ye-logo.v1.2 food_01food_02food_03food_04food_05food_06food_07food_08food_09food_10food_11food_12food_13food_14food_15food_19food_17food_18food_19food_user-recipefood_20warningstar

Мусовий шоколадно-вишневий торт «Забава»

8 Травня 2020 р. Світлана ЯСЬКОВА Гурман 4210
Ніжний заварний крем, желеподібний вишневий прошарок із цілими ягідками та невагомий шоколадний мус – створюють ідеальну смакову композицію.
Ніжний заварний крем, желеподібний вишневий прошарок із цілими ягідками та невагомий шоколадний мус – створюють ідеальну смакову композицію. Фото: автора

Під хмаринкою шоколадного мусу розташовується ніжний заварний крем, який збалансовується кислинкою вишневої начинки.

Багатоетапний, але абсолютно нескладний у виконанні та оригінальний торт. У ньому дуже вдало поєднуються смаки й текстури. Шоколадний бісквіт на білках просто розкішний. Ніжний заварний крем, желеподібний вишневий прошарок із цілими ягідками та невагомий шоколадний мус – створюють ідеальну смакову композицію. При кожному укусі очі буквально самі примружуються від задоволення! І це не дивно, адже класичне поєднання вишня-шоколад – це завжди магія.

ІНГРЕДІЄНТИ:

Тісто:

6 білків,

100 г цукру,

3 ст. л. борошна (з гіркою),

3 ст. л. какао.

Заварний крем:

2 жовтки,

100 г цукру,

ванілін,

150 мл молока,

2 ст. л. кукурудзяного крохмалю (можна замінити на борошно, однак із крохмалем крем виходить набагато густішим, а смак гармонійнішим),

80 г вершкового масла.

Вишнева начинка:

500 г вишні без кісточки (у мене заморожена, проте влітку можна використовувати свіжу),

4-5 ст. л. цукру,

3 ст. л. кукурудзяного крохмалю,

дрібка кориці.

Шоколадний мус:

500 мл жирних вершків (не менше 33%),

100 г цукру (при використанні чорного шоколаду можна класти більше),

200 г молочного шоколаду (або чорного),

10 г желатину,

Для просочення коржів:

100 мл крем-лікеру (на кшталт «Бейліс»).

Дві форми: для випікання коржа – 21-22 см в діаметрі (силіконова); для формування торту – 24 см в діаметрі (роз’ємна).

ПРИГОТУВАННЯ:

Бісквіт: білки збити до піків.

Не припиняючи збивати, ввести поступово цукор (маса має стати щільною, при перевертанні ємності догори дном, білковий крем не витікає).

Просіяти до білків борошно й какао (по черзі). Обережно перемішати силіконовою лопаткою.

Тісто перелити у форму для випікання (у мене силіконова, тож я її нічим не змащувала, а ось металеву треба встелити пергаментом).

 

Поставити бісквіт в холодну (!) духовку. Випікати приблизно 30 хвилин при 180°С. Вийняти корж із форми, повністю охолодити.

За допомогою спеціальної кондитерської струни розрізати бісквіт на дві частини (можна скористатися й звичайною волосінню чи кулінарною ниткою).

Заварний крем: 100 мл молока закип’ятити. Окремо змішати жовтки, цукор, ванілін, крохмаль і молоко, яке залишилося. Тонкою цівкою влити цю суміш у кипляче молоко на плиті. Зменшити вогонь до мінімуму й варити крем до загустіння, при безперервному помішуванні вінчиком (він повинен бути густим!). Зняти каструлю з вогню, додати масло, збити міксером до однорідності. Накрити крем харчовою плівкою «в контакт», щоб на його поверхні не утворювалася шкірочка. Прибрати в холодильник (крем має ще сильніше загуснути).

Вишнева начинка: в каструлі змішати попередньо розморожену вишню і 100 мл соку від неї. Додати цукор та корицю (за бажанням), поставити на невеликий вогонь. Крохмаль розвести в невеликій кількості соку від розморожених ягід, ретельно розмішати.

Влити крохмальну суміш до вишневої та варити декілька хвилин, постійно помішуючи (у вас має утворитися густий вишневий кисіль, який не ллється, а спадає з ложки важкою масою).

Начинку, як і крем, накрити плівкою «в контакт», охолодити в холодильнику.

Шоколадний мус: желатин замочити в 50 мл холодної води, після набрякання нагріти, але не до кипіння (!). Вершки збити до піків. Додати цукор та продовжувати збивати до його розчинення.

Шоколад розтопити на водяній бані та охолодити його до кімнатної температури (стежте, щоб не встиг загуснути!).

У збиті вершки додати розтоплений шоколад і розведений желатин.

Ще раз збити майбутній мус міксером до однорідності.

Формування: розмістити один корж по центру форми, яка має бути на розмір більшою, ніж та, в якій він випікався. Тобто, по його краях має залишатися трішки вільного простору (краще робити це у роз’ємній формі, попередньо встеливши її бортики бордюрною плівкою; за її відсутності скористайтеся канцелярським файлом, розрізаним відповідно до необхідних розмірів). Просочити корж крем-лікером та викласти зверху половину заварного крему. Рівномірно розподілити його.

На крем акуратно викласти половину вишневої начинки.

Повторити послідовність всіх шарів: корж, просочення, крем, начинка. Зверху залити всю конструкцію шоколадним мусом, намагаючись, щоб він заполонив весь вільний простір навколо торту (легенько й обережно постукайте формою об стіл, так мус займе всі пустоти).

Верх максимально розрівняти.

Прикрасити на свій смак (врахуйте, що це слід зробити до застигання мусу). До прикладу, як у мене – шоколадними кульками.

Залишити торт на ніч у холодильнику (у мене застигнув на балконі при плюсовій температурі). Зранку звільнити його від форми та ацетатної бордюрної плівки.

Ось такий розкішний розріз у торта:

 

мусові торти, торт, торти, торт забава, мусовий шоколадно-вишневий торт, мусовий торт, шоколадний торт з вишнею, шоколадний торт, вишневий торт, бісквітна випічка, бісквітні торти

Коментарі:

  Так  Ні, дякую