ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Джем з ожини на зиму

24 Серпня 2019 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 36098
Джем дуже ароматний, консистенція густа, а смак нагадує про літо!
Джем дуже ароматний, консистенція густа, а смак нагадує про літо! Фото: автора

Баночка цих ароматних ласощів у зимові місяці зможе обігріти вас і ваших рідних літнім теплом.

Якщо вам пощастило роздобути свіжу (чи навіть морожену) ожину, раджу неодмінно приготувати з неї джем. Цю ягоду можна заготовляти на зиму так само, як і малину – варити варення (звичайне і п'ятихвилинку в один захід), конфітюр, повидло. Все дуже смачно й дуже корисно. Проте найбільше мені подобається саме джем.

ІНГРЕДІЄНТИ:

На 1 кг ожини – 800 г цукру.

ПРИГОТУВАННЯ:

Ягоди слід перебрати, видаливши пошкоджені плоди, а також гілочки й листочки. Наступний етап – водні процедури. Оскільки ожина дуже ніжна ягода, то найкраще це робити за допомогою друшляка. Ягоди викладають на решітку, а потім опускають її у велику каструлю з холодною водою. Інший варіант – обполоснути їх у друшляку за допомогою душової насадки. Пересипати ожину цукром і дати постояти 3-4 години, щоб вона пустила сік (при кімнатній температурі).

Потім довести ягоди з цукром до кипіння на невеликому вогні. Трішки охолодити й пробити все занурювальним блендером. Через декілька хвилин роботи пристрою, ягідна маса перетвориться на пюре з вкрапленнями дрібних кісточок (видаляти їх не варто, оскільки в них міститься значна частина вітамінів і заготовку вони анітрохи не псують!).

Досить рідке пюре знову повернути на вогонь (ємність для варіння краще вибирати товстостінну. В ідеалі – з антипригарним покриттям). Варити суміш протягом 7-10 хвилин. Зняти з плити й залишити охолоджуватися. Наступного дня випарювати джем на мінімальному вогні до згущування (приблизно 30 хвилин). Процес весь час тримають на контролі, постійно перемішуючи ласощі й знімаючи пінку.

Ознака готовності: крапля сиропу, яка впала на тарілочку, не розтікається як вода, а лежить крапелькою. Гарячий джем розлити в стерилізовані банки. Закрити металевими кришками, які загвинчуються (якщо закриваєте пластиковими, можна викласти на джем кружальце чистого білого паперу, просочене горілкою – щоб зверху не з’являлася цвіль).

Зберігати джем при кімнатній температурі в сухому, провітрюваному місці.

джем, ожина, домашні заготовки, заготовки на зиму, джем з ожини, повидло, варення, конфітюр

Коментарі:

  Так  Ні, дякую