ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar
27 Листопада, 2020

Як власноруч приготувати розпушувач для тіста?

5 Травня 2020 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 1027
У складі розпушувача не має жодного секретного інгредієнта, принаймні такого, якого б не було б на кожній українській кухні.
У складі розпушувача не має жодного секретного інгредієнта, принаймні такого, якого б не було б на кожній українській кухні. Фото: автора

Є два продукти, відсутність яких у господарстві ніколи мене не хвилює – це майонез і розпушувач для тіста.

Ті, хто часто або хоча б відносно часто випікає різні домашні смаколики, напевно, хоча б раз у житті стикалися із ситуацією, коли у розпал процесу приготування виявляється, що заповітний пакетик диво-порошку для випічки виявляється відсутнім. Тривалий час розпушувач викликав у мене незрозумілі відчуття. Я все гадала: що ж то за таємна суміш, без якої не обходиться практично жоден кондитерський виріб. Проте, розібравшись, зрозуміла, що насправді, дива в розпушувачі мало. Принаймні такого, яке неможливо було б створити власними руками.

ІНГРЕДІЄНТИ:

12 ч. л. борошна (пшеничного або житнього; я найчастіше використовую кукурудзяне, оскільки в ньому менше клейковини),

5 ч. л. харчової соди,

3 ч. л. лимонної кислоти.

ПРИГОТУВАННЯ:

Все елементарно й до неподобства просто. Всі складові треба змішати в одному посуді, завантажити в кавомолку та перемолоти до стану однорідного порошку.

Після цього потрібно на деякий час дати суміші спокій при кімнатній температурі до повного висихання (періодично перемішувати й дивитися, коли вся волога зникне, й порошок стане розсипчастим).

Пересипати домашній розпушувач у посуд зі щільною кришкою й можна сміливо випікати різну смакоту.

ОКРЕМИМ РЯДКОМ: порошок можна використовувати у випічці одразу ж без попередньо підсушування. Він цілком придатний і має всі необхідні властивості. Проте для тривалого зберігання його, все ж таки, краще підсушити.

поради, порадник, розпушувач, домашній розпушувач, розпушувач своїми руками, чим замінити розпушувач, поради кулінару

Коментарі:

  Так  Ні, дякую