ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

В яких пресервах оселедець смачніший? (відео)

20 Лютого 2020 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4059
Нашу чергову редакційну дегустацію ми вирішили присвятити пресервам із оселедця в олії.
Нашу чергову редакційну дегустацію ми вирішили присвятити пресервам із оселедця в олії. Фото: Артема БАЛАНДІНА

Навіть недосвідчений споживач може підвищити свої шанси на вдалу покупку малосольної рибки, якщо знатиме всі ознаки якісного продукту.

Оселедець – це один із найпопулярніших в українців видів риби. Сьогодні на полицях магазинів можна зустріти його в майонезі та томаті, гірчичному чи винному соусі, з овочами та грибами... Однак найпопулярнішою і, на думку більшості дієтологів, найкориснішою заливкою залишається олія. Тому нашу чергову редакційну дегустацію ми вирішили присвятити пресервам з оселедця в олії. Для цього придбали п’ять зразків цього продукту від різних торгових марок.

Чим жирніша, тим смачніша!
Слово «Матьє» на етикетці підкаже, що пресерви приготовлені з молодої рибки, яка може похвалитися високим вмістом жиру, білка, поліненасичених кислот і вітамінів. Вважається, що, чим вона жирніша, тим смачніша й корисніша. Одночасно «Матьє» — це і спосіб приготування, який винайшли голландці. Такий оселедець в усьому світі вважається дорогим продуктом преміум-класу. Між тим, на всіх наших пресервах, які ми придбали для дегустації, окрім ТМ «Розумний вибір», на етикетках красується слово «Матьє». При цьому, заявляючи про «преміум-продукт», всередину банок виробник поклав дрібні шматочки неохайної форми, подекуди вирізані з хвостової частини філе, а жирності їм додає хіба наявність олії. Згідно з ДСТУ, риби в пресервах з оселедця повинно бути не менше 65-70%. Таке ж співвідношення сировини й заливки передбачає й ТУ. Промоніторивши інформацію на придбаних зразках, найбільше оселедця ми виявили в ТМ «Кусто» — цілих 72%! В пресервах ТМ «Інтерпродсервіс», «Улов» та «Кристал Сервіс» цей показних теж хороший — по 70%. А от виробник ТМ «Розумний вибір» взагалі вирішив не надавати споживачеві такої інформації.

Термін придатності – до чотирьох місяців

При виборі пресервів «Оселедець в олії» необхідно звертати увагу на вміст банки: в ній не повинно бути бульбашок повітря й пожовтіння на поверхні риби, схожого на іржу. Олія, яка використовуються як заливка, повинна бути прозорою. Якщо вона каламутна, то це пряма ознака того, що при виробництві використовувалася неякісна сировина, яка почала розкладатися. Наявність кісток у шматочках неприпустима, як і їхня різна товщина. М’ясо має бути пружним, при легкому натисканні виделкою швидко відновлювати форму. Якщо шматочки м’які та розповзаються — споживати такий продукт не рекомендується. Пресерви не стерилізують, а тому термін придатності в них короткий — зазвичай, до 4 місяців. Тож купувати оселедець із довшим строком придатності небажано. Варто звертати увагу й на добавки. Надлишок прянощів може виявитися хитрим прийомом виробників задля маскування справжнього смаку продукту й реального терміну придатності риби.

Результати тестування

4,6 бала: ТМ «Крістал Сервіс» (м. Хмельницький). Склад: філе оселедця — 70%, олія соняшникова — 30%, сіль кухонна, оцет столовий, комплексна суміш для посолу риби (декстроза, лимонна кислота, підсилювач смаку Е621, глюконо-дельта лактон, стабілізатор Е331), консервант Е202, Е211. Виготовлено згідно з ТУ. Смак оселедця збалансований, текстура шматочків щільна, заливка не каламутна. Вага — 180 г. Ціна: 22,90 грн.

4,4 бала: ТМ «Улов» (м. Хмельницький). Склад: філе оселедця (не менше 70%), олія рафінована — 30%, спеції (паприка, зерно гірчиці, чорний перець), сіль кухонна, кислота оцтова, прискорювач дозрівання «Сал Інтензор» (декстроза, стабілізатор Е331, підсилювач смаку Е621, окислювач Е339, Е330), натуральні ферменти, консервант Е211. Виготовлено згідно з ТУ. Це єдиний зразок, який містив у складі спеції, проте вони практично не відчуваються. Смак оселедця пряний, шматочки однакової форми, заливка прозора. Вага — 180 г. Ціна: 24,00 грн.

4,0 бали: ТМ «Розумний вибір» (м. Куп’янськ, Харківська обл). Склад: оселедець філе-шматочки, олія соняшникова, сіль кухонна, регулятор кислотності — кислота оцтова, консерванти Е200, Е211, підсилювач смаку Е621, регулятор кислотності Е296, антиоксидант Е330. Виготовлено згідно з ТУ. Країна походження риби: Ісландія. Філе пружне, шматочки великі, чудово зберігають форму. Заливка прозора. Риба в міру солона. Вага — 180 г. Ціна: 20,90 грн.

2,5 бали: ТМ «Інтерпродсервіс» (м. Хмельницький). Склад: філе оселедця — 70%, олія соняшникова — 30%, сіль, оцет Е260, дозрівач M-Reifer Е621, Е330, ph-регулятор Е330, Е575, сахарин Е954, консервант Е210, Е211. Виготовлено згідно з ТУ. Смак оселедця надто солоний, шматочки різної форми, м’які, буквально розлазяться при натисканні виделкою, заливка каламутна. Вага — 200 г. Ціна: 27,00 грн.

1,8 бала: ТМ «Кусто» (м. Хмельницький). Склад: філе оселедця — 72%, олія соняшникова — 28%, сіль, оцет Е260, дозрівач M-Reifer Е621, Е330, регулятор кислотності Е330, Е575, сахарин Е954, консервант Е210, Е211. Виготовлено згідно з ТУ. Оселедець солонуватий, текстура шматочків надто м’яка (при нарізанні вони практично перетворюються на пюре), заливка каламутна. Вага — 180 г. Ціна: 26,00 грн.

Думка спеціаліста

«Оселедець повинен бути на нашому столі обов’язково!»

Адже здавна було помічено, що люди, які селилися вздовж берегів річок, фактично менше хворіли на різні захворювання. До прикладу, на серцево-судинні недуги та онкопатології. «Оселедець має в своєму складі від 3 до 8% жиру. Головний його плюс у тому, що він володіє усіма тими корисними якостями, що й риба, — розповідає лікар-дієтолог обласної лікарні Альона Брянцева. — Передусім, це повноцінний білок, який містить всі амінокислоти. Також оселедець багатий на поліненасичені жирні кислоти, в тому числі омега-3, що є чудовою профілактикою атеросклерозу. Одразу з цими корисними жирами в наш організм надходить такий необхідний нам вітамін D. Саме тому, якщо ви навіть не надто полюбляєте рибу, оселедець повинен бути в раціоні обов’язково! Він багатий на фосфор, магній й інші дуже корисні для організму мікроелементи. У ньому багато ліцетину, який корисний для печінки та стимулює роботу імунної системи.

Риба — це такий продукт, який повинен бути в раціоні і малих, і дорослих, запевняє лікар-дієтолог обласної лікарні Альона Брянцева.

Існують і протипоказання для споживання оселедця. Відмовитися від цього продукту слід людям, які хворіють на сечокам’яну хворобу з утворенням оксалатів. А все через те, що в ньому містяться пурини. Це азотні сполуки, які якраз і провокують утворення в органі сечокам’яної хвороби. Споживати оселедець можна навіть при ожирінні, якщо попередньо вимочити його в молоці або воді з лимонним соком. Ця процедура дозволить позбутися зайвих солі та жиру. Я не рекомендую споживати оселедець, який продається в маринадах — зі спеціями, в олії, майонезах, томаті тощо. Така їжа — це додаткове навантаження на печінку. Адже ми не знаємо, які саме складові виробник використовував. Не виключено, що саме завдяки спеціям і приправам рибі продовжили термін придатності. Оселедець зручніше купувати з головою на вагу. Той, що продається у відрах чи діжках. Тоді ви завжди зможете візуально оцінити свіжість продукту, відчути його запах. Якщо ж ви надаєте перевагу оселедцю в пресервах, тоді уважно читайте етикетку: вивчайте склад, дивіться на термін придатності, переконайтеся у відсутності зайвих спецій».

дегустація, порадник, редакційне тестування, оселедець, оселедець в олії, пресерви, пресерви з оселедця, відео, відеорецепт, відеорецепти

Коментарі:

  Так  Ні, дякую