути).

Перелити в чисту банку або піалу, дати охолонути й прибрати в холодильник. Зберігати таку карамель можна протягом тижня й навіть трохи довше (замість карамельного соусу можна використовувати вершки 25-30%, поклавши в них цукор за смаком, але з ними булочки не такі смачні).

Начинка: яблука почистити, нарізати дрібними кубиками. Додати всі інші складові, перемішати й залишити для просочення.

Тісто: кефір нагріти до теплого стану, покласти дріжджі, чайну ложку цукру, ретельно розмішати й поставити в тепле місце на 15 хвилин. В мисці вінчиком збити яйце, цукор, сіль, ванільний екстракт та олію. Коли на кефірі з'явиться «шапочка», влити опару в яєчно-олійну суміш, перемішати. Додаючи поступово просіяне борошно, замісити м'яке тісто (з борошном важливо не перестаратися, щоб не забити ним тісто!). Вимішувати близько 10 хвилин.

Залишити тісто на 40 хвилин до збільшення об’єму вдвічі. Потім викласти його на "підпилену" борошном поверхню й розтягнути руками у великий тонкий прямокутник.

Скласти його конвертиком. Накрити мискою та залишити ще на 20-30 хвилин. Тісто повинно знову підійти, приблизно ось так:

Знову розтягнути тісто в прямокутник, скласти в конвертик і ще раз залишити на 20-30 хвилин (це надає тісту пишності, а виробам легкості).

Розкачати з тіста тонкий великий прямокутник (робочу поверхню потрібно щедро притрусити борошном).

Зверху розподілити рівномірно начинку.

Згорнути НЕ щільний рулет (якщо згортати надто туго, під час випічки булочки можуть деформуватися).

Нарізати на частинки приблизно 4-5 см завширшки.

Випікання: 150 мл карамелі з’єднати зі 100 мл вершків, розмішати вінчиком до однорідності.

Вилити соус на деко, встелене пергаментом або силіконовим килимком (у мене стандартне деко від духовки).

Викласти булочки просто на карамельний соус, витримуючи дистанцію між ними.

Залишити на 30 хвилин, щоб вироби піднялися. Випікати в нагрітій до 180°С духовці близько 25 хвилин.

Помадка: змішати виделкою чи вінчиком згущене молоко та сметану (збивати не потрібно!).

Готові булочки дістати з духовки й ще гарячими змастити помадкою (вона потім застигне на зразок цукрової глазурі).

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: Сінабон можна одразу ж подавати теплими. Це той рідкісний випадок, коли дріжджову випічку заведено споживати практично з духовки. Наступного ж дня (чесно попереджу, дуже сумніваюся, що булочки залишаться у вас на наступний день) їх можна розігріти в духовці. Але особисто мені вони подобаються і холодними. Ще не можу не згадати про карамель: я їй ладна співати оду! Та й не лише я. У формі залишалося трохи соусу, то мої ласуни вичистили силіконовий килимок так, що його можна було і не мити після цього.

булочки, сінабон, солодка випічка, французька кухня, яблучні сінабон, карамельний соус, дріжджова випічка, булочки-равлики

Коментарі:

  Так  Ні, дякую