Гаряча тема:
- Війна
Коробка солодощів, валентинка та букет квітів — практично безпрограшний набір до 14 лютого. У період свят шоколадні цукерки — це товар, який має найбільший попит. І, попри те, що різноманітність асортименту, представленого на полицях супермаркетів, буквально приголомшує уяву, ризик того, що ви придбаєте неякісний товар, все одно досить високий. Цього разу ми вирішили протестувати цукерки «Асорті» в класичному чорному шоколаді. Для нашої «народної» дегустації традиційно придбали декілька зразків відомих торговельних марок. Так, участь у нашому експерименті взяли цукерки: «АВК», «Корона», «Світоч», «Любимов», «Millenium» та «Roshen».
Какао-масло — найдорожчий інгредієнт справжнього шоколаду
До складу якісних шоколадних цукерок входить, окрім какао тертого або какао-порошку, ще й масло какао. Це найдорожчий інгредієнт справжнього шоколаду, який недобросовісні виробники часто замінюють пальмовою та кокосовою оліями. У всіх цукерках, які ми придбали для дегустації, він був зазначений у складі. Єдиний виробник, який чесно вказав, що окрім какао-масла в шоколаді міститься ще і його еквівалент у вигляді олій ши та пальмової, це ТМ «Roshen». Всі інші, хоча й зазначили в переліку складових рослинний жир, проте детальнішим роз’ясненням не заморочувалися. Температура плавлення масла какао 32ºС, тому цукерки з якісного шоколаду тануть у роті. Зверніть увагу, якщо поверхня шоколадних цукерок матова, то це свідчить, що в продукті присутня соя. Якісні смаколики з натурального шоколаду повинні мати гладку, блискучу, рівну поверхню, без розгалужень і напливів.
Найякісніше «коробкове асорті» зберігається лише два місяці
Шоколадні цукерки — це продукт короткотермінового зберігання, про що виробники часто забувають, вказуючи абсолютно нереалістичний термін придатності. Варто запам'ятати, що загорнуті глазуровані шоколадні цукерки зберігаються 4 місяці, «коробкові» асорті — 2 місяці, інші види шоколадних смаколиків — 1-2 місяці. І це при оптимальній температурі 18ºС. Усі зразки, які ми продегустували, не можуть похвалитися подібними параметрами. Більшість із них виробники пропонують зберігати рік. Найменший термін придатності вказано на ТМ «Світоч» (6 місяців) та «Корона» (7 місяців). Різкі перепади температурного режиму та підвищена вологість цукеркам протипоказані — на шоколаді виникає білий наліт. Про те, що цукерки зберігалися неправильно, свідчить горезвісне цукрове й жирове посивіння — білуватий колір на поверхні шоколаду. Шкоди такі цукерки організму не завдадуть, проте смакові якості в них будуть на порядок нижчими.
Глазур має бути шоколадною, а не кондитерською!
Різноманітність асортименту шоколадних цукерок вражає уяву тільки на перший погляд. При знайомстві зблизька з’ясовується, що справжніх шоколадних цукерок на наших прилавках не так уже й багато. В супермаркеті серед різноманітніших коробок зазначається що завгодно: «палітра смаків», «цукерки у шоколадній глазурі», «цукерки в кондитерській глазурі» тощо. Натомість, експерти наголошують, що для того, аби цукерка мала право називатися шоколадною, її корпус повинен бути виготовлений із шоколадної, а не кондитерській глазурі. За старими нормативами, справжнім темним шоколадом вважалися шоколад і шоколадні маси з вмістом какао-масла понад 31%. Відповідно до нових вимог, у темному шоколаді має бути не менше 35% какаопродуктів (у перерахунку на суху речовину). Цих норм дотрималися всі виробники, окрім ТМ «Світоч», який взагалі не надав подібної інформації на своєму упакуванні.
РЕЗУЛЬТАТИ РЕСТУВАННЯ
Всі дегустанти ставили зразкам оцінку від 1 до 5. Наприкінці ми підрахували всі голоси й вивели середнє арифметичне в балах. Крім того, поруч із ціною за коробку цукерок ми вирішили ще й вказати вартість за кілограм. Адже рідко який споживач замислюється над цією інформацією безпосередньо в магазині. Ми ж не полінувалися, порахували й були, м’яко кажучи, шоковані захмарними цінами цієї солодкої продукції.
4 бали: «АВК» (ПрАТ «Кондитерська фабрика «АВК», м. Дніпро). Виготовлено згідно з ДСТУ. Кількість какаопродуктів: 55%. В коробці чотири види цукерок. Маса нетто: 200 г. Ціна: 77,60 грн (388 грн/кг).
4 бали: «Millenium» (ТОВ «Малбі Фудс», м. Дніпро). Виготовлено згідно з ТУ. Кількість какаопродуктів: 49%. В коробці чотири види цукерок. Маса нетто: 125 г. Ціна: 48,60 грн (388, 80 грн/кг).
3,9 бала: «Roshen» (ПрАТ «Вінницька кондитерська фабрика», м. Вінниця). Виготовлено згідно з ТУ. Кількість какаопродуктів: 51%. В коробці вісім видів цукерок. Маса нетто: 194 г. Ціна: 98,29 грн (506,65 грн/кг).
3,9 бала: «Корона» (ПрАТ «Монделіс Україна», Сумська обл, м. Тростянець). Виготовлено згідно з ДСТУ. Кількість какаопродуктів: 45%. В коробці шість видів цукерок. Маса нетто: 146 г. Ціна: 80,65 грн (552,40 грн/кг).
3,8 бала: «Любимов» (ТОВ «Малбі Фудс», м. Дніпро). Виготовлено згідно з ТУ. Кількість какаопродуктів: 49%. В коробці чотири види цукерок. Маса нетто: 220 г. Ціна: 78,75 грн (357,96 грн/кг).
2,8 бала: «Світоч» (Львівська кондитерська фабрика «Світоч», м. Львів). Виготовлено згідно з ДСТУ. Кількість какаопродуктів: не зазначено. В коробці чотири види цукерок. Маса нетто: 200 г. Ціна: 72,60 грн (363 грн/кг).
*УВАГА! Інформація, наведена в статті, актуальна на момент її публікації. Рейтинги товарів, які пройшли наше непрофесійне «народне» тестування, можуть бути змінені, оскільки ми орієнтуємося лише на смакові вподобання працівників редакції.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: