ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Чебуреки «Кримські»

18 Жовтня 2019 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4720
Чебуреки саме такі, як ми колись куштували під час відпочинку в Криму.
Чебуреки саме такі, як ми колись куштували під час відпочинку в Криму. Фото: автора

Тісто надзвичайно ніжне, тонке та багатошарове, начинка – соковита й дуже смачна!

Чебуреки саме такі, як ми колись куштували під час відпочинку в Криму. Рецептом зі мною поділилася корінна кримчанка на одному з кулінарних форумів. До цього перепробувала безліч варіантів тіста і жоден із них навіть трохи не наблизився до того еталону, який я шукала. Коли ж спробувала цей, то одразу ж зрозуміла, що це і є справжній кримський чебурек! Більше не експериментую, адже краще й смачніше все одно не знайти. Тісто виходить тонке, немов листкове, із золотавою тонкою скоринкою, що тане в роті.

ІНГРЕДІЄНТИ:

Для тіста:

3 склянки борошна,

3/4 склянки води,

1 яєчний жовток,

0,5 ч. л. солі,

1/3 склянки рафінованої олії.

Для фаршу:

500 г м’ясного фаршу (свинина навпіл із яловичиною),

4 середні цибулини,

колотий лід (приблизно жменя),

сіль,

суміш перців мелена,

хмелі-сунелі.

Склянка: 250 мл. Вихід: приблизно 14-16 середніх чебуреків, або ж 12 великих.

ПРИГОТУВАННЯ:

Фарш: одну цибулину нарізати дуже дрібними кубиками, покласти в тарілочку, трішки посолити й пом’яти руками, щоб вона дала сік. Інші три цибулини подрібнити у комбайні або ж перекрутити через м’ясорубку. З’єднати фарш із обома видами цибулі, посолити, поперчити, присмачити пряними травами на свій смак (у мене улюблені хмелі-сунелі). Додати дрібно посічені кубики льоду, все разом ретельно перемішати (це для соковитості начинки; раніше я додавала трішки кип’яченої водички, але потім підгледіла ідею з льодом у кулінарному шоу «Все буде смачно» – саме так робив грузинський шеф-кухар, коли готував фарш для чебуреків).

Тісто: насипати борошно в миску, жовток покласти в склянку й долити води так, щоб місткість була заповненою на 3/4. Туди ж всипати сіль і перемішати. Цю суміш потроху ввести до борошна, одночасно розмішуючи рукою по колу до утворення борошняних «пластівців». Влити олію і замісити тісто (якщо воно виходить надто крутим, долити ще трохи води). З тіста сформувати кулю та дати полежати під рушничком 30-40 хвилин (можна загорнути в харчову плівку чи поліетиленовий пакет).

З тіста розкачати тонкий пласт (за потреби поверхню притрусити борошном, але я ніколи цього не роблю, адже тісто «слухняне» та зовсім не липне). За допомогою кулінарного кільця або будь-якої піали чи невеличкої тарілочки вирізати кружальця.

На кожне покласти у центр начинку й трішки її розплескати. Зігнути кружальце навпіл і заліпити краї.

За бажанням краї можна вирізати фігурним ножем.

ДО РЕЧІ, я, зазвичай, на вихідні наліплюю подвійну порцію чебуреків і заморожую їх.

Потім їх навіть розморожувати не потрібно: дістали необхідну кількість напівфабрикатів із морозильної камери й одразу ж відправили на розігріту сковорідку з олією. Великий плюс, що смажити їх тоді можна не у фритюрі з величезною кількістю киплячого жиру, а на простій сковорідці в мінімальній кількості олії.

Але вогонь при цьому слід робити середній і обов’язково накривати сковорідку кришкою.

Викладати чебуреки бажано спочатку на паперовий рушник, аби прибрати зайвий жир.

Подавати одразу ж гарячими (але холодні вони теж неймовірно смачні, як пиріжки).

 

солона випічка, чебуреки, чебуреки кримські, ідеальне тісто для чебуреків, крупи та страви з борошна, чебурек, кримсько-татарська кухня

Коментарі:

  Так  Ні, дякую