ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar
1 Жовтня, 2020

Які серветки вибрати для святкового столу?

30 Грудня 2019 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 817
Для редакційного експерименту ми обрали 6 марок паперових серветок із новорічним орнаментом.
Для редакційного експерименту ми обрали 6 марок паперових серветок із новорічним орнаментом. Фото: автора

Дізнавалися наші кореспонденти в рамках чергового порівняльного тестування.

Ми так звикли до комфорту, що без такого нехитрого виробу як серветки під час святкового застілля обійтися вже ніяк не можемо. Вони мають не лише функціональне призначення — видаляти забруднення з рук та губ, але також є окрасою столу, слугуючи елементом декору при сервіруванні. Для виготовлення серветок використовують як первинну целюлозу, так і вторинну сировину (макулатуру). Вони можуть бути білими, кольоровими, з різними візерунками, в тому числі й спеціальними святковими, до прикладу, новорічними. Можуть бути одношаровими й багатошаровими, з найрізноманітнішим тисненням, різних розмірів і форм. Все це створює величезний асортимент виробів. Ми вирішили полегшити вам вибір і допомогти визначитися з покупкою шляхом порівняльного тестування.

Для редакційного експерименту ми обрали 6 марок паперових серветок із новорічним орнаментом. Всі вони вітчизняного виробництва, виготовлені зі 100%-ї целюлози та мають заявлений розмір 33х33 (+/- 4). Проте ми не полінувалися та переміряли серветки з кожної упаковки. І хоча більшість виробників підстрахувалися й вказали в інструкції до товару, що розмір може коливатися в межах +/-4 мм, проте жоден із них не зробив свій виріб більшим 33 мм. А ось заощадити на цих міліметрах паперу спробували усі. Так, серветки ТМ «Lito», попри заявлені 33х33, мають фактичний розмір 33х32,2, «Кіт Домовіт» — 33х32,5, «Своя лінія» — 33х32,5, «Марго» — 33х32,6, «Prok» — 33х32,8, «Silken» — 33х32,8. Упаковка нарікань не викликала. В ході практичних випробувань у серветок оцінили зовнішній вигляд і колір, щільність, структуру, зручність, тобто провели її сенсорну оцінку. На цьому етапі всі вироби сподобалися й отримали «відмінно» за тактильними відчуттями. Далі серветки перерахували. Недоліків щодо цього параметру теж не було виявлено. Як не було зауважень і до кількості шарів: на перевірку всі виявилися дійсно двошаровими та тришаровими, як і було заявлено на упакуванні.

Результати тестування:

«Своя лінія». Серветки двошарові. Кількість: 15 штук. Ціна: 16,60 грн. Мають специфічний запах. Поверхня рифлена. Складається враження, що папір цупкіший, ніж є насправді.

«Silken». Серветки тришарові. Кількість: 18 штук. Ціна: 18,00 грн. Серветки приємні на дотик, гладенькі.

«Prok». Серветки двошарові. Кількість: 18 штук. Ціна: 20,00 грн. На упакуванні зручна перфорація. Серветки мають гофровану поверхню, що додає їм товщини. Присутній незначний аромат мийних засобів.

«Lito». Серветки двошарові. Кількість: 18 штук. Ціна: 13,00 грн. Поверхня серветок рифлена, немов гофрована, що додає виробам об’єму.

«Кіт Домовіт». Серветки двошарові. Кількість: 25 штук. Ціна: 21.00 грн. Гладенькі та приємні на дотик. Присутній специфічний запах.

«Марго». Серветки тришарові. Кількість: 20 штук. Ціна: 18,00 грн. Упаковка має зручну перфорацію, а самі серветки гладку та приємну на дотик поверхню.

 

порадник, новорічний стіл, серветки, новорічні серветки, якісні серветки, сервірування столу, сервірування

Коментарі:

  Так  Ні, дякую